Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-10, 16:45   #16
wiLLy2o12

Stage 1
 
wiLLy2o12's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 13
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

poze filmulete ceva ?
wiLLy2o12 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 18:30   #17
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by kovaxx View Post
Si inca ceva:

La un show de asta organizarea poate sa fie si de 100%, fara nici un fel de lipsa daca nu sunt concurenti cu masini faine.Deci la un tuning show participantii ridica nivelul show-ului, eu de asta spun ca dupa parerea me a fost un show reusit, ca au fost multe masini de nota 10.
Corect asa este!!!!!!!
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 20:16   #18
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Felicitari pentru eveniment ,in ciuda ploii de Duminca tot ne am simtit bine ,cu siguranta vom reveni la anu atat la expo cat si la 402 m .

P.S. Multumim inca odata pentru acea fisa de bujii
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 21:00   #19
kovaxx

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 5
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

N-ai pentru ce.Mersi ca ati venit.Celica ta mi-a placut foarte mult si speram ca o sa veniti si la anul, daca o sa mai putem sa organizam si atunci.
kovaxx is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 22:23   #20
sibianul

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Super tare organizarea, atmosfera a fost faina, gazdele.....fara comentarii( nota 10++++).
-masa de sambata seara....criminala
-baietii care m-au ajutat cu problemele de la audio
-ma bucur ca am intalnit lume faina , de gasca
-masini faine
-o reusita
Cu siguranta o sa revenim si noi la anul! (Logan Club)

La capitolul "fun"
-blocarea camerei mele...cu mine afara =))
-baietii din Bihor si cei din Alba , si unii din Brasov...si..toata lumea!

La capitolul critici:
-jurizarea aiurea rau de tot ( s-a acordat premiu unui membru al juriului)
-lipsa categoriei best autohtona de la inceput
-modul in care membri juriului acceptau explicatiile concurentilor
-modul de exprimare al membrilor juriului
sibianul is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 02:37   #21
Comment

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 5
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by velurdecor View Post
TuningShow Tg. Secuiesc 2010 EVO1 - PARERI DESPRE EVENIMENT


Fiind prima editie a acestui show rog sa-mi scrieti pareri sincere despre acest eveniment(Sigur cei care au fost prezenti).
Dupa parerea mea de organizator cred a fost o reusita, ca aproape toti au venit dintre cei inscrisi, si daca luam in considerare ca in paralel cu show-ul nostru s-a organizat si in Sibiu si acolo - unde n-a fost prima editie - au fost cam 20 de masini( din cele auzite), atunci pot sa cred ca a fost o reusita. Au fost masini superbe (o sa postez si cateva poze mai tarziu), G.Onofrei a adus 3 masini, cei de la Anonymus au facut prezenta cu mai multe masini superbe(bine pentru putin timp),si cei de la GhettoTuning , Eurocult, au fost...si asa mai departe. Ne bucura faptul ca am avut expozanti din aproape toate partile tarii. Toate masinile merita felicitari .
La Concursul de accelerare "timpul" n-a fost de favoarea organizatorilor si nu s-a putit termina cursa.Dar au fost surprize si acolo.A venit si un Dodge Challenger de 750 de cai SUPERBA masina, si un Dragster care na fost scos de pe trailer din cauza soselei umede.
Deci asteptam pareri -si de bine si de rau-, poze (Chiar si video)
Mersi.Respect.
Imi pare rau sa te dezamagesc, dar la Sibiu au fost peste 60 de masini, si ba da, a fost prima editie organizata de MR si ASM

Informati-va inainte de a posta

https://www.youtube.com/watch?v=4jKH-WiXV74
Comment is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 08:13   #22
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

https://forum.4tuning.ro/371-spl-pres...ml#post3625306
aici gasiti pozele si detaliile despre SPL racing...
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 09:20   #23
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by kovaxx View Post
N-ai pentru ce.Mersi ca ati venit.Celica ta mi-a placut foarte mult si speram ca o sa veniti si la anul, daca o sa mai putem sa organizam si atunci.
Celica aia a dat bani ca sa ia locul 2?

Scuze dar erau n masini la categoria best exterior mult peste

erau cei de la ghetto care au exterioare custom, era golful portocaliu care era foarte frumos si bine lucrat, era tt-ul
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 10:43   #24
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by sibianul View Post

La capitolul critici:
-jurizarea aiurea rau de tot ( s-a acordat premiu unui membru al juriului)
-lipsa categoriei best autohtona de la inceput
-modul in care membri juriului acceptau explicatiile concurentilor
-modul de exprimare al membrilor juriului
Da intradevar a luat masina mea best paint dar decizia nu a fost a mea avand in vedere ca eu am fost in juriu si in aceelasi timp am si concurat la best paint.In legatura cu lipsa categoriei autohtona am avut si eu obiectii dar avand in vedere ca este primul eveniment organizat de ei puteti sa fiti si voi mai ingaduitori. In legatura cu ultimele 2 critici te rog fi mai explicit fiindca nu te inteleg.

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
Celica aia a dat bani ca sa ia locul 2?

Scuze dar erau n masini la categoria best exterior mult peste

erau cei de la ghetto care au exterioare custom, era golful portocaliu care era foarte frumos si bine lucrat, era tt-ul
Avand in vedere ca masinile voastre n-au stat decat cateva ore sambata spune-mi si mie ce sa jurizam...De la voi n-am apucat decat sa vad Audi-ul s3 si Nissanul 350z oameni care au venit si ne-au rugat sa ne uitam la masinile lor fiindca trebuie plece (am apreciat acest gest).Masinile de Ghetto toate au luat premii iar Golful portocaliu a luat si el premiu...Iar Audi-ul tt...Imi pare rau n-am apucat sa-l vedem...Iar din cate stiu eu la un eveniment de genu iti lasi masina pe toata durata evenimentului.
Ca sa multumim pe toata lumea am decis impreuna cu organizatorii sa acordam un singur premiu pe masina.
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 11:31   #25
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

masinile au stat doar o zi pentru ca noi ne-am cazat la vreo 18 km de tg secuiesc, deoarece nu am mai gasit cazare, iar fara masini nu prea ne puteam deplasa pana la pensiune. a doua zi nu au mai fost aduse masinile, deoarece am fost la evenimentul de drag pentru a fi alaturi de nadir sa-l ajutam cu ce mai avea nevoie pe acolo. cred ca este oarecum obligatia juriului sa vina sa se uite la masini, nu a proprietarilor sa cheme juriul, in plus noi am stat mai mult pe bancuta din fata masinilor si din tot cei care aveau ecusoane de organizator si au trecut pe acolo, nu a intrebat nimeni nimic de masini. referitor la 350z si s3, nu au venit sa va roage nimic, voi ati venit si ne-ati oprit cand plecam ... intamplator eram in 350z asa ca hai sa nu denaturam evenimentele. in plus fata de asta nu am spus decat adevarul din punctul meu de vedere si anume ca jurizarea a fost facuta prost.

p.s. din discutia noastra reiese faptul ca tu ai fost in juriu sau in echipa organizatoare. daca este cazul, imi poti explica si mie cum de masina ta a luat premiu ?
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 11:54   #26
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Din ce am inteles eu nu prea s-a accentuat partea de expo..Si cred ca Yack a venit a participant dar a fost rugat sa jurizeze.. Deci el a venit cu intentia de a participa.. Nissanul nu a luat nimic?si ce Celica a luat?
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 13:13   #27
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Din ce am inteles eu nu prea s-a accentuat partea de expo..Si cred ca Yack a venit a participant dar a fost rugat sa jurizeze.. Deci el a venit cu intentia de a participa.. Nissanul nu a luat nimic?si ce Celica a luat?
Cristi, multumesc pentru raspuns. Nissan-ul a luat locul 1 la best exterior si Celica a luat locul 2.
Parerea mea strict personala este ca masina mea nu este de best paint dar nu a fost decizia mea avand in vedere ca eu eram inscris cu masina strict la categoria de paint.
Din juriu am facut parte eu si Vio de la Log-tuning. Noi am incercat sa multumim pe toata lumea dar se pare ca tot timpul vor aparea discutii.Nu mi-o luati in nume de rau dar in viata mai trebuie sa sti sa pierzi.O zi buna.
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 13:17   #28
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

nu era vorba de pierdut sau castigat

era strict vorba de jurizare care am spus ca a lasat de dorit, acum fiecare interpreteaza ce vrea
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 13:33   #29
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
nu era vorba de pierdut sau castigat

era strict vorba de jurizare care am spus ca a lasat de dorit, acum fiecare interpreteaza ce vrea
Alex.. crede-ma ca yack e un baiat de nota 10 si chiar se pricepe la masini..parerea mea e ca nu s-a pus prea mare accent pe expo.. La orice concurs exista polemici..Sa nu uitam ca la 4tuning days a luat best int un tt cu interior stock..deci...
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-10, 13:44   #30
sibianul

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
Parerea mea strict personala este ca masina mea nu este de best paint dar nu a fost decizia mea avand in vedere ca eu eram inscris cu masina strict la categoria de paint.
Din juriu am facut parte eu si Vio de la Log-tuning. Noi am incercat sa multumim pe toata lumea dar se pare ca tot timpul vor aparea discutii.Nu mi-o luati in nume de rau dar in viata mai trebuie sa sti sa pierzi.O zi buna.
Nu vorba ca nu sti sa pierd, caci pana la urma ideea e de fun.....iti aduci aminte discutia de la spalatorie!
Tot la spalatorie, tu ai spus ca " ar fi culmea sa particip si eu in concurs ca sunt membru al juriului"!
Dar, in ceea ce te priveste pe tine ca membru al juriului, nu ai voie sa te exprimi la modul cum ai facut-o in fata unui participant. Aminteste-ti ce mi-ai spus mie vis a vis de kit-ul de la Pilot!
Iar faptul ca nu ati luat in serios ce au avut unii participanti de spus despre masinile lor, iar nu a fost ok!

Sa ne vedem sanatosi la anul!
sibianul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -