Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-10, 15:46   #16
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Claudyu nu iau apararea nimanui aici, cu toate ca si eu am modificat cate ceva pe ghetto. Fac postul asta pentru ca nu inteleg de ce cataloghezi modificarile baietiilor de la ghetto cu termenul "taranoaia". Am putea sa o dam in polemici, sa o luam ce ti se pare pe rand tuning taranesc dar am facea cea mai mare prostie. Stii si tu foarte bine ca viziunea de tuning e diferita in fiecare ochi in parte. Dar de la a nu`ti placea tie, la catalogarea de taranism e cale foarte lunga. Tin sa iti precizez ca din motive externe sa zic asa ( adica nu cluburi auto, sau masini, eu cu mihai nu am mai tinut legatura, ca sa nu consideri ca si`a cumparat avocat ) Deci in concluzie nu mi s`a parut oke reply`ul tau. Ca nu iti place tie, oke, e parerea ta. Si ca sa inchiei iti mai zic un singur lucru. La urmatorul eveniment mai mare ... sa treci pe la toate masinile expuse si sa vezi cate dintre ele au cel putin 1 modificare la mihai la garaj ( Lucru confirmat de stikere cu Ghetto Tuning ). Si cu asta o sa iti dai singur raspuns la intrebarea : "Cati or mai fi care considera masinile modificare de mihai, taranisme".
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 18:11   #17
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
de ce trist? cine e Ghetto? ce a facut Ghetto? inafara de golf ce masini de exceptie a prezentat Ghetto? sa fim seriosi , inafara de Golf celelalte doua nu mi se par masini de expo ...sunt multe de zis dar va deranja pe multa lume.ma opresc aici in speranta ca totusi tuningul in romania va avansa si nu va ramane la stadiul de tuning a la taranoaia.
ok, eu sunt cine sunt, cunoscut sau necunoscut, nici macar nu conteaza. nu m-am dat mare pe nicaieri..... dar tu, cine esti? pari informat asa, nu prea ti-a scapat nimic, esti perspicac nu gluma.

postul tau mi se pare nejustificat de agresiv. eu n-am venit cu neamu sa ma laud cu masinile, suntem 3 prieteni buni, cu masini diferite si care au suferit niste modificari (dupa gusturi si buget). ne-am format un obicei sa ne prezentam la diverse evenimente. so, where is the problem?

sa-mi dai si mie te rog un pm cu lista de masini cu adevarat modificate care si-au facut aparitia la tulcea. ma refer la expo, ca despre alte domenii nu am asa multa pasiune.

ps: in caz ca partea cu cupele mi-era adresata tot mie/noua vezi ca nu s-au dat cupe, si stiam de la inceput ca nu se vor da... dar culmea, ne-am facut totusi aparitia
mihai.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 18:38   #18
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

CLaudyu are dreptate!!!

JOS Mafia....JOS Comunismu!! De mult vroiam sa zic ca ERA Ghetto e in declin!!!

URA!!!

ps. Miaie...la toamna imi faci si mie modificarea aia....ce te-am rugat? plz??
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 18:44   #19
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
aaaa ce nu le vezi...e trist sa vezi cum la evenimente dinastea oarecum mici si care nu au o mediatizare buna apar toate natiile de masini stock si asa zise tunate....poate poate asa iau si ei o cupa ceva si se simt bine,sau poate ca uni posesori de "bolizi" urmaresc cand masinile cu adevarat modificate se duc toate la un eveniment mare (ex: Tulcea) si fug ei repede la AFI sa prinda o cupa. ca deh neavand cui sa le dea pana la urma ia si ei o cupa si pleaca fericit acasa.
Claudiule, vezi ca organizatorii au vorbit personal cu fiecare dintre cluburile/grupurile exponzante, si a fost anuntat de la bun inceput ca nu exista cupe. Asadar, unde e problema ca unii au preferat sa ramana in Bucuresti, mai aproape de casa, doar pentru fun, decat sa alerge dupa cupe pana la Tulcea?
Stai linistit, ca la orice eveniment din tara sunt masini de toate categoriile. Si ti-o spun din experienta de peste 5 ani de evenimente in toata tara, nu din auzite! Acum depinde de gusturi. Poate unii considera ca tuning inseamna Japan style si altii Clean. Poti tu sa decizi pt toata lumea ce e mai misto?

Tin sa te anunt ca atmosfera a fost chiar destinsa, a fost lipsit de rivalitati proaste si alte orgolii. Si "premierea" a fost pe baza de aplauze, pentru curiosii care nu-si explica de ce a "castigat" Loganul.

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
de ce trist? cine e Ghetto? ce a facut Ghetto? inafara de golf ce masini de exceptie a prezentat Ghetto? sa fim seriosi , inafara de Golf celelalte doua nu mi se par masini de expo ...sunt multe de zis dar va deranja pe multa lume.ma opresc aici in speranta ca totusi tuningul in romania va avansa si nu va ramane la stadiul de tuning a la taranoaia.
De deranjat deranjeaza oricum ce-ai scris. Si nu personal, ci pt simpla exprimare de rahat.
Daca stilul CLEAN pentru tine e de prost gust si depasit, ma intreb CE stil ti se pare tie de bun gust. In primul rand, fiecare adopta ce stil isi permite si ii place. Nu e NIMENI in masura sa catalogheze tuningul din Romania. Din fericire, noi chiar avem masini (multe) cu care ne putem mandri. Daca tie nu-ti place aici, du-te in Spania ..........................
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 18:49   #20
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Iertare ClaudyuNSL ne cerem scuze ca ti-am stricat ziua cand ne-ai vazut la AFI.
La ce show-uri sau prezentari ne permiti sa aparem?=)))o sa-mi tai barile si bag plase ca se poarta ))
__________________
Modificari Fibra =>www.GheTToTuninG.ro
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 19:42   #21
remusWRC

Stage 3
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 115
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Iertare ClaudyuNSL ne cerem scuze ca ti-am stricat ziua cand ne-ai vazut la AFI.
La ce show-uri sau prezentari ne permiti sa aparem?=)))o sa-mi tai barile si bag plase ca se poarta ))
... ai pus punctul pe "i"
remusWRC is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 19:58   #22
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Iertare ClaudyuNSL ne cerem scuze ca ti-am stricat ziua cand ne-ai vazut la AFI.
La ce show-uri sau prezentari ne permiti sa aparem?=)))o sa-mi tai barile si bag plase ca se poarta ))
Nu incerca sa fii ironic ca nu e loc.Ma abtin sa intru in polemici cu tine "tunere" de masini ce esti.
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 20:01   #23
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Iertare ClaudyuNSL ne cerem scuze ca ti-am stricat ziua cand ne-ai vazut la AFI.
La ce show-uri sau prezentari ne permiti sa aparem?=)))o sa-mi tai barile si bag plase ca se poarta ))
Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Claudiule, vezi ca organizatorii au vorbit personal cu fiecare dintre cluburile/grupurile exponzante, si a fost anuntat de la bun inceput ca nu exista cupe. Asadar, unde e problema ca unii au preferat sa ramana in Bucuresti, mai aproape de casa, doar pentru fun, decat sa alerge dupa cupe pana la Tulcea?
Stai linistit, ca la orice eveniment din tara sunt masini de toate categoriile. Si ti-o spun din experienta de peste 5 ani de evenimente in toata tara, nu din auzite! Acum depinde de gusturi. Poate unii considera ca tuning inseamna Japan style si altii Clean. Poti tu sa decizi pt toata lumea ce e mai misto?

Tin sa te anunt ca atmosfera a fost chiar destinsa, a fost lipsit de rivalitati proaste si alte orgolii. Si "premierea" a fost pe baza de aplauze, pentru curiosii care nu-si explica de ce a "castigat" Loganul.



De deranjat deranjeaza oricum ce-ai scris. Si nu personal, ci pt simpla exprimare de rahat.
Daca stilul CLEAN pentru tine e de prost gust si depasit, ma intreb CE stil ti se pare tie de bun gust. In primul rand, fiecare adopta ce stil isi permite si ii place. Nu e NIMENI in masura sa catalogheze tuningul din Romania. Din fericire, noi chiar avem masini (multe) cu care ne putem mandri. Daca tie nu-ti place aici, du-te in Spania ..........................
Domnisoara Claudia imi cer scuze daca te-am deranjat pe dumneata dar stiam ca te ocupi de poze nu de modificari masini
Tuningu evolueaza sa stii numai ca uni raman in urma prea mult.
__________________

A.C.S NO SPEED LIMIT ROMANIA
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 20:16   #24
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Daca ma ocup de fotografiat in timpul liber nu mai am voie sa discut despre masini? sau nu am voie sa-mi mai aranjez masina?

Exista o categorie de posesori de masini care prefera lookul clasic, care adopta tuningul "de fabrica" si care considera ca Lookul Old School inca e la moda!

Mai exista o categorie de oameni, care ce-i drept s-au inspirat si de la nemti, si care isi fac masinile cat mai CURATE. Curat inseamna intotdeauna de bun gust. Nu ai sanse sa o dai in kitsch cu o masina SIMPLA, LASATA BLANA, si cu JANTE TARI.

Mai exista si categoria de iubitori de japoneze, care desi si-au luat Renault sau BMW, considera ca masina lor vine de minune asortata cu un kit exterior desprins din NFS si o evacuare sa te auda 2 cartiere cand parchezi masina.

Nu mai amintesc de categoria Vitan Tuning ca n-are sens.

Mai sunt si masini care se zbat undeva intre aceste categorii, dar dupa cum spuneam, depinde de gusturi, posibilitati si altele.

Explica-ne ce inseamna sa ramai in urma. Apoi iti spun eu care e parerea mea despre ce e acum "la moda"
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 20:31   #25
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
au fost si dealea din cate am auzit locu 1 a fost castigat de un logan, iar cei dela ghetto au luat locu 2...asta mi se pare trist. In rest spectacolul a fost pe cinste, mai ales hai si kns si desigur si restu baietilor(mouse, tataie, bmw shleter si eco) au facut spectacol. Oricum frumos, mai asteptam evenimente deastea.
Loganul care a castigat merita toate laudele.
De ce vi se pare asa ciudat ca un Logan a castigat in fata altor marci???
Respecte maxime pentru proprietarul loganului castigator, dar si pentru ceilalti proprietari ai masinilor participante la acest eveniment.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 22:20   #26
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

eu nu inteleg de ce va atacati asea tare, mai ales nenea claudiu si ultimu user fast&furios () e parerea mea ca loganu ala nu merita primu loc si normal ca lumea cand vede un logan putintel tunarit, urla ca la reduceri de 50% in mall demult sa dus faza cu tuningu, nimeni numai apreciaza un tuning clean, frumos si facut in cel mai mic detaliu...probabil si daia a castigat loganu ala, ca nu a fost jurizat de oameni competenti. Acuma nu aveti decat sa va atacati cat vreti, sa va certati cat vreti...asta e parerea mea si punct(loganu nu merita, erau alte masini mult mai frumoase, tunate etc. decat el)

Bravo Ghetto, Club Ford, Subaru, si desigur cei cu motocicletele!
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 16:44   #27
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Se pare ca multi au inteles gresit.Ghetto nu a venit sa "fure cupe" stiam ca nu se dau cupe si nu am zis nimica am venit.Ghetto a fost invitat la acest show nu am sunat sa intram si noi cu masinile.Loganul albastru este frumos mie imi place dar noi facem caterica ca nu am castigat noi si a luat Loganul...era si normal 50% din public aveau Logan si tineau cu marca FELICITARI LOGAN CLUB! Show-ul a fost pt distractie nu de altceva.Nu i-am inteles postul lui ClaudyuNSL dar ma amuza teribil). Ghetto Cult e mai celebru decat AH1N1!=)))
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 16:57   #28
Sufletzel

Stage 5
 
Sufletzel's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 360
Member of:
[FORD]
[2 Roti]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Bogdan,nu ai vazut ca nici manere nu ai )
Sufletzel is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 16:59   #29
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Quote:
Originally Posted by Sufletzel View Post
Bogdan,nu ai vazut ca nici manere nu ai )
si nici stergator la luneta!! huoooooo
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 17:02   #30
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Extreme Wheels AFI Palace Cotroceni

Daca te uiti mai atent o sa vezi ca i-au furat si bandourile

PS: aia cu AH1N1 e maxima
Claudia is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -