Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-05, 14:02   #16
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
asteptam sa confirmati sau sa infirmati aceste informatii, dupa cum invitat.
daca sunt adevarate, nu am de ce sa imi cer scuze, iar daca sunt false, atunci este greseala voastra.
Aceste informatuii le-am primit oficial, de la Organizatorul evenimentului, partenerul vostru, la fel de oficial cum arata afisul.

asa ca daca este adevarat, trebuie sa ceri scuze pentru ton, si daca NU este adevarat, astept eu scuze de la organizator pentru dezinformare.

In nici unul din cazuri, nu am nici un sentiment de culpabilitate.
Eu am facut invitatii la dialog, si primesc apostrofari gratuite?

te rog sa citesti, sa reconsideri, si sa incerci sa comunici
1. Intamplator ati facut o afirmatie despre Insomnia ... shi ar fi fost frumos, civilizat si DIPLOMAT sa ne intrebati inainte pe noi daca este adevarat sau nu. CORECT? (raspuns cu DA sau NU, va rog!)

2. Daca cititi pe la inceputul thread`ului, veti vedea ca a fost o gresala de exprimare in ceea ce priveste statutul nostru acolo. Ca ati facut-o dumneavoastra sau organizatorul, nu prea ma intereseaza. A fost facuta public de dumneavoastra. Ca un bun gazetar ce ar trebui sa fiti ar fi trebuit sa va asigurati informatiile cel putin in 2 locuri. CORECT? (inca o data un raspuns cu DA sau NU, va rog!)

Deci, sa nu imi spuneti ca nu aveti de ce sa va simtiti vinovat ... pentru ca gresala a fost \"PUBLICATA\" de dumneavoastra!!!!!


Multumesc.
__________________
polifem is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 14:10   #17
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

1. eu am facut invitatii la dialog. cred ca daca am depasi bariera de comunicare nu s-ar mai ivi neintelegeri.

2. informatile trebuie verificate din chiar 3 surse diferite daca sunt indirecte si privesc un tert (asa e regula). Daca informatia provine de la surs directa, nu se mai verifica in paralel:

3. Exemplu: Legal Racing imi confirma prezenta unei trupe la urmatorul eveniment. Orice gazetar considera de buna informatia de la sursa. Responsabilitatea revine celui care a facut anuntul.

Daca un organizator anunta un concert de 10 trupe care nu se prezinta, in ochii publicului nu este vinovata media care i-a publicat anuntul, ci organizatorul.

4. Cel mai simplu ar fi sa infirmati sau sa confirmati si sa incercati sa discutati pe un ton lipsit de polemica.

Cred in continuare ca veti inceta sa refuzati dialogul si vom gasi o cale reciproc avantajoasa de comunicare.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 14:35   #18
2fastboy

Stage 4
 
2fastboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 201
Default

am fost la Oradea si mi-a placut as vrea sa merg si la Cluj dar de unde bani .... sa faca tuning salon si la Timisoara mai mai ...
2fastboy is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 14:42   #19
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Gratian\"
2. informatile trebuie verificate din chiar 3 surse diferite daca sunt indirecte si privesc un tert (asa e regula). Daca informatia provine de la surs directa, nu se mai verifica in paralel:
Aici va contraziceti un pic. Sursa directa ... daca s-a scris despre INSOMNIA RACING ... am fi fost NOI INSOMNIA RACING... mai direct de atat nu se poate!

Parerea mea este ca BARIERA DE COMUNICARE a fost intrerupta de dumneavoastra in momentul in care ati considerat ca nu este nevoie sa ne mai intrebati si pe noi cand ati postat ca noi organizam acele CURSE!!!!!

Ok ... sa incheiam aceasta discutie.

S-a gresit pe 4Tuning (neintentionat binenteles) cand s-a scris de CURSELE de la CLUJ, ca sunt ORGANIZATE de INSOMNIA RACING.

Insomnia Racing este un simplu sustinator al acestor curse, si va ajuta prin a oferi anumite informatii de care Organizatorul are nevoie, acesta fiind SM Promotions!!!

Pe viitor am dori si noi sa aflam, in privat, inainte de a fi postat undeva pe vre-un forum ca ORGANIZAM CURSE!!!

Si cum a zis domnul Gratian, da exista anumite BARIERE DE COMUNICARE ... care ar trebui ELIMINATE. INSOMNIA RACING, ar fi raspuns cu placere intrebarilor pe care le are 4TUNING despre acest eveniment, daca ar fi fost intrebata!


Multumesc.
polifem is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 15:16   #20
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

sursa directa este orgnizatorul oficial. el da relatii oficiale
am pus o informatie oficiala, obtinuta oficial, si nu am gresit nici intentionat.

si cum pot comunica cu bariera asta? daca parasiti linia asta acuzativ tendentioasa, poate reusim.

lucrurile puteau sta in felul urmator, imaginar, dar atat de simplu:

-Gratzian, vezi ca e gresit, sau aiurea, ca nu noi organizam curse
-Pe bune? mie asa mi-a spus organizatorul...
-cine stie ce o fi vrut sa spuna... asta e, e o greseala
-bine, polifem sterg imediat, nici o problema
-mersi, e ok
-np, oricand... altfel? ceva nou?
- pai... mai sunt unele, mai vorbim
-bafta


cred ca asta ar fi fost solutia cea mai simpla....
sau sa imi anuntati voi de la inceput evenimentul, cum face toata lumea.
nu cred ca am manifestat lipsa de disponibilitate

propun sa incercam si linia asta de comunicare, ce zici?
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 15:41   #21
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

eh prea multa cearta pentru putin...
in concluzie pe 10 ma duc la craiova
aleks is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 16:29   #22
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

deah ...

deci site-ul oficial este www.tuning-experience.tk
polifem is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 16:52   #23
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default


un inceput bun, mersi...
poate mergem si mai departe...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 02-07-05, 17:42   #24
bilossu

Stage 1
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 17
Default he,he

Am inteles... Masini , curse , rotzi... Dar femei?? Tricouri ude? Ceva interesant? Silicoane si poate niste babe cu carnea tare??
bilossu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-05, 10:28   #25
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Banuiesc ca sunt invitate si alte masini...sau ma insel?detalii despre paticipanti, plzzz....ca sa stiu daca merita mers la Cluj sau...ca deja atatea tzepe au fost ca...
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 06-07-05, 08:59   #26
cj98czh

Stage 3
 
cj98czh's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 75
Default Masini

Daca masinile prezente vor fi cele prezentate pe http://www.tuning-experience.tk/ atunci nu prea marita mers.
Sunt masini de strada si inafara de vreo 2 nu au nimic deosebit.
Pe ce cereti 120.000 pe promisiuni???
Ce motoare sa vedem diesele??? Le stim .........
Pacat ca faceti atat tam tam pe degeaba.....
cj98czh is offline   Reply With Quote
Old 06-07-05, 09:35   #27
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

chiar, ce masini vor participa?ca stiu ca LGY va fi acolo, dar
in rest....
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 06-07-05, 12:00   #28
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default Re: Masini

Quote:
Originally Posted by \"cj98czh\"
Daca masinile prezente vor fi cele prezentate pe http://www.tuning-experience.tk/ atunci nu prea marita mers.
Sunt masini de strada si inafara de vreo 2 nu au nimic deosebit.
Pe ce cereti 120.000 pe promisiuni???
Ce motoare sa vedem diesele??? Le stim .........
Pacat ca faceti atat tam tam pe degeaba.....
ideea show'ului din cate am intZeles... este de a promova acest trend ... acest life style ...

masinile de acolo ... clar sunt omologate shi pentru strada ... si la majoritatea tuning-ul este destul de avansat chit ca este \"exterior\" sau \"motor\" ...

nu stiu ce masina ai tu, oricum sa o stapanesti sanatos ... dar merg pe ideea ca cel putin un diesel de acolo ... te face de rusine! ...

no offence!!

Oricum ... sper ca unul din organizatori sa apara pe forum sa va poata oferi anumite detalii si informatii!
polifem is offline   Reply With Quote
Old 06-07-05, 12:52   #29
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

n-ar fi rau sa puna un organizator niste detalii..ca reclama se face multa, cel putin eu am auzit pe la radio.
Ideea e ca ervin face Crazy show in Zalau in intervalul 9-10 iulie...deci nu stiu cati oradeni vor merge la Cluj si cati la Zalau.
Si as vrea sa stiu ce e la Cluj, ca poate mai vin si altii cu mine.
Asta e ideea. Asteptam mai multe detalii.
Salut!
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 06-07-05, 13:25   #30
cj98czh

Stage 3
 
cj98czh's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 75
Default eeeee

Nu cred ca intereseaza pe nimeni ce masina am eu, idea este ca nu cred ca vor prezenta interes masinile propuse de voi. Nu vorbesc de ultima organizare de la Oradea unde belgienii ne-au aratat cum ar trebui organizat asa ceva....; dar la Crazy Tuning Show au fost masini care aratau de 10 ori mai bine decat cele expuse de voi pe site.
Parerea mea este ca daca tot vine lumea si plateste sa si aiba ce vedea... nu???
Eu sunt din Cluj si chiar as vrea sa iasa ceva adevarat pt. ca din pacate in Cluj ducem lipsa de asa ceva....
cj98czh is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -