Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-06-09, 15:06   #226
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by AR120CP View Post
ii 1.6 de 75 de cai stiu io. Acuma dupa ce o pus filtru si toba nu stiu....
in fine mnoah asta asa cum am mai zis nu mai conteaza acum...a trecut ...ce va urma e important...
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 15:07   #227
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by AR120CP View Post
ii 1.6 de 75 de cai stiu io. Acuma dupa ce o pus filtru si toba nu stiu....
si dupa o toba si un filtru legat cu banda k sa nu traga aer de pe laturi a mai primit oare ink 75 de cai? si mai vb aiurea cati bani a bagat in masina cand filtru era scociuit
__________________
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 15:09   #228
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

daca tu stii un golf2 cu ecu nu inseamna ca toate au....si nu inseamna ca ceea ce tu numesti ecu e intradevar ecu si poate fi re-softat....dinou greseala de etichetare..

nu e profesie..si nu ma dau bun...si asa cum tu consideri ca eu cer mult sa stii ca pe o masina ieftina a anilor 80(golf2) nu s-a pus ECU, tot asa si eu consider ca atzi fost niste nesimtzitzi cand atzi acuzat in mod public tot felu de prostii pe care nici macar nu suntetzi instare sa le sustzinetzi.

END!
morghen is offline  
Old 02-06-09, 15:14   #229
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Angry Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
daca tu stii un golf2 cu ecu nu inseamna ca toate au....si nu inseamna ca ceea ce tu numesti ecu e intradevar ecu si poate fi re-softat....dinou greseala de etichetare..

nu e profesie..si nu ma dau bun...si asa cum tu consideri ca eu cer mult sa stii ca pe o masina ieftina a anilor 80(golf2) nu s-a pus ECU, tot asa si eu consider ca atzi fost niste nesimtzitzi cand atzi acuzat in mod public tot felu de prostii pe care nici macar nu suntetzi instare sa le sustzinetzi.

END!
mah u mai bine ai tacea ca te dai bun numa, u vb de parca ai cunoaste toate motoarele...daca a lui are 75...si a mea are 75...atunci unde-i diferentza aia ...pt ca clio meu ii mai usor decat golfu ala...cum om scos timpu ala fi serios ii la 3 sec de mn cum asa...uku are tot 75 de cai si ii si resoftata masina...si tot il face...aiurea...bateti coasa ...mai bine maresteti supapele la creier sa se oxigeneze...hai pa ca ma-m incins degeaba...
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 15:15   #230
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
daca tu stii un golf2 cu ecu nu inseamna ca toate au....si nu inseamna ca ceea ce tu numesti ecu e intradevar ecu si poate fi re-softat....dinou greseala de etichetare..

nu e profesie..si nu ma dau bun...si asa cum tu consideri ca eu cer mult sa stii ca pe o masina ieftina a anilor 80(golf2) nu s-a pus ECU, tot asa si eu consider ca atzi fost niste nesimtzitzi cand atzi acuzat in mod public tot felu de prostii pe care nici macar nu suntetzi instare sa le sustzinetzi.

END!
daca eram eu unu care zice dar sare lumea cu gura pe voi eu am zis ma dau cu costel cu fiatul la satu mare daca vine iar daca castiga el ii dau masina si ii dau si bani de beznina sa o duca acasa si ii fac cadou si o pereche de puma pt condus dar daca il fac toti cati sunteti acolo dar pe asta pe tristan vreau eu sa il aveti in frunte veniti ingenunchiati in fata mea k asta e dorinta mea nu imi trebuie masinile voastre nici banii vostrii si va cereti scuze de la public si de la concurentii care trebuia sa va i-a locurile si pe care i-ati pacalit cu atata nerusinare numai sa imi lase careva din voi un mesaj inainte de 14 iulie k sa stiu cu care masina sa ma duc la satu mare k de nu vine costel ma duc cu citroenul asa k ganditi-va bine si nu ma intereseaza ce isi mai face la masina in astea 2 sapt

Last edited by barracuda; 02-06-09 at 15:17.
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 15:34   #231
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Barracuda de unde stii tu ce am modificat eu la masina de anul trecut si pana acum???
Te-am intrebat daca vi la cluj??? Chiar tu mi-ai zis ca is dezavantajat in grupa aia dar se pare ca am castigat-o. Uita-te la timpii care is afisa-ti crezi ca avea tristan sau cineva un interes sa ma avantajeze pe mine.
Sau nu crezi ca o DACIE poate sa o faca pe Barracuda. Pacat ca nu pot sa vin la Satu Mare pentru ca am licenta (explicatia sa nu zice-ti ca nu am curajul) sa vedem care pe care, dar o sa mai fie ocazii.
Felicitari Ionut pentru eveniment.
Calin_UKU is offline  
Old 02-06-09, 15:37   #232
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Didy View Post
Imi poti explica? Te rog frumos.
Nu iti explic pt ca ma astept sa intelegi de unu singur ca masinile nu au creier,au shoferi !
tm8bnz is offline  
Old 02-06-09, 15:37   #233
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Question Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
Barracuda de unde stii tu ce am modificat eu la masina de anul trecut si pana acum???
Te-am intrebat daca vi la cluj??? Chiar tu mi-ai zis ca is dezavantajat in grupa aia dar se pare ca am castigat-o. Uita-te la timpii care is afisa-ti crezi ca avea tristan sau cineva un interes sa ma avantajeze pe mine.
Sau nu crezi ca o DACIE poate sa o faca pe Barracuda. Pacat ca nu pot sa vin la Satu Mare pentru ca am licenta (explicatia sa nu zice-ti ca nu am curajul) sa vedem care pe care, dar o sa mai fie ocazii.
Felicitari Ionut pentru eveniment.
calin ce nu am inteles eu la tine ca ai acceptat o diferentza asa de mare...sincer iti convine...?simti ca chiar o fost corect?
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 15:38   #234
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Lightbulb Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Nu iti explic pt ca ma astept sa intelegi de unu singur ca masinile nu au creier,au shoferi !
degeaba creier sau sofer...daca nu ai inima si bun simt...
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 15:40   #235
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
Barracuda de unde stii tu ce am modificat eu la masina de anul trecut si pana acum???
Te-am intrebat daca vi la cluj??? Chiar tu mi-ai zis ca is dezavantajat in grupa aia dar se pare ca am castigat-o. Uita-te la timpii care is afisa-ti crezi ca avea tristan sau cineva un interes sa ma avantajeze pe mine.
Sau nu crezi ca o DACIE poate sa o faca pe Barracuda. Pacat ca nu pot sa vin la Satu Mare pentru ca am licenta (explicatia sa nu zice-ti ca nu am curajul) sa vedem care pe care, dar o sa mai fie ocazii.
Felicitari Ionut pentru eveniment.
eu te-am intrebat acuma pe aeroport ce ti-ai facut si aia ai zis k ti-ai adus filtru mai in fata evacuare si soft dar softul il aveai anu trecut ma nu vreau sa ma cert si cu tine dar u in sinea ta esti constient k te fac si te voi face mereu atata timp cat o sa ai tot motorul asta ce il ai acuma am mai multi cai k si tine si masina nu vreau sa exagerez dar e mai usoara cu 300 de kg k si a ta asa a fost sa fie anul asta si mie imi pare rau k nu am reusit sa imi termin masina k sa ma prezint la cj atunci si imi e mai ciuda k nu poti sa vi u la satu mare sa si eu sincer sunt tare curios oricum felicitarile mele mai are omul si noroc pe lumea asta asa cum ai avut u acuma am sa postez un filmulet de anul trecut cand ne dam amandoi sa vezi am ratat si a doua k am probleme cu cutia in a doua daca turatia e peste 6500 nu mai intra si cu toate k am ratat a doua ti-am dat 2-3 masini asta a fost anul trecut iar masina acuma am scoso de la garaj si merge ceva mai bine k si anul trecut

Last edited by barracuda; 02-06-09 at 15:50.
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 15:42   #236
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Thumbs down Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by barracuda View Post
eu te-am intrebat acuma pe aeroport ce ti-ai facut si aia ai zis k ti-ai adus filtru mai in fata evacuare si fost dar softul il aveai anu trecut ma nu vreau sa ma cer si cu tine dar u in sinea ta esti constient k te fac si te voi face mereu atata timp cat o sa ai tot motorul asta ce il ai acuma am mai multi cai k si tine si masina nu vreau sa exagerez dar e mai usoara cu 300 de kg k si a ta asa a fost sa fie anul asta si mie imi pare rau k nu am reusit sa imi termin masina k sa ma prezint la cj atunci si imi e mai ciuda k nu poti sa vi u la satu mare sa si eu sincer sunt tare curios oricum felicitarile mele mai are omul si noroc pe lumea asta asa cum ai avut u acuma
mda pacat ca nu o fo norocu mai mare...din cauza trisorilor...:P
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 15:47   #237
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by R3volution1988 View Post
calin ce nu am inteles eu la tine ca ai acceptat o diferentza asa de mare...sincer iti convine...?simti ca chiar o fost corect?
Daca omul a muncit la masina bravo lui.
Eu vin sa ma dau la curse din placere nu vin pentru a castiga, castigul vine ca o rasplata. Eu stiam TBO de anul trecut si stiam ce poate, la pitesti a batut logan de 1.6 16v cu evacuare si soft, deci era clar ca era favoritul grupei.
Daca nu era placerea pe primul loc nu bateam atata drum si pe vremea care a fost sa vin sa ma dau, mai ales ca eu cu 2 zile inainte am avut banchetul.
Calin_UKU is offline  
Old 02-06-09, 15:54   #238
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Wink Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
Daca omul a muncit la masina bravo lui.
Eu vin sa ma dau la curse din placere nu vin pentru a castiga, castigul vine ca o rasplata. Eu stiam TBO de anul trecut si stiam ce poate, la pitesti a batut logan de 1.6 16v cu evacuare si soft, deci era clar ca era favoritul grupei.
Daca nu era placerea pe primul loc nu bateam atata drum si pe vremea care a fost sa vin sa ma dau, mai ales ca eu cu 2 zile inainte am avut banchetul.
si eu vin din placere...da am un gust amar...mai bn tac...pe viitor cu toti o sa fim mai buni...felicitari tuturor...si sa lasam rivalitatile pe pista acolo unde le e locu...bafta numai bine...pt mine e offtopic..
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 15:55   #239
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Ce distractiv e cand vezi pierzatorii cum se tavalesc in chinuri,scormonesc sa gaseasca motivatie,ca ei totusi is buni,ca au valoare,ca au vaselina pe maini,si ca merita munca lor !

Ostenii mei,mecanica este o inginerie,intai lucrezi cu capul...apoi cu branca ! Dap'ai voi nici sa scrieti corect nu stiti...ce sa mai vorbim de motoare,timing,amestec,detaliile astea fine care fac toata diferenta...
Ma minunez la posturile lu baracuda ca nu exista decat O propozitie !

P.S. Ce a zis Morghen legat de supape este un mare adevar,doar ca voi nu ati inteles o iota !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno

Last edited by tm8bnz; 02-06-09 at 15:59.
tm8bnz is offline  
Old 02-06-09, 15:59   #240
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by barracuda View Post
eu te-am intrebat acuma pe aeroport ce ti-ai facut si aia ai zis k ti-ai adus filtru mai in fata evacuare si fost dar softul il aveai anu trecut ma nu vreau sa ma cer si cu tine dar u in sinea ta esti constient k te fac si te voi face mereu atata timp cat o sa ai tot motorul asta ce il ai acuma am mai multi cai k si tine si masina nu vreau sa exagerez dar e mai usoara cu 300 de kg k si a ta asa a fost sa fie anul asta si mie imi pare rau k nu am reusit sa imi termin masina k sa ma prezint la cj atunci si imi e mai ciuda k nu poti sa vi u la satu mare sa si eu sincer sunt tare curios oricum felicitarile mele mai are omul si noroc pe lumea asta asa cum ai avut u acuma
OK, in legatura cu softul si cursa de anul trecut din august.
Masina toata vara a fost umblata pe drumuri de tara pentru ca am fost la bunici in vacanta deci bucsaraia era cam varza si nu am apucat sa o schimb.
Softul a fost facut tot anul trecut si i-am zis la tip am evacuare si filtru sport.
Nu a fost in deplin pe asteptarile mele. Anul asta dupa ce m-am documentat si am cerut pareri in stanga si in dreapta m-am apucat de schimbat una alta. Am modificat admisia care pt multi li se pare aiuria filtrul scos in locul farului. Am mai lucrat un pic la evacuare si dupa astea vad ca softul isi face mai bine treaba.
Poate ii cum zici tu am avut noroc, dar uita-te ca timpi is cam apropiati, si nu cred ca tristan te-ar fi furat pentru ca RS deja avea primul loc in grupa.
La afirmatia care ai adus-o ca o sa ma faci tot timpul cu motorul asta nu as baga mana in foc. Modificari o sa mai fie aduse la masina chiar destul de multe si eu nu as subestima-o ca au mai facut-o si altii si la final au ramas cu buza umflata.

Last edited by Calin_UKU; 02-06-09 at 16:02.
Calin_UKU is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -