Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-10, 07:44   #1
velurdecor

Stage 1
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 18
Default Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

TuningShow Tg. Secuiesc 2010 EVO1 - PARERI DESPRE EVENIMENT


Fiind prima editie a acestui show rog sa-mi scrieti pareri sincere despre acest eveniment(Sigur cei care au fost prezenti).
Dupa parerea mea de organizator cred a fost o reusita, ca aproape toti au venit dintre cei inscrisi, si daca luam in considerare ca in paralel cu show-ul nostru s-a organizat si in Sibiu si acolo - unde n-a fost prima editie - au fost cam 20 de masini( din cele auzite), atunci pot sa cred ca a fost o reusita. Au fost masini superbe (o sa postez si cateva poze mai tarziu), G.Onofrei a adus 3 masini, cei de la Anonymus au facut prezenta cu mai multe masini superbe(bine pentru putin timp),si cei de la GhettoTuning , Eurocult, au fost...si asa mai departe. Ne bucura faptul ca am avut expozanti din aproape toate partile tarii. Toate masinile merita felicitari .
La Concursul de accelerare "timpul" n-a fost de favoarea organizatorilor si nu s-a putit termina cursa.Dar au fost surprize si acolo.A venit si un Dodge Challenger de 750 de cai SUPERBA masina, si un Dragster care na fost scos de pe trailer din cauza soselei umede.
Deci asteptam pareri -si de bine si de rau-, poze (Chiar si video)
Mersi.Respect.

Last edited by velurdecor; 30-08-10 at 07:47.
velurdecor is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 08:59   #2
energie

Stage 3
 
energie's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 127
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Rectific putin: acea masina de drag a fost scoasa de pe trailer dar nu s-a dat
Din punctul meu de vedere a fost excelent pentru primul an, masini frumoase(se putea si mai multe dar e bine si asa), s-a desfasurat totul civilizat...frumos. In concluzie un eveniment frumos, asteptam editia urmatoare
energie is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 10:04   #3
wmbobrut

Stage 3
 
wmbobrut's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 77
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Incepe sa prinda contur si lumea dragracing-ului din RO !
Bravo baieti !
wmbobrut is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 10:04   #4
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

sincer..nu o zic cu rautate,ma asteptam la mai mult..a fost putina lume,din acest motiv am si stat putin noi (Anonymous),la tuning show...cursa cu siguranta a avut mai mult succes..
__________________
Dies...Diem...Docet...
minirally is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 11:16   #5
TUki

Stage 4
 
TUki's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 241
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Organizare de nota 10 !
TUki is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 11:28   #6
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

din cate probleme am auzit ca au fost la sibiu, ma bucur ca ne-am decis sa mergem la tg secuiesc. inafara de prezenta mai slaba la expo, organizarea mi s-a parut destul de reusita. cazare aproape, camere curate (cam mici, dar nu ne-am petrecut o viata in ele), s-au dat si ecusoane, o masa din partea organizatorilor sambata seara cu delicatese locale (slanina aia era baza rau) si vinu rosu i-a mers lu iulian cu ibiza direct la inima. am primit fiecare cate un voucher cu care am mers in centru istoric si am bagat la ghiozdan vita la protap. ne-am facut plinu si de kurtos kalacs
in rest liniste si pace, lume civilizata, nici nu ne-am imprejmuit masinile, incidente 0.
noi mai mergem....

cateva poze:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 098.jpg
Views:	212
Size:	174.2 KB
ID:	1632470   Click image for larger version

Name:	Picture 091.jpg
Views:	195
Size:	180.5 KB
ID:	1632471   Click image for larger version

Name:	Picture 101.jpg
Views:	163
Size:	158.1 KB
ID:	1632472  

Click image for larger version

Name:	Picture 104.jpg
Views:	169
Size:	119.2 KB
ID:	1632473   Click image for larger version

Name:	Picture 107.jpg
Views:	158
Size:	208.4 KB
ID:	1632474   Click image for larger version

Name:	Picture 112.jpg
Views:	124
Size:	188.3 KB
ID:	1632475  

Click image for larger version

Name:	Picture 113.jpg
Views:	134
Size:	187.8 KB
ID:	1632476   Click image for larger version

Name:	Picture 115.jpg
Views:	123
Size:	165.3 KB
ID:	1632477   Click image for larger version

Name:	Picture 118.jpg
Views:	124
Size:	191.6 KB
ID:	1632478  

Click image for larger version

Name:	Picture 120.jpg
Views:	159
Size:	179.9 KB
ID:	1632479   Click image for larger version

Name:	Picture 132.jpg
Views:	155
Size:	178.5 KB
ID:	1632480   Click image for larger version

Name:	Picture 134.jpg
Views:	172
Size:	161.3 KB
ID:	1632481  

Click image for larger version

Name:	Picture 135.jpg
Views:	212
Size:	186.9 KB
ID:	1632482   Click image for larger version

Name:	Picture 190.jpg
Views:	201
Size:	145.9 KB
ID:	1632483   Click image for larger version

Name:	Picture 197.jpg
Views:	139
Size:	147.6 KB
ID:	1632484  

Click image for larger version

Name:	Picture 249.jpg
Views:	172
Size:	184.0 KB
ID:	1632485   Click image for larger version

Name:	Picture 255.jpg
Views:	176
Size:	182.7 KB
ID:	1632486   Click image for larger version

Name:	Picture 256.jpg
Views:	139
Size:	171.1 KB
ID:	1632487  

mihai.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 11:55   #7
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Foarte frumos bravo!
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 12:14   #8
energie

Stage 3
 
energie's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 127
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by minirally View Post
sincer..nu o zic cu rautate,ma asteptam la mai mult..a fost putina lume,din acest motiv am si stat putin noi (Anonymous),la tuning show...cursa cu siguranta a avut mai mult succes..
Este primul an in care se organizeaza asa ceva aici, daca toata lumea care a fost prezenta s-a simtit bine si a fost multumita o sa dea de veste si prin alte parti si la anul o sa se stranga mai multe lume daca o sa se organizeze, sper... Felicitari pentru masina, foarte frumoasa
energie is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 12:32   #9
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

sa speram ca anul viitor jurizare va fi mai buna, ca anul acesta au cam lasat de dorit la unele categorii
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 12:44   #10
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Organizarea a fost de nota 10. Au fost si multe vizitatori numai ca unii din proprietarii masiniilor nu au stat deloc langa masini si vizitatorii nu au putut sa se uite ceea ce au modificat, care e pacat ca erau unii chiar de nota 10.
Problema cu concursul de accelerare era ca nu erau pregatiti cei care au facut totul,( acuma nu zic ca Autocrono e cel mai bun sau ceva de genul) dar sa se stica laptopul si dupa aceea sa se asteapta lumea inca 4 ore pentru rezultate nici ala nu e corect. Daca ma ocup cu asa ceva atunci am permanent rezerva, in rest pacat ca vremea nu a fost cu noi dar noroc ca era Tuning Show-ul si acolo era o atmosfera placuta.
Daca am jignit pe cineva atunci cer scuza in rest bafta pentru toti
__________________
Romania ---- Tara fara lege


Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 13:32   #11
kovaxx

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 5
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
din cate probleme am auzit ca au fost la sibiu, ma bucur ca ne-am decis sa mergem la tg secuiesc. inafara de prezenta mai slaba la expo, organizarea mi s-a parut destul de reusita. cazare aproape, camere curate (cam mici, dar nu ne-am petrecut o viata in ele), s-au dat si ecusoane, o masa din partea organizatorilor sambata seara cu delicatese locale (slanina aia era baza rau) si vinu rosu i-a mers lu iulian cu ibiza direct la inima. am primit fiecare cate un voucher cu care am mers in centru istoric si am bagat la ghiozdan vita la protap. ne-am facut plinu si de kurtos kalacs
in rest liniste si pace, lume civilizata, nici nu ne-am imprejmuit masinile, incidente 0.
noi mai mergem....
Mersi Mihai pentru parerea buna, speram ca si ceilalti participanti au o parere la fel de buna, dar asteptam si critici, ca ne ajuta sa imbunatatim organizarea la anu'(speram ca va fi), dar cum bugetul era....cum sa spun....destul de limitat, asta a fost tot ce am putut face, dar ne bucuram si asa ca mai multi au o parere pozitiva.Va mai asteptam pe toti si la anul.Speram ca putem sa organizam si atunci.
Respect.
kovaxx is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 13:55   #12
kovaxx

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 5
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by minirally View Post
sincer..nu o zic cu rautate,ma asteptam la mai mult..a fost putina lume,din acest motiv am si stat putin noi (Anonymous),la tuning show...cursa cu siguranta a avut mai mult succes..
Mersi pt. "incurajare", si cursa ar fi putut sa fie un succes extraordinar daca timpul ar fi fost mai favorabil(ca atunci erau mai multi concurenti-peste 100), si daca s-ar fi avut grija mai mare la echipamentul de masurat si n-ar fi trebuit sa astepte concurentii mai multe ore pentru putinul rezultat, care s-a putut obtine.
maffiaxxl are dreptate: nu prea au stat acolo posesorii masinilor, ca daca mai deschizi o usa, o capota sa vada lumea ce e sub "tabla" sau fibra de carbon ar fi fost si mai curiosi.Si putina lume stia, dat fiid faptul ca a fost prima editie.
Ne pare rau ca n-am putut sa ne ridicam la "nivelul vostru".Poate la anu'.
kovaxx is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 13:57   #13
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Totul are un inceput, un inceput mai firav cei drept, dar cu dreptul, e un pas inainte. Felicitari tuturor.
Paul is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 14:15   #14
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
din cate probleme am auzit ca au fost la sibiu, ma bucur ca ne-am decis sa mergem la tg secuiesc. inafara de prezenta mai slaba la expo, organizarea mi s-a parut destul de reusita. cazare aproape, camere curate (cam mici, dar nu ne-am petrecut o viata in ele), s-au dat si ecusoane, o masa din partea organizatorilor sambata seara cu delicatese locale (slanina aia era baza rau) si vinu rosu i-a mers lu iulian cu ibiza direct la inima. am primit fiecare cate un voucher cu care am mers in centru istoric si am bagat la ghiozdan vita la protap. ne-am facut plinu si de kurtos kalacs
in rest liniste si pace, lume civilizata, nici nu ne-am imprejmuit masinile, incidente 0.
noi mai mergem....

cateva poze:
CAZARE| ECUSOANE | O MASA | VOUCHER = lux!!!

Foarte bine zis pe final, subscriu!

"Noi mai mergem"
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-08-10, 14:16   #15
kovaxx

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 5
Default Re: Tuning Show Tg. Secuiesc 27-29 aug. 2010 parerea TA ...foto, video

Si inca ceva:

La un show de asta organizarea poate sa fie si de 100%, fara nici un fel de lipsa daca nu sunt concurenti cu masini faine.Deci la un tuning show participantii ridica nivelul show-ului, eu de asta spun ca dupa parerea me a fost un show reusit, ca au fost multe masini de nota 10.
kovaxx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -