Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 11-08-06, 15:51   #31
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

cati retardati .. si nu ma refer la aia implicati ... in accident..
cate discutii ...
cate aberatii ...

cum ma sa ziceti de 180 la ora ?

bine ca mai sunt cativa care totusi GANDESC pe aici ...

bafta lor ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 15:14   #32
The Professor

Stage 3
 
The Professor's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 123
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

Va rog sa imi dati si mie un sfat deoarece un prieten de al meu doreste sa achizitioneze un audi S3. Va cer o parere din urmatorul motiv:
Primul proprietar a avut masina la vanzare in acest anunt:
https://www.4tuning.ro/bazar/anunturi...I_xx17755.html
Aici masina avea stopurile fumurii si geamurile parca erau si ele foliate.Anuntul era pus in luna martie 2006. Masina s-a vandut iar al doilea proprietar incearca si el sa o vanda acum , masina arata astfel in momentul de fata:
http://www.***********/vs2cautaauto.p...++Cauta+%21+++
Este cea la 14950 de euro. Omul recunoaste acum ca masina a lovit-o usor cica in dreapta fata. Omul mai zice ca accidentul a fost usor. Sublinieaza faptul ca a avut doar parbrizul spart, jantele au ramas intacte dupa accident si a fost putin infundata in partea dreapta.
Dupa ce am gasit aici poze cu accidentul si comparandu-le cu pozele din primul anunt pus de cel care a cumparat primul masina, tind sa cred ca asta ar fi masina pe care prietenul meu ar da banii. Cam multe asemanari zic eu, poate stiti voi ce numar avea masina din accident ca sa il ajut pe om sa nu isi ia o teapa mare rau de tot.
__________________
Astra Bertone 2.0 turbo
Golf 4 1.9 tdi
Opel Vectra B1 2.0 dti
Honda CBR f4i-sport Remus-Hard Line
Lupo 1.4 TDI
Polo 9N 1.4 TDI
Roadster Cabrio
Bmw E39 525d
The Professor is offline   Reply With Quote
Old 11-03-07, 01:17   #33
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

la 180 dispareau masinile ca unitati intregi.... voi nu stiti ce spuneti ... aaa poate mergea ala cu 180 si a apasat pedala de frana la blana si a ajuns la 50-60 ...Doamneee auzi tu 180.... pai la un accident frontal la 100 stai cu motoru pe scaun... dar la 180 ? iti iese prin portbajat.. sau nu-ti mai iese nimic ... ca nu mai ramane nimic din tine si din masina... orice ar fi ea ...
__________________
http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html
Semnati petitia pt. a se renunta la taxa aceea... facuta de guvernul nostru infect....
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 23:06   #34
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

Eu cred k amandoi sunt vinovati. Cel cu Audi pt ca mergea cu viteza, iar cel cu Dacia pt ca nu s-a asigura. (asa am inteles din ce am citit, va rog sa ma corectati daca gresesc). Cat despre afirmatiile avea 180, nu avea. Nu va mai dati cu parerea daca nu stiti. Putea sa circule cu 180 si sa puna piciorul din timp pe frana ca masina sa incetineasca pana la 30-40 precum, la fel de bine putea sa mearga cu 40 si nu fi avut timp sa reactioneze.
andrei.badea is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 23:58   #35
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

Quote:
Originally Posted by andrei.badea View Post
Eu cred k amandoi sunt vinovati. Cel cu Audi pt ca mergea cu viteza, iar cel cu Dacia pt ca nu s-a asigura. (asa am inteles din ce am citit, va rog sa ma corectati daca gresesc). Cat despre afirmatiile avea 180, nu avea. Nu va mai dati cu parerea daca nu stiti. Putea sa circule cu 180 si sa puna piciorul din timp pe frana ca masina sa incetineasca pana la 30-40 precum, la fel de bine putea sa mearga cu 40 si nu fi avut timp sa reactioneze.
Ideea era ca 180 ar fi fost viteza de impact ... nu viteza cu care mergea ... pt ca aia e singura care ar putea sa fie aproximata de politie ... cea de deplasare dinaintea accidentului putea sa fie aproximata doar de nea x-ulescu care are mai multe un comun cu vaca decat cu masina....

Parerea mea e ca ... cel cu s3-ul a riscat ... dar nu el e cel vinovat ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 07:56   #36
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

eu cred ca a avut 180...dar cu vreo 2-3 sapt inainte de acc...si a franat din timp. ) cum sa zici ca a avut 180 si ala s-a dat jos intreg din hatchback? care e detsul de mic? pe de alta parte... ce ctz cat a avut el?

nu viteza ucide..ci oprirea brusca ! daca ala cu dacia sau altu nu iesea in fata putea sa aibe si "350" -ipotetic vorbind-, in locul ala ca nu patea nimic..
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 22:32   #37
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

180 la impact??)) Ar fi fost cva de genu asemanator unei explozii, se faceau bucatele masinile alea. Uite aici ce se ins viteza: https://www.youtube.com/watch?v=R5KH269CbX4
andrei.badea is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 23:02   #38
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

mwahahahah =)) =)) =)) =)) =)) era sa fac pe mine auzi 180 =)) : frate al 180........nu mai aveam de ce discuta, inpactul a fost la celmult 70km\h........in tim au intrat int-un stalp niste baieti cu un mondeo la 120 si masina era spulberta......bucati si bucatele......auzi 180......hai ca am ras destul
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 22:38   #39
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

Quote:
Originally Posted by The Professor View Post
Va rog sa imi dati si mie un sfat deoarece un prieten de al meu doreste sa achizitioneze un audi S3. Va cer o parere din urmatorul motiv:
Primul proprietar a avut masina la vanzare in acest anunt:
https://www.4tuning.ro/bazar/anunturi...I_xx17755.html
Aici masina avea stopurile fumurii si geamurile parca erau si ele foliate.Anuntul era pus in luna martie 2006. Masina s-a vandut iar al doilea proprietar incearca si el sa o vanda acum , masina arata astfel in momentul de fata:
http://www.***********/vs2cautaauto.p...++Cauta+%21+++
Este cea la 14950 de euro. Omul recunoaste acum ca masina a lovit-o usor cica in dreapta fata. Omul mai zice ca accidentul a fost usor. Sublinieaza faptul ca a avut doar parbrizul spart, jantele au ramas intacte dupa accident si a fost putin infundata in partea dreapta.
Dupa ce am gasit aici poze cu accidentul si comparandu-le cu pozele din primul anunt pus de cel care a cumparat primul masina, tind sa cred ca asta ar fi masina pe care prietenul meu ar da banii. Cam multe asemanari zic eu, poate stiti voi ce numar avea masina din accident ca sa il ajut pe om sa nu isi ia o teapa mare rau de tot.
foarte suspecta treaba... daca iei si analizezi masinile par identice, si tinand cont ca botul i-a fost schimbat cu unul de la un model nou, ceea ce inseamna ca partea forntala inclusiv probabil grila a fost lovita destul de bine, pentru ca nu cred ca schimba omul degeaba grila.. daca tot vroia sa faca ceva o restiliza... jante identice.. triple identice.. oglinzi identice... culoare.. folie.. suspect.. ... dar daca te uiti la masina lovita vezi ca e indoit inclusiv plafonul, probabil motorul e dus... deci aia inseamna multe multe reparatii care nu par sa se vada.. cel mai bine daca tot vrea sa stie o treaba e sa mearga cu masina la tester... si acolo sigur isi dau ei seama daca masina a fost implicata iintr-un accident mai sever.. si in fond si la urma urmei daca isi merita banii...


in legatura cu 180? si in nfs ti se strica masina mai tare la asa viteza =))
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 16:06   #40
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

io nu inteleg deci sunteti inconstienti cum draq la 180 la ora sa se intample doar atat?!??!?la 180 la felu cum era lovita daca trebuia sa se rupa pe din 2 iar de audi nu mai vb ca trebuia sa decoleze din locu ala.....si va zic io inca ceva dupa 130 140 nu mai supravietuiesti decat daca ai prea mult norok
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 11:54   #41
Treshure

Stage 3
 
Treshure's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 119
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

Am avut eu un accident in urma cu ceva ani de genu'.. Intradevar.. aveam 190 Km/h cu un BMW 528 din 85'.. dar am franat pana pe la 80.. Baiatu' nici 80 nu a avut pt ca eu practic de la impactul ala nu m-am mai ales cu absolut nimic din masina.. S-a spart bordul.. scaune rupte.. caroseria s-a comprimat pur si simplu.. usile din fatza calcau peste alea din spate.. motorul si cutia sparte.. ce sa mai.. PRAF.. si masina in care am intrat statea pe loc (ford transit).. toate astea la "doar" 80.. Acum faceti si voi comparatia cu audi si viteza reiese singura.. Eu zic impact 65-70 Km/h
__________________
Old School oldmebodo@yahoo.com
Treshure is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 18:39   #42
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

deformarea masinii e comparabila cu cea din testele EURONCAP, deci viteza e 65
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 21:03   #43
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Thumbs down Re: Audi S3, accident

Quote:
Originally Posted by teddy View Post
pacat ca nu a murit soferul din S3... asta e, macar sta la puscarie mult timp.
teddy, nu fi chiar atat de sigur... daca face 2-3 ani shi scapa. mai da intro dacie. se mai lasa cu morti... din pacate, politia romana vaneaza soferi cu masini tunate, nu soferi NEBUNI
liwiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 21:55   #44
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: [accidente]Audi S3, accident

si mai e ceva....multi din cei care posteaza cred ca n-au avut si nici nu le doresc sa aiba parte de un accident la viteza de peste 60.....
p.s. io am vazut un accident intr-o dimineaza si oamenii circulau incet ca asa se mere prin buc dim si s-au facut ferfelitze masinile si nu aveau mai mult de 40-50...deci 180??!?!?!?totusi....
Sindrom is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -