Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-07, 14:20   #121
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

faceti repede un poll intre 300m si 200m(standard) si vedeti ce se intimpla
pepy is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 15:30   #122
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Modificari finale :

Distanta de accelerare : 201 m.

Clasament :
1) Autoturisme de fabricatie estica (Dacia, Oltcit, Aro, Lada, Trabant etc.) ;
2) Sub 1600 cmc. ;
3) 1601 – 1900 cmc. ;
4) Diesel - clasa individuala ;
5) peste 1900 cmc. ;
6) peste 1900 cmc. - Turbo ;
7) open - categoriile 5 si 6.

Autoturismele care au una dintre urmatoarele dotari : Turbo, Compresor, NOS, 4x4, vor fi incadrate in categoria imediat urmatoare.

Autoturismele care au cel putin doua dintre dotarile de mai sus vor fi incadrate cu doua categorii mai in fatza, conform clasamentului.

Orice neclaritatzi ce se ivesc izvorand din calculul incadrarii in clasament, datorate capacitatii cilindrice a unui anumit autoturism ce se inscrie, se vor rezolva la fatza locului.

Restul prevedeilor din regulament raman neschimbate.


ORGANIZATOR PRINCIPAL
TUNING & SOUND IDENTITY
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 16:08   #123
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Pentru a ne usura munca la toti (si voua si noua) privind centralizatorul participantilor, rog pe cei care sigur vor veni (din alte Judete) sa ne confirme prezenta pe forum, dupa cum urmeaza : oras, nume, prenume, concursul optat (accelerare sau expo-tuning) sau alte detalii care vor ei sa le comunice. Acest lucru va fi de folos si in privinta amenajarii "parcului rece", respectiv platoului.
Va multumesc anticipat !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 16:34   #124
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Timisoara (RoadRuners) confirma ce am spus si in pagina anterioara !

Fara suparare,aceeasi suma de bani o investesc mergand la unguri(budapesta) unde sunt linii in fiecare luna,si cel putin sunt pe 401m !

Sincer regret ca nu so putut pastra distanta promisa la inceput,noi eram deja in pregatiri !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 18:03   #125
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Timisoara (RoadRuners) confirma ce am spus si in pagina anterioara !

Fara suparare,aceeasi suma de bani o investesc mergand la unguri(budapesta) unde sunt linii in fiecare luna,si cel putin sunt pe 401m !

Sincer regret ca nu so putut pastra distanta promisa la inceput,noi eram deja in pregatiri !
Sincer imi pare rau ca membrii RoadRunners nu vor fi prezenti

In ceea ce-i priveste pe ceilalti, vad ca nu se inghesuie nimeni, cum s-a intamplat in cazul "ploii torentiale" de nemultumiri
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 18:14   #126
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Modificari finale :

Distanta de accelerare : 201 m.

Clasament :
1) Autoturisme de fabricatie estica (Dacia, Oltcit, Aro, Lada, Trabant etc.) ;
2) Sub 1600 cmc. ;
3) 1601 – 1900 cmc. ;
4) Diesel - clasa individuala ;
5) peste 1900 cmc. ;
6) peste 1900 cmc. - Turbo ;
7) open - categoriile 5 si 6.

Autoturismele care au una dintre urmatoarele dotari : Turbo, Compresor, NOS, 4x4, vor fi incadrate in categoria imediat urmatoare.

Autoturismele care au cel putin doua dintre dotarile de mai sus vor fi incadrate cu doua categorii mai in fatza, conform clasamentului.

Orice neclaritatzi ce se ivesc izvorand din calculul incadrarii in clasament, datorate capacitatii cilindrice a unui anumit autoturism ce se inscrie, se vor rezolva la fatza locului.

Restul prevedeilor din regulament raman neschimbate.


ORGANIZATOR PRINCIPAL
TUNING & SOUND IDENTITY
Grupele sunt foarte prost gandite. Deci eu cu motor de 1998 o sa fiu in categorie cu Corvette-ul? Sa fim seriosi. Iar cu 300zxTT va trage cu motorul de 2.0T? Nici macar CZR-ul nu este la aceasi categorie. Pe langa ca e pe 200m si grupele sunt nasoale. Nu e deloc fairplay.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 18:19   #127
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

......... no comment.........
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 19:13   #128
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Intreb si eu un lucru...fara suparare..in conditiile in care as fii venit...nu conta ca vin cu Coupeu care are motor de 2l aspirat si 140 de cp stock, sau M5 care are 5l aspirat 400 de cp stock...intram oricum la aceeasi grupa nu ?

Ps. Succes si sper sa aveti multe masini la start. Pe cupa puteti scrie de pe acum CZR . Asta dc vine.
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 20:54   #129
bunilla

Stage 4
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 237
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

nu e vorba de cine castiga... e vorba de distractie !

toti suntem de acord cu asta... dar cand nu ai nici o sansa de la inceput parca nu mai e chiar asa de distractiv... si nu merita sa bati distantza
bunilla is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 22:44   #130
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by bunilla View Post
nu e vorba de cine castiga... e vorba de distractie !

toti suntem de acord cu asta... dar cand nu ai nici o sansa de la inceput parca nu mai e chiar asa de distractiv... si nu merita sa bati distantza
D-le bunilla, vrei sa vii la show ? Toata lumea ne bombardeaza cu nemultumiri, ca "asa nu e bine" dar "nici asa nu e bine" dar as fi eu curios cati dintre acestia vor intr-adevar sa vina la show Daca la "liniuta" se vor prezenta 15 ursulete, fiecare de 170 cp stock si un Ford Mustang de 5000 cmc. ridicat la 750 cai, normal ca vom face la fatza locului in asa fel incat sa nu dezavantajam din start 15 participanti si sa avantajam unul dar intelegeti odata ca nu putem face clasamentul dupa fiecare masina in parte ! Toti nemultumitii vin ca argumente cu masini care tocmai sunt dezavantajate in clasamentul proaspat refacut ... Multa lume da exemple de masini pe care poate nici nu le au sau poate nici nu le-au avut sau nu le vor avea vreodata sau poate nici nu vor sau nu-si permit sa vina la show dar nemultumirea este exprimata totusi in mod vehement ("pai eu daca as veni cu Trabant si as concura cu Ferrari" sau "vin cu Ferarri si va fac pe toti") ... Imi cer in mod public scuze de la cei care se simt la faza asta dar nu am facut aluzie la nimeni in mod special !
Bunilla, nu mi-o lua te rog in nume de rau ca nici tu nu ai vizat la faza asta, deci nu am nimic cu tine si te asteptam cu drag in continuare
doar ca de cand s-a deschis threadul acesta nu aud altceva decat smiorcaituri si vaicareli ca nu am auzit atatea la un loc de cand m-am vazut ultima oara cu bunica-mea ... Interesant este faptul ca cei ce stiu sigur ca isi vor face prezenta nu au avut de obiectat nimic, fatza de orice schimbare a regulamentului fiind pasivi in continuare !
Cei ce-si vor face prezenta vor intelege esenta show-ului, ca nu am incercat sa avantajam pe nimeni si vor intelege si faptul ca "minusurile" vor fi compensate si de multe alte "plusuri" pe care cei ca bunica-mea oricum nu le vor observa niciodata ...
Repet, prezenta nu este obligatorie pt. nimeni ! Cine vine e asteptat cu multa caldura iar cine nu vine ... sorry ! Ne vedem la urmatorul show.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 23:24   #131
Mihai B.

Stage 4
 
Mihai B.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 182
Member of:
[SEAT]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Pentru a ne usura munca la toti (si voua si noua) privind centralizatorul participantilor, rog pe cei care sigur vor veni (din alte Judete) sa ne confirme prezenta pe forum, dupa cum urmeaza : oras, nume, prenume, concursul optat (accelerare sau expo-tuning) sau alte detalii care vor ei sa le comunice. Acest lucru va fi de folos si in privinta amenajarii "parcului rece", respectiv platoului.
Va multumesc anticipat !

Eu am mai postat pe aici si de bine si de rau v-ati si distrat pe seama dinozaurilor mei .... dar de venit oricum vin , numai ca din pacate nu cred ca ma bag la accelerare pentru ca nu mi se pare fairplay clasamentul mi-ar fi placut sa concurez cu masini de aceeasi cai cu ai mei nu neaparat ca vreau sa castig dar cand de la Start sii ca vei pierde ..cum zicea cineva mai in sus " parca nu mai e asa de distractiv "...

Deci voi venii sigur la expo-tuning

ALBA-IULIA
BRADEA MIHAI OCTAVIAN
Mihai B. is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 00:48   #132
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

De venit voi veni oricum chiar si daca nu pt linii ... dar ... 201 m, hai ca mai merge insa grupele, nu inteleg de ce nu poate fi dupa puterea din talon, adica grupele deja cunoscute ... pana in 75, 76 - 100, 101 - 130 etc. Eu personal consider ca aceea este cea mai buna metoda de departajare a grupelor, acuma no, daca asa ii asa ii si gata

As dori si eu un loc la categoria expo !
__________________
Race the strip, not the street!

Last edited by ZanDer; 14-09-07 at 00:51.
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 01:15   #133
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

nu au cum sa ramina asa grupele pt ca sunt facute la msto , nu au nici o logica , unde intra un 1.4 turbo ?? da un 1.7 Turbo?? hai serios nu am criticat pina acum niciodata o incadrare pe grupe indiferent pe ce logica se baza , dar acum nu ma pot aptine pt ca de data asta nu au nici un fel de logica ! nu imi plac grupele LR pt ca complica mult o chestie simpla , si toata lumea care vrea sa schimbe in loc sa simplifice complica si mai mult, fara suparare dar voi ati complicat de tot! eram hotarit sa vin dar in conditiile astea zic pass , iar despre cei care zic ca daca venim sa ne distram si atit , pai cel mai bine ma simt cind iau o cupa !
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 02:10   #134
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

Voi fi prezent care mai vine din Bucuresti ?

eu unu as merge in fiecare weekend oriunde in romania pentru show, atmosfera etc. Traseul si soseaua par super bune.. cred ca fi un mare show, chiar daca trebuie sa ne multumim cu 201m

Mult succes organizatorilor.
__________________


street racers never get old !
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 10:43   #135
gabriel4you

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 6
Default Re: Auto-tuning Show 1 Satu Mare

clar dar d c doar in satu mare pt totzi Timisoreni oare knd vom avea si noi un astfel d show??
gabriel4you is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -