Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-06-09, 16:09   #241
AR120CP

Stage 5
 
AR120CP's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 988
Member of:
[VW]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by barracuda View Post
si dupa o toba si un filtru legat cu banda k sa nu traga aer de pe laturi a mai primit oare ink 75 de cai? si mai vb aiurea cati bani a bagat in masina cand filtru era scociuit

pai am vazut odata cand avea deschisa capota ca are ceva filtru de firma, nu ceva nashpeturi de pe piata. Ala io zic ca ii de vreo 8-9 cai, apoi de la toba iara ceva cai (vreo 6 cai....frumosi).

am vazut ca Morghen zice ca nu ii resoftat. cred ca are dreptate...
AR120CP is offline  
Old 02-06-09, 16:10   #242
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Red face Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Ce distractiv e cand vezi pierzatorii cum se tavalesc in chinuri,scormonesc sa gaseasca motivatie,ca ei totusi is buni,ca au valoare,ca au vaselina pe maini,si ca merita munca lor !

Ostenii mei,mecanica este o inginerie,intai lucrezi cu capul...apoi cu branca ! Dap'ai voi nici sa scrieti corect nu stiti...ce sa mai vorbim de motoare,timing,amestec,detaliile astea fine care fac toata diferenta...
Ma minunez la posturile lu baracuda ca nu exista decat O propozitie !

P.S. Ce a zis Morghen legat de supape este un mare adevar,doar ca voi nu ati inteles o iota !
auzi mah...TERMINA...veziti de grupa ta ca deja imi esti antipatic ...pe cat de simpatik mi-ai fo la inceput...ti-ai ratat cariera...fate prof de romana si fa u propozitii...Ex: Mama are mere. Tata are nuci....
__________________
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 16:13   #243
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Ce distractiv e cand vezi pierzatorii cum se tavalesc in chinuri,scormonesc sa gaseasca motivatie,ca ei totusi is buni,ca au valoare,ca au vaselina pe maini,si ca merita munca lor !

Ostenii mei,mecanica este o inginerie,intai lucrezi cu capul...apoi cu branca ! Dap'ai voi nici sa scrieti corect nu stiti...ce sa mai vorbim de motoare,timing,amestec,detaliile astea fine care fac toata diferenta...
Ma minunez la posturile lu baracuda ca nu exista decat O propozitie !

P.S. Ce a zis Morghen legat de supape este un mare adevar,doar ca voi nu ati inteles o iota !
nu te supara esti si mecanic?sau tie iti fac sponsorii masina? merge super masina felicitari pt rezultatele obtinute la vtm dar si cei experti k si tine mai fac greseli de exemplu cum ai facut u cand te-a facut jul cu puma nu o lua in nume de rau te rog
__________________
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 16:36   #244
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by R3volution1988 View Post
Ex: Mama are mere. Tata are nuci....
Ai chiulit si in clasa 1,sau nu ai trecut de ea ? in Abecedar era ANA are mere !

Uite te ajut eu,incepem cu prima litera,repeta dupa cum scrie :



P.S. Baracuda : nu ma supar,sunt inginer programator.Vrei sa ne intrecem in mecanica ?
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline  
Old 02-06-09, 16:41   #245
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by AR120CP View Post
pai am vazut odata cand avea deschisa capota ca are ceva filtru de firma, nu ceva nashpeturi de pe piata. Ala io zic ca ii de vreo 8-9 cai, apoi de la toba iara ceva cai (vreo 6 cai....frumosi).

am vazut ca Morghen zice ca nu ii resoftat. cred ca are dreptate...
daaa intradevar filtru iti da 8-9 cai si evacuarea vreo 6 de aia zic toti k au sute de cai pt k toti gandesc k tine
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 16:42   #246
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

mare salt de la masini la abecedare...
adriano9 is offline  
Old 02-06-09, 16:43   #247
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Omule,nu ai inteles...AR120CP facea misto de tine !
tm8bnz is offline  
Old 02-06-09, 16:44   #248
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Ai chiulit si in clasa 1,sau nu ai trecut de ea ? in Abecedar era ANA are mere !

Uite te ajut eu,incepem cu prima litera,repeta dupa cum scrie :



P.S. Baracuda : nu ma supar,sunt inginer programator.Vrei sa ne intrecem in mecanica ?
eu te-am intrebat nu te oftica u in orice te intreci viata ta e o cursa permanenta vtm inginerie daca alergi asa bn si la femei k la vtm inseamna k esti barbatul ideal glumeam te rog nu te supara... si ce programezi ?

Last edited by barracuda; 02-06-09 at 16:59.
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 16:49   #249
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
mare salt de la masini la abecedare...
emanuel ff tare faza cu abecedarul dar omul chiar nu are nimik cu tine dar asa iti place tie sa il intzepi)
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 17:03   #250
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

in caz ca nu ati observat legea lui murphy zice: cel mai destept cedeaza...:-"...
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 17:36   #251
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by barracuda View Post
glumeam te rog nu te supara... si ce programezi ?
La femei nu pot sa alerg ca imi pune piedica una constant si dau cu mufa de beton ...programez Megasquirt
Dar sa ne intoarcem la subiectul principal.Felicitari lui Jeff si Flashtuning - cea mai rapida masina din concurs !
tm8bnz is offline  
Old 02-06-09, 17:40   #252
Didy

Stage 2
 
Didy's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 62
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Ce distractiv e cand vezi pierzatorii cum se tavalesc in chinuri,scormonesc sa gaseasca motivatie,ca ei totusi is buni,ca au valoare,ca au vaselina pe maini,si ca merita munca lor !

Ostenii mei,mecanica este o inginerie,intai lucrezi cu capul...apoi cu branca ! Dap'ai voi nici sa scrieti corect nu stiti...ce sa mai vorbim de motoare,timing,amestec,detaliile astea fine care fac toata diferenta...
Ma minunez la posturile lu baracuda ca nu exista decat O propozitie !
Eu am zis de la inceput daca te uiti mai bine ca nu ma intereseaza cine a castigat si cine a fost al doilea s.a.m.d , am fost curios ce are ala sub capota de mere asa bine. Ce nu intelegi? Iar R3volution1988 se agita pt ca stie ce are sub capota lui. Repet eu nu am treaba cu cine a castigat, pt ca nu am mers acolo sa castig, de altfel nici n-aveam cu ce, ci sa ma simt bine si sa schimb impresii cu alti concurenti.

Si apropo de propozitii, ce a postat baracuda zici ca a fost o propozitie, eventual o fraza, pt ca din cate stiu eu propozitia are un singur predicat si acolo eu vad mai multe.
Didy is offline  
Old 02-06-09, 18:22   #253
SM 88 VOX

Stage 5
 
SM 88 VOX's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 605
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Ai chiulit si in clasa 1,sau nu ai trecut de ea ? in Abecedar era ANA are mere !

Uite te ajut eu,incepem cu prima litera,repeta dupa cum scrie :



P.S. Baracuda : nu ma supar,sunt inginer programator.Vrei sa ne intrecem in mecanica ?
ahahahaha =))))))) nu mai pot, imi cer scuze daca ofensez pe careva dar e chiar tare .
SM 88 VOX is offline  
Old 02-06-09, 19:00   #254
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Exclamation Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Am citit pagini intregi si am observat 3 feluri de oameni :
1) organizatori ;
2) concurentzi care gandesc inainte sa vorbeasca iar afirmatiile acestora au la baza cunostintze intemeiate pe experientza proprie ;
3) "concurenti" care vorbesc inainte sa gandeasca, avand la baza cunostintze intemeiate pe experientza altora ...
Eu nu sunt in masura sa clasific individual fiecare persoana cu privire la categoriile de mai sus DAR pot sa-mi exprim parerea in mod liber dupa cum urmeaza :
a) daca fac o acuzatie ar fi bine sa o si pot dovedi (mai ales daca o fac in mod public) ! daca nu pot dovedi, mai bine imi tzin gura ! chiar daca stiu cu certitudine ca am fost trisat, furat etc.. mai bine caut dovezi ca numai in felul acesta imi pot sustine afirmatiile si implicit acuza pentru a nu se mai intampla pe viitor, in caz contrar tind sa fiu catalogat o "gaina" ...
b) daca ma iau in gura cu cineva si-l "flituiesc" atunci as face bine sa ma tzina sa pot face acelasi lucru si "face to face"

P.S. cand va mai fi show la Baia Mare ? ca eu vin sigur ! SĀC

Last edited by szambi77; 02-06-09 at 19:03.
szambi77 is offline  
Old 02-06-09, 21:35   #255
RinSpeed Z B G

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 81
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

oricum cu toate ca a plouat duminica a fost super distractie si organizatorii au facut tot posibilul sa iasa bine de aceea tr sa le multumim.
si oricum in grupa a1 tbo-ul daca in certificat ii scrie 75cp asta e sa vina rar-ul si sa il traga pe dreapta nu adversarii lui care vin cu motoare stock. asta e.
si eu am fost cu loganul a;bastru in grupa A si la inceput am zis k nu ma calific nici in primi 8 dar la sfarsit sa vazut ca cu toate ca e 1.5 dci a mers mai bine am iesit pe locul 2 cu toate ca restul au fost 1.8 benzina, si civicul ala de 1.4 parca inafara de bum care a recunoscut ca e 1.8 si a modificat tot ce sa putut la motor.oricum abia astept partida din Satu Mare , poate imi spune si mie mai multe detalii cineva despre ce se va intampla acolo. o zi buna
Attached Images
File Type: jpg P310509_20.07.JPG (408.6 KB, 67 views)
RinSpeed Z B G is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -