Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-11, 19:49   #91
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

10% din populaţia şoferească = 400 000 de oameni.

Ştiind că măcar de 300-500 de lei pe lună tot bagi dacă mergi zilnic, i-am fript. 120-200 de milioane RON. Pe lună.

Dar pentru asta nu ajunge o lună de proteste şi un anunţ pe Facebook. Trebuie o propagandă serioasă. Pe fiecare site, forum, blog, oriunde se poate scrie un comentariu, numai să aibă legătură cu subiectul. De mai multe zeci de ori pe zi, de la fiecare din noi, cu perseverenţa furnicii, pomenind de fiecare dată de protestele noastre şi de orice are legătură cu problema.

Şi peste 2 luni mai vine şi salonul de tuning 4Tuning Days. Aici avem o bună ocazie de a mai coopta câteva personaje cu putere de decizie de partea noastră... şi de a atrage de partea noastră o anumită categorie socială, care votează chiar şi atunci când restul lumii doarme. O categorie socială care de obicei ne urăşte. Dar cu ceva diplomaţie şi obiceiurile se mai schimbă

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 19:49   #92
fotoklipa

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 9
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
de inteles sa inteles , dar nu o sa se schimbe nimic , si asta numai din cauza natiei noastre de romani puturosi.
imi e rusine sincer.
Ce bine ar fi sa fim "puturosi" si sa nu mai alimentam de la OMV-Petrom vreo 6 luni,ce zici?nici amenzi nu vom lua si a-si vrea sa vad cum in urmatoarele 6 luni apar bancute, pentru pensionari in benzinarie, sa joace si ei o tabla in liniste,sa fie liniste acolo, sa se plictiseasca,sa se uite pe geam sa vada ca nu intra nimeni, ca prind paienjeni la pompa,asa trebuie sa se desfasoare un protest in liniste si ucigator pentru firma vizata,nu vinzi nu ai incasari, nu ai incasari nu ai cu ce plati salarii,utilitati,etc,si cand vor cadea pe bursa usor, usor si cand vor vedea ca produsul lor nu este cautat,ca investitia din Romania este facuta degeaba,pentru ca trebuie sa sti ca au si ei credite,si bancile vor bate la usa,vor face somatii,asa cum patim noi oameni de rand cand guvernul ia masuri tampite,si cand guvernul circar va observa ca nu mai au incasari la buget,si uite cum noi socetatea civila ,fiecare protestand usor,usor,ne vom indrepta atentia spre un alt protest "ucigator" ce va viza guvernul,cand clasa politica va observa ca nu poate sa mai aibe de unde, sa fure banii, mei,ai tai,ca nu vor avea bani de km asfaltat la pret de marmura de ruschita,ca nu vor avea cu ce sa mai construiasca sali de sport inutile,si bazine de inot nefunctionale,cand ne vom destepta sa protesteam si fata de politica ENEL,DISTRIGAZ,etc,atunci prin tacerea noastra ,si prin protestul nostru,sigur vom INVINGE.
P.S. NU TREBUIE SA IESIM IN STRADA,AU IESIT SI ALTII,TREBUIE SA FACEM TOTUL CU CAP.
fotoklipa is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 19:53   #93
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

Nu în linişte. Cum laşi puturoşii liniştiţi, se retrag la berea lor la PET, seminţele şi manelele lor.

Trebuie presat zi de zi, prin orice formă de comunicare scrisă sau electronică pe care o avem la îndemână, să afle oricine, cât de prost sau de încăpăţânat ar fi, că e interesul lui să nu mai pună de la ... carburant.

Altfel uită.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 19:53   #94
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

eu am primit sms gen mass de la fratemiu care nu avea nici o treaba cu protestele, sa nu alimentam pe 17, 18, 19

atentia a fost atrasa, fiscul ii verifica...urmeaza sa nu mai alimentam de la cei ce detin monopol pe o perioada nedeterminata, sa faca panze de paianjeni la pompe...e urmatorul pas...chiar nu are rost sa mai stati sa blocati benzinariile degeaba sa riscati sa luati si amenzi ( ca la craiova)
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 19:56   #95
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

Eu am pus azi carburant de la Lukoil şi am deplasat maşina. De la 18 decembrie încoace. Fiindcă fac mâine nişte cumpărături, în restul timpului va sta. Cel puţin încă o lună.

Lukoil a fost ales fiindcă a oferit o promoţie, benzină Ecto 98 la preţ de 95, 4,99 lei/litru.

Acest obicei benefic pentru noi, de a oferi promoţii, trebuie încurajat.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 19:58   #96
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

S-au auzit multe povesti cu LukOil cum ca nu ar fi buna benzina etc. Eu personal am bagat 2 ani NUMAI de la LukOil si nu au fost probleme....masina a facut 80.000 km cu benzina de la LukOil si repet..nu au fost probleme....continui sa alimentez de la Lukoil sau Rompetrol....
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 19:59   #97
fotoklipa

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 9
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
eu am primit sms gen mass de la fratemiu care nu avea nici o treaba cu protestele, sa nu alimentam pe 17, 18, 19

atentia a fost atrasa, fiscul ii verifica...urmeaza sa nu mai alimentam de la cei ce detin monopol pe o perioada nedeterminata, sa faca panze de paianjeni la pompe...e urmatorul pas...chiar nu are rost sa mai stati sa blocati benzinariile degeaba sa riscati sa luati si amenzi ( ca la craiova)

BRAVO,aceasta este solutia nu alimentati pe o perioada nelimitata,chiar daca vor investi in reclame,vor scadea pretul,falimentatii,determinatii pe directorii OMV-sa faca saltul SOBARU(respect),sa nu poata dormii noaptea ,distrugetile viata,si cariera.cand populatia acestei tari dupa 22 de ani VA FI UNITA,cand GUVERNUL va intelege ca suntem puternici,atunci ne vom castiga RESPECTUL.
fotoklipa is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 20:13   #98
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

Protestele trebuie să continue şi ele, pentru ca publicul obişnuit să înţeleagă mesajul.

Nu e necesar câte un protest pe zi. E de ajuns ca la anumite intervale de timp să mai fie blocată câte o staţie. Preferabil să nu fie aceiaşi participanţi, putem face cu schimbul, 50 de inşi azi, alţi 50 peste o lună.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 09:48   #99
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Thumbs down Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

Nautilus, nu ai cu cine. Multi isi anunta prezenta, ca apoi, in ziua protestului sa se dea loviti. Ne-au facut de rusnine Tulcea si celelalte orase. revin cu poze, in cazul in care nu voi mai avea butonul EDIT la postarea mea, voi trage altul
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 10:26   #100
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Arrow Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

mda. no edit button here after . anyway, ceva de ieri
Poze de la protest

ghizmo a fost cel mai tare 0,15 bani pe 2 bonuri fiecare
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 10:27   #101
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

E un semnal că mai trebuie luată o pauză de la protestatul în stradă şi înteţită propaganda pentru boicot. Peste câteva săptămâni, după ce se mai răceşte atmosfera şi producătorii cred că toate protestele au murit definitiv, o puneţi de altul.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 10:30   #102
dj_ionutz
Renault Driver

Stage 5
 
dj_ionutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 921
Member of:
[RENAULT]
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

imi pare rau ca am fost atat de putini.....la cat s-a scris pe forumuri si cati s-au anuntat chiar foarte putini....sper ca data viitoare sa vina mai multi felicitari celor care au participat !
__________________
ASS, GAS, or GRASS! Nobody rides for free!
dj_ionutz is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 14:54   #103
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Talking Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

OMV-ul a fost ales conform unei "extragerii la loto6/49" de pe un site
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 16:39   #104
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

Quote:
Originally Posted by B.81.WGX View Post
OMV-ul a fost ales conform unei "extragerii la loto6/49" de pe un site
OMV aka Petrom, că reprezintă aceeaşi companie.

Oricum cred că majoritatea colegilor de trafic au ales Petromul ca şi benzinărie de boicotat.

Motivul?

Petrom, fostă companie de stat, vândută pe nasturi, companie care încă extrage petrol din România, are nişte preţuri nesimţite!

PUNCT!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 16:58   #105
lixinetwork

Stock
 
lixinetwork's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 5
Default Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00

sunt deacord cu andi_cimpean la noi in tara cu petrolu nostru platim atata suntem singura tara din uniune care are cel mai ridicat pret la carburant
lixinetwork is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -