Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-12, 18:35   #181
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Sau dak doresti poti sa mergi la un electrician auto care mia schimbat si mie blocul de lumini...Dak doresti ma anunti si o sati dau numarul lui de telefon
__________________
Si mi se rupe de ce crede lumea
Atata timp cat DACIA mea ruleaza ca lumea
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 12:01   #182
Akai

Stage 4
 
Akai's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 257
Member of:
[Hyundai]
[VW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Chiar asa de rau a ajuns Hunedoara asta de nu mai gasesti niciun electrician auto ?
La toate service-urile care ma duc "nu ne ocupam de asa ceva", e chiar penibil !
__________________
Akai is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 13:40   #183
Thompson Mateo

Stage 4
 
Thompson Mateo's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 245
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Buna,
O intrebare ? stie cineva unde pot face un Bad Boy, la capota de Logan ???
stima !
Thompson Mateo is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 14:04   #184
NoAngels

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,547
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by Akai View Post
Chiar asa de rau a ajuns Hunedoara asta de nu mai gasesti niciun electrician auto ?
La toate service-urile care ma duc "nu ne ocupam de asa ceva", e chiar penibil !
ce o doare?
NoAngels is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 18:34   #185
Akai

Stage 4
 
Akai's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 257
Member of:
[Hyundai]
[VW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Nu-mi mai functioneaza deloc stergatoarele, pun siguranta noua si o arde instantaneu, am ars pana acum vreo 4-5 sigurante, cred ca sigur are un scurt pe circuit !
Akai is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 18:52   #186
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by Akai View Post
Nu-mi mai functioneaza deloc stergatoarele, pun siguranta noua si o arde instantaneu, am ars pana acum vreo 4-5 sigurante, cred ca sigur are un scurt pe circuit !
Eu am auzit ca un electrician bun e Danila dar sincer nu stiu pe unde are "cabinetu" ca nu am avut nevoie sa aflu pana acuma poate pot ceilalti de prin zona sa te ghideze pana la el...
bafta !
__________________

F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 19:57   #187
Akai

Stage 4
 
Akai's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 257
Member of:
[Hyundai]
[VW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Si me mine m-au indreptat cativa prieteni la Danila, are garajul in Buituri dar din ce mi-a zis un coleg de al lui poate doar miercuri, dar totusi nu ar fi normal si logic ca la fiecare service sa fie obligatoriu si cate un electrician ?
Akai is offline   Reply With Quote
Old 15-05-12, 11:41   #188
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by F.R.Sonic View Post
Eu am auzit ca un electrician bun e Danila dar sincer nu stiu pe unde are "cabinetu" ca nu am avut nevoie sa aflu pana acuma poate pot ceilalti de prin zona sa te ghideze pana la el...
bafta !
Mai este unul nea Ioja pe langa mecanicul sef are atelier

Quote:
Originally Posted by Akai View Post
Si me mine m-au indreptat cativa prieteni la Danila, are garajul in Buituri dar din ce mi-a zis un coleg de al lui poate doar miercuri, dar totusi nu ar fi normal si logic ca la fiecare service sa fie obligatoriu si cate un electrician ?
Ce mai e normal in Romania
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 16:05   #189
ovimatrix

Stage 1
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 20
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Care stie pe cineva care se pricepe sa monteze maneta stergatoare cu BC ? Am maneta cu BC si din cate am inteles trebuie schimbata apoi facuta o recodare cu VAG-COM pentru activarea BC-ului. E vb despre un a4 din 2004 iar din cate am inteles toate au optiunea asta insa trebuie activata dupa schimbarea manetei. Si mai trebuie legat un fir de PIN-ul 1 deoarece s-ar putea sa nu am senzor de lichid parbriz si o data cu activarea BC-ului se v-a activa si aceasta functie.
ovimatrix is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 18:13   #190
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

suna in Deva pe Cristi. 0720 349 438. am inteles ca este meserias cu activare chestii din vag com.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 24-05-12, 21:15   #191
ovimatrix

Stage 1
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 20
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

ok odin, ms. o sa incerc sa il sun sa ii explic despre ce e vorba si sa vad daca stie .
ovimatrix is offline   Reply With Quote
Old 26-07-12, 03:28   #192
flaviusbox

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 166
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Cine imi poate recomanda pe cineva care sa anuleze EWS la un e36? am inteles ca se poate din calculatoru masinii (siemens) si ca ar fi cineva prin hd
flaviusbox is offline   Reply With Quote
Old 10-10-12, 17:40   #193
flaviusbox

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 166
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

cine are numarul lui Mosu'(dan) de la atelieru lu Doru de la santuhalm?
flaviusbox is offline   Reply With Quote
Old 15-04-13, 12:00   #194
claudiu_X_

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 4
Cool Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

as dori sa expun si eu niste pareri personale in legatura cu servicurile din deva pe unde am umblat in ultimi 7 ani cu 4 masini diferite ford,renault dacia si bmw.sunt nou pe acest forum iar daca din gresala incalc anumite reguli va rog sa ma scuzati.asadar cei mai slabi vopsitori auto sunt la lazar company si dacia service deva cu mentiunea ca in ambele cazuri a fost vorba de vospirea unei portiere la un bmw din 2007.in ambele cazuri calitatea lucrari a fost de nota 3 (vopsea scursa ,nuanta culorii nu corespunde cu restul masinii diferenta fiind izbitoare),singurul vopsitor pe care i-l recomand e Nelutu de la orastie de la acel service din centru ,in apropierea catedralei,el a fost singurul care a vopsit corect portiera fara diferenta de nuanta fata de restul masini si fara exfolierea in timp a vopselei sau pete.In ce priveste nesimtirea si tupeul locul 1 i-l ocupa fara doar si poate doamna GRECU de la alice gram(suzuki).am avut o siguranta arsa la inchiderea centralizata tot la bmw 320 din 2007 am dus-o la ei,eu nestiind ca e de vina siguranta pretul pe care mi l-au comunicat afost de 1100 de ron pe motiv ca trebuie inlocuit modulul de inchidere centralizata.banuitor din fire am mers si la Calin Salisteanu la simeria CARE A REMEDIAT PROBLEMA IN 5 MINUTE CONTRA SUMEI DE 20 DE LEIasadar 10 pentru Salisteanu de la Simeria chiar am auzit ca e foarte bun electrician auto.In ce priveste Alice gram din deva nu recomand pe nimeni sa mearga acolo,se face japca din orice,o adunatura de hoti si nesimtiti.Mecanici buni si seriosi in deva sunt cei 2 de langa casa auto langa matasea,SUNT FOARTE PRICEPUTI si nu se lasa pana nu gasesc chiar si cele mai ascunse defecte.pentru cei care au dacii 1310 sau pick up i-l recomand pe VIsirin de la simeria cu mentiunea ca lucreaza putin mai scump.Mai este de evitat si un anume Calutu sau calu din deva se crede mare doctor in forduri dar de fapt urmareste doar sa-ti umfle devizul iti face pretul in functie de ce masina conduci de hainele de pe tine de functie etc(arogant si tepar) deci de evitat .acestea fiind spuse sper ca mi-am adus si eu o mica contributie acestui forum de pasionati auto
claudiu_X_ is offline   Reply With Quote
Old 15-04-13, 12:17   #195
Akai

Stage 4
 
Akai's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 257
Member of:
[Hyundai]
[VW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Foarte bine ca i-ai informat pe alti colegi de ce se intampla, eu oricum imi repar masina doar la un singur om si nu am fost dezamagit niciodata.
Akai is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -