Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-09, 17:27   #76
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by sNap7 View Post
Nu eu, prietena mea si au sarit sacalii pe toate masinile de-acolo. Ca deh, trebuie si ei sa aiba de-o ciorba.
dada te-or vazut din deva:P sa ai grija si la giratoriu din centru ca si de pe acolo iasa la cules
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 22-01-09, 21:45   #77
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by sNap7 View Post
Nu eu, prietena mea si au sarit sacalii pe toate masinile de-acolo. Ca deh, trebuie si ei sa aiba de-o ciorba.
Nu fi asa suparat snap era dl agent Radulin care i-o dat amenda si lu' nevastasa Caz tipic de ghinion
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 22-01-09, 21:50   #78
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Amenzi !!!

Cica era unu Hancioiu sau cam asa ceva ..

Oricum nu a fost numai 60 de lei amenda, nu e mare paguba.
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 15:44   #79
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

mai nou am observat ca prin HD se plimba si la semafoare sting farurile si stau si se uita si cum greseste unu cu hopa blitzuri si sirene (mai ales pe drumul gari)
__________________
As long as the police didn't see it , I didn't do it

A mea Skoda Fabia
http://www.attac-tuning.ro/
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 17:01   #80
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Eu i-am vazut azi cu radar-ul pe Sanitas Erau cu Vento ala alb cu nr de MAI si in fata la Rusca era Passat-ul impartea procese verbale.
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 18:42   #81
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by BaLaurzor View Post
mai nou am observat ca prin HD se plimba si la semafoare sting farurile si stau si se uita si cum greseste unu cu hopa blitzuri si sirene (mai ales pe drumul gari)
chestia asta e veche tare stau la cantina prin fata pe la maier printre masini
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 03:14   #82
likety

Stage 2
 
likety's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 28
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Amenzi !!!

Tocmai m-am "pricopsit" si eu cu o amenda pt lipsa rovignetei.Partea si mai nasoala e ca am ramas fara talon.

Stie careva,in caz ca mai am si alte amenzi dar nu rutiere ma vor obliga sa le achit pe toate sau pot sa o achit pe asta si sa merg apoi sa-mi iau talonul?
likety is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 03:31   #83
Hd 01 PFY

Stage 3
 
Hd 01 PFY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 94
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by likety View Post
Tocmai m-am "pricopsit" si eu cu o amenda pt lipsa rovignetei.Partea si mai nasoala e ca am ramas fara talon.

Stie careva,in caz ca mai am si alte amenzi dar nu rutiere ma vor obliga sa le achit pe toate sau pot sa o achit pe asta si sa merg apoi sa-mi iau talonul?
Imi pare rau pt tine.Adevarul e ca eu nu mai am rovigneta din martie.cat e amenda?ca ma bate gandul sa-mi fac...
Hd 01 PFY is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 11:04   #84
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by likety View Post
Tocmai m-am "pricopsit" si eu cu o amenda pt lipsa rovignetei.Partea si mai nasoala e ca am ramas fara talon.

Stie careva,in caz ca mai am si alte amenzi dar nu rutiere ma vor obliga sa le achit pe toate sau pot sa o achit pe asta si sa merg apoi sa-mi iau talonul?
Platesti doar amenda pt rovigneta dupa care iti faci rovigneta si te duci la organ sa-ti dea talonul

Quote:
Originally Posted by Hd 01 PFY View Post
Imi pare rau pt tine.Adevarul e ca eu nu mai am rovigneta din martie.cat e amenda?ca ma bate gandul sa-mi fac...
Amenda e de 300 ron cea mai mica dar se cam da dupa fata un amic o luat 500 asa ca
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 13:51   #85
Onslaught

Stage 2
 
Onslaught's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 53
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by likety View Post
Tocmai m-am "pricopsit" si eu cu o amenda pt lipsa rovignetei.Partea si mai nasoala e ca am ramas fara talon.

Stie careva,in caz ca mai am si alte amenzi dar nu rutiere ma vor obliga sa le achit pe toate sau pot sa o achit pe asta si sa merg apoi sa-mi iau talonul?
Am si eu o intrebare:tie ti-a dat amenda politia sau echipajul de la drumuri si poduri pt control al traficului?Daca ti-a dat amenda politia e ilegala pt ca nu tine de juristictia lor atata vreme cat nu sunt insotiti de un echipaj de drumuri si poduri,pt ca ei nu raspund de starea drumurilor si rovineta e o taxa exclusiva pt drumuri.Mai e o chestie tu ai termen de 15 zile pt a contra decizia,tu in momentul de fata trebue sa ai hartie ca poti circula termen de 30 zile fara permis din cauza ca a fost suspendat,dupa ce depui contestatie daca depui trebuie sa primesti o alta hartie de la politie cum ca de atunci ai 30 zile voie sa circuli pana se pronunta judecatoria.2 Nu ai cum sa primesti amenda pt rovineta in oras(nu tine de juristctia celor de la drumuri si poduri mediul urban)fiecare drum in oras e al primariei si nu necesita rovineta....sfatul meu daca ti s-a intamplat ceva dintre situatile astea dai in judecata iesi mai moca si ar trebui sa stie si ei cat pot sa se intinda.Bafta!
__________________
An Artificial intelligence is no mach to natural stupidity
Onslaught is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 23:03   #86
VIRUSDEVA

Stage 4
 
VIRUSDEVA's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 249
Default Re: Amenzi !!!

pe mine ma deranjeaza faptu k sor facut masini de viteza si nu ai voie sai dai pedala

De ce fras leor mai facut asa rapide !?!

Parerea mea legile astea is pentru niste banuti in plus la cine are noroc
VIRUSDEVA is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 23:18   #87
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Amenzi !!!

FUCK,cum potzi sa gandesti asa,adica si armele de foc au fost facute sa omori oameni,de ce nu ai voie....?!?!?!?
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 23:26   #88
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Amenzi !!!

chiar asa, ce naspa ca te amendeaza daca mergi cu viteza
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 00:51   #89
VIRUSDEVA

Stage 4
 
VIRUSDEVA's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 249
Default Re: Amenzi !!!

mai ales ca masinile de viteza mare nu poti spune ca sunt ieftine ...
Dar le iei sa mergi cu viteza mica )

Daca mergi cu 60 km/h si dai intrun tir mori...in cele mai rele situatii te mai chinuie si doctorii din romania , dar daca mergi cu 120km/h si dai intr-un tir macar tir mori mai usor

Care varianta e mai buna? )))
VIRUSDEVA is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 00:52   #90
Onslaught

Stage 2
 
Onslaught's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 53
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by VIRUSDEVA View Post
pe mine ma deranjeaza faptu k sor facut masini de viteza si nu ai voie sai dai pedala

De ce fras leor mai facut asa rapide !?!

Parerea mea legile astea is pentru niste banuti in plus la cine are noroc
Ma distrezi dar ai voie sa mergi legal cu viteza maxima in Germania pe unele autobenzi sau pe Nürburgring ca are destui km si pt Bad-Guy si pistoalele ai voie sa le folosesti in poligon pana nu mai ai gloante,dar nu aia e important ca sa fim seriosi ca poti avea masina care prinde 350 km/h,cat crezi ca mergi la viteza maxima?iti zic eu maxim 10 min in care poate faci o poza poate vrei sa vezi cat merge s.a.m.d mai mult nu o sa mergi ca e prea stresant,+ca toate lucrurile interzise au o atractie aparte ,la noi problema nu e viteza ci strazile,iei o "gropita" la 150 te-ai scos ,pot sa deie amenzi cat vor infrastructura tot nu avem,asta e...poate la anu
Onslaught is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -