Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-05, 22:58   #46
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

ACEST POST ESTE IN ATENTIA ORGANIZATORILOR DIN BAIA-MARE: DORESC SA VA INSTIINTEZ DACA NU ATI STIUT PANA ACUM CA AVERE NU SE FACE DE PE URMA PARTICIPANTILOR LA SHOWURI...AVEREA SE FACE DE PE URMA SPECTATORILOR CARE VIN SA VADA PARTICIPANTII LA SHOW...DECI FARA PARTICIPANTI....SALUT SPECTATTORI...EI...IN GANDUL MEU SI LA TOATE LEGALELE LA CARE AM PARTICIPAT...ORGANIZATORII AU AVUT BUNUL SIMT..DACA NU TUTUROR PARTICIPANTILOR..MACAR CELOR DIN ALTE ORASE SA NU LE IA TAXA DE INTRARE...SUNT FOARTE DEZAMAGIT DE ATITUDINEA VOASTRA..MAI ALES CA AM VENIT DE LA CEVA DISTANTA SA PARTICIPAM...SA AJUNGEM SA NE SI INCHIDETI SI TELEFONUL IN NAS...RUSINE...RUSINE SA VA FIE...SHOWUL A IESIT BINE..DAR LUMEA A FOST DEZAMAGITA..VETI AVEA TOT MAI PUTINI PARTICIPANTI DIN ALTE ORASE...AUTOMAT SI MAI PUTINI SPECATORI...ASTA VA INSEMNA CA NU VA VETI IMBOGATI...SI STIM CA ASTA E SCOPUL VOSTRU...=>AUTOMAT ACEST LUCRU IMPLICA FAPTUL CA LA LEGALE SAU SHOWURI DIN CLUJ VETI PLATI SI VOI INTRARE...SI ASA VA INCEPE TIGANIMEA...NNU E VB DE BANI..A FOST VB DE GEST...RUSINE
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 02-10-05, 23:50   #47
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default

sandrei....cu parere de rau trebuie sa spun ca ai perfecta dreptate..., dar vreau sa imi cer scuze pt uni din oras care vreau sa faca ceva in baia mare...dar nu se prea poate din cate se vede...!!! sandrei oricand ai drum prin baia mare dami un telefon ai nr`u meu acolo si ne vedem la o cafea sau la un suc...de acceasi parere si eu...RUSINE organizatorilor...in rest show`ul a iesit destul de bine....mai bine ca data trecuta oricum!!!

Si cateva poze de la show
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	p1010034_305.jpg
Views:	82
Size:	323.8 KB
ID:	44339   Click image for larger version

Name:	p1010030_600.jpg
Views:	82
Size:	346.8 KB
ID:	44340   Click image for larger version

Name:	p1010026_260.jpg
Views:	83
Size:	325.0 KB
ID:	44341  

Click image for larger version

Name:	p1010017_192.jpg
Views:	78
Size:	342.4 KB
ID:	44342   Click image for larger version

Name:	p1010014_757.jpg
Views:	73
Size:	301.0 KB
ID:	44343   Click image for larger version

Name:	p1010008_157.jpg
Views:	68
Size:	358.5 KB
ID:	44344  

Click image for larger version

Name:	p1010005_293.jpg
Views:	63
Size:	372.5 KB
ID:	44345   Click image for larger version

Name:	p1010003_265.jpg
Views:	77
Size:	375.9 KB
ID:	44346  
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 10:37   #48
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default

M'da.... Organizatorii ar fi trebuit la final sa isi bage capul in asfalt dar si rushinea e pentru cei care o inteleg .Unii se pare ca sau vaccinat .Singurul lucru care ii interesa a fost numarul de reviste vandute si cascavalul adunat .De altfel nu e prima data cand isi dau cu stangu' in dreptu' baietii .In urma cu ceva timp ,la lansarea revistei lor ,au luat taxa de la cei care au venit cu masini si motoare sa le faca lor atmosfera .Din motive numai de ei stiute au evitat cu \"profesionalism\" sa puna in revista poze cu standul meu [doua motoare si o masina aerografiate] .Cat despre premii ,mister total , nu stie nimeni nimic .Rushinicaaaaaaaaaaaaaa
koffa is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 12:53   #49
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default

ii fain calibra... imi pare rau ca a iesit nasol

ar trebuii ca nici un participant sa nu plateasca niciodata, ca la urma urmei ei fac show-ul, spectatorii sa plateasca...cat mai mult!
Piry is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 14:53   #50
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

asta este...pentru unii nu pasiunea ci banii vorbesc...sa va fie rusine...in cj sigur veti plati...
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 17:53   #51
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default

sandrei...ai dreptate...totusi cand este ceva prin cj?
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 19:00   #52
chupakabra

Stage 2
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 68
Default inca un eveniment ratat...

Pacat ca a trebuit sa asistam inca o data la un astfel de eveniment ratat doar din dorinta unor indivizi care nu au nimik de a face cu tuningul ci doar cu dorinta de a face bani.
Se pare ca la tzepe romanii se pricep cel mai bine lucru dovedit inca odata din pacate. Multa reclama, promisiuni, si \"surprize\" ( de ex.intrarea cu plata, 100.000 lei vechi pe care se pare ca organizatorii au uitat sa o anunte in mod oficial;probleme cu parcarea;oamenii de (dez)ordine;etc)
Rusine \"domnilor organizatori\", pe viitor sa rugam sa nu va mai implicati in asa ceva...lasati-i pe cei care sunt cu adevarat pasionati de asa ceva sa se ocupe de organizare.
chupakabra is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 19:08   #53
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

una peste alta, a fost ok
Pacat ca organizarea liniutelor a cam fost pe spate..in rest, destul de bine.
fete dragute i multe, dar imbracate neadecvat ) ca sa nu zic altfel.
va salut...
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 20:59   #54
MM78VLD

Stage 1
 
MM78VLD's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 22
Default ref tuning show

Vad ca multa lume e dezamagita...
Cu regret, dar eu nu am putut sta la show. Mi-am trimis mashina, dar la liniute si la restul evenimentelor nu am putut participa.
Imi pare rau ca a iesit nasol (din cate ziceti), pentru ca a mai fost o incercare esuata de liniute la Baia Mare si cu asta, s-a cam zis cu tuning show-uri in Baia Mare. I-am rugat si pe organizatori, daca au nevoie de ceva sa ma caute si ii ajut cu tot ce pot inclusiv din calitatea de consilier local.
Nu vreau sa le iau apararea, dar sincer sa fiu, ca sa organizezi o asemenea manifestatie ai nevoie in primul rand de mult curaj. Ei au incercat. A iesit ce a iesit. S-ar putea ca, dupa acest esec, comunitatea tuning din Baia Mare sa aiba mult de pierdut. Eu pot sa va spun ca nu ma las batut si o sa incerc sa particip la toate evenimentele de gen din tara, cu taxa de participare sau nu.
Apropo, sandrei, eu am mers la ITS Constanta (1500 km) pe banii mei, am platit si 350.000 intrare, nu am primit nici macar un RedBull de la organizatori, dar tot m-am dus. Am fost si la cluj cand au fost liniutele noaptea si pana la urma nu a fost nimic si am mers degeaba. Dar de aia tot o sa mai merg. De cate ori o sa pot, am sa merg!! inainte.

Cred ca in sufletul oricarui om care isi baga banii si nervii in modificarea unei masini premiile sau 150.000 nu au nici o importanta. Important e sa vada lumea rodul muncii tale, sa incercam sa promovam aceasta pasiune si prin asta comunitatea tuning sa devina puternica.
Si inca ceva, numai cine nu munceste nu greseste.
MM78VLD is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 21:13   #55
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

mm78vld....stiu..nu banii conteaza...ci pasiunea...tot am platit oricum sa intru...nu despre asta era vb...daca tie ti-ar inchide telefonul in nas cum te-ai simti?? asa ca nu ma acuza pe mine de nimik...macar RESPECT puteau acorda concurentilor NU?? asta nu a existat...si nu e vb numai de faptul ca a trebuit sa platim..desi a fost o prostie...e vb de atitudinea pe care o aveau toti fata de concurenti..fata de cei din afara...fata de tot...se vedea ca n-au nici o treaba cu astea...la orice intrebam ni se raspundea \"ASTEA SUNT REGULILE...atat\" asta e...ne-am impacat cu ideea... ps:eu te-am sunat duminica dimineata!! pt indicatii :P scuze deranjul :P
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 21:17   #56
MM78VLD

Stage 1
 
MM78VLD's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 22
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sandrei\"
mm78vld....stiu..nu banii conteaza...ci pasiunea...tot am platit oricum sa intru...nu despre asta era vb...daca tie ti-ar inchide telefonul in nas cum te-ai simti?? asa ca nu ma acuza pe mine de nimik...macar RESPECT puteau acorda concurentilor NU?? asta nu a existat...si nu e vb numai de faptul ca a trebuit sa platim..desi a fost o prostie...e vb de atitudinea pe care o aveau toti fata de concurenti..fata de cei din afara...fata de tot...se vedea ca n-au nici o treaba cu astea...la orice intrebam ni se raspundea \"ASTEA SUNT REGULILE...atat\" asta e...ne-am impacat cu ideea... ps:eu te-am sunat duminica dimineata!! pt indicatii :P scuze deranjul :P
Va inteleg supararea. Asa a fost si eu dupa ITS constanta, dar mi-a trecut.
Nu a fost nici un deranj. Daca vroiam sa nu fiu deranjat, nu puneam nr pe forum. Imi pare rau ca numai tu m-ai deranjat
MM78VLD is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 21:33   #57
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

si te inteleg..sincer...dar trebuia ca ORGANIZATORII SA INTRE PE FORUM SA POSTEZE CA SA CALMEZE SPIRITELE...SA ARATE CA I-A INTERESAT...oricum..se vede ca nu au mai accesat forumul ca doar au cate 1-2 posturi...
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 03-10-05, 21:57   #58
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default

pacat...sincer dupa mine pe ei i-au interesat doar bani...ca organizarea a cam lasat de dorit..., ce conteaza pt noi...e PASIUNEA!!!! sa lasam restul la o parte, desi stiu ca baia mare va avea mult de pierdut de pe urma acestui show...precum zicea si Vlad
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 04-10-05, 00:01   #59
Xdriver

Stage 5
 
Xdriver's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 930
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CSR]
[Opel]
[Old School Cars]
[FORD]
Default hello

Si eu am ramas surprins cand la intrare n-i s-a spus ca trebuie sa platim 200.000 pt intrarea cu masina. am zis ok, asta este \"astea sunt regulile\"., dar cand mi-a zis tipul de la intrare ca si eu, care eram cu masina mea trebuie sa platesc 100.000 ca sa intru, chiar ca mi-a sarit tandara.
Pe langa faptul ca am facut cateva sute de km, pe un drum super naspa, mai ales pt suspensiile noastre, de am dat cu scutul de asfalt de au iesit scantei, cand ajung acolo sa m-i se spuna ca trebuie sa platesc 2 taxe: de participant si de spectator.
Dupa cum a zis si sandrei, nu e vorba de bani, pt ca am facut atata drum din cauza pasiunii noastre pt masini si tot ce tine de ele, dar e vorba de bun-simt, care se pare ca unora le cam lipseste.
Nu imi pare rau ca am fost si poate o sa mai merg, dar sper ca in viitor, organizarea sa \"regulile\" sa sufere o schimbare in bine.
Xdriver is offline   Reply With Quote
Old 04-10-05, 15:58   #60
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

POZE :
https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails...tle=02.10.2005 - Baia Mare

FILME:
https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails.php?album=367

VIDEOCLIP (merita vazut) :
https://www.4tuning.ro/gal/displayimage.php?p=32915
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -