Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-09, 13:31   #136
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Amenzi !!!

Nu prea e bine de parcat pe acolo, ca daca vine unchiul meu din America, pe care deocamdata nu il am, cu limuzina lui nu incape pe strada aia daca sunt masini parcate pe ambele parti, care pe unde apuca.
Sa faca decanul parcare sub/peste cantina sa se simta si studentii domni cand vin la scoala, sa nu parcheze pe trotuar ca miliardarii, ca politia numai greseala asteapta.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 14:36   #137
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Pe de-o parte are dreptate ondin, pe de alta le dau dreptate si celor de la faculta ca la cate masinii sunt acum nu ai mai avea loc sa umbli prin curte.


P.S. mie oricum mi se rupe o bag inauntru ca ii stiu pe paznici
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 16:17   #138
mitza_27tyc
VW Driver

Stage 5
 
mitza_27tyc's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 492
Member of:
[VW]
[MERCEDES]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
P.S. mie oricum mi se rupe o bag inauntru ca ii stiu pe paznici
apai oricum cat vi tu pe la faculta.....eu unu nu te-am vazut de loc pe-acolo

Last edited by mitza_27tyc; 08-07-09 at 16:20.
mitza_27tyc is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 08:50   #139
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Pasare rara, ca am terminat si Faculta si Post Univul acum ma manaca sa ma bag sa fac Masterul
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 29-04-10, 17:47   #140
virtualmind

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 186
Default Re: Amenzi !!!

Intr-o seara,mai exact pe la ora 23, la Brad pe "cineva" din familie l-a apucat setea de o bere (asta se intampla prin 2008, la 1 an dupa ce luasem permisul).Boon, cum toate magazinele erau inchise m-am dus langa Plus la birt (nu stiu cum se num), oricum pe partea cu Plus-ul. Masina era parcata pe partea cu birtu-l si cu fata spre oras, la 5 m de intersectie. Ies din mag, intru in masina si dau sa plec, dar semaforul era rosu, la semafor astepta un autobuz,iar in spatele autobuzului masina politiei (eu bineinteles ca n-am vazut-o). Aspept sa se faca verde si din parcare ies direct in fata autobuzului si dai pedala spre casa (sa nu se raceasca berea :P ), cand dint-o data in spatele meu ce sa vezi, girofaruri, lumini, semnale acustice. Semnalizez frumos stanga,pe o strada laturalnica, s-o iau spre casa (nici nu ma gandeam ca dupa mine vine) si numa maa trezesc cu masina politiei in fata, frana brusca, avarii, si direct iese politaiu' din masina si vin la mine si zice : "Permisul ! Te-ai apucat de raliu la ora asta prin oras. Hai dupa mine la sectie". Pff cand am auzit, mi-am si imaginat cum e sa fi din nou pieton. M-a tinut vreo 30-40 de min la sectie de am dat declaratie si pana la urma am scapat cu un avertizment .

Asa ca de cand am permisul nu am luat nici o amenda si nici un punct penalizare (in 3 ani) :P
__________________
https://forum.4tuning.ro/238-zona-com...sh-faruri.html --- Reconditionare faruri si stopuri

www.intretinere-auto.blogspot.com/ --- Un mic ajutor pentru frumusetea masinii tale

http://www.cureledepiele.ro/ --- cele mai frumoase modele de curele, 100% piele naturala...confectionate manual
virtualmind is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 15:29   #141
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by virtualmind View Post
Intr-o seara,mai exact pe la ora 23, la Brad pe "cineva" din familie l-a apucat setea de o bere (asta se intampla prin 2008, la 1 an dupa ce luasem permisul).Boon, cum toate magazinele erau inchise m-am dus langa Plus la birt (nu stiu cum se num), oricum pe partea cu Plus-ul. Masina era parcata pe partea cu birtu-l si cu fata spre oras, la 5 m de intersectie. Ies din mag, intru in masina si dau sa plec, dar semaforul era rosu, la semafor astepta un autobuz,iar in spatele autobuzului masina politiei (eu bineinteles ca n-am vazut-o). Aspept sa se faca verde si din parcare ies direct in fata autobuzului si dai pedala spre casa (sa nu se raceasca berea :P ), cand dint-o data in spatele meu ce sa vezi, girofaruri, lumini, semnale acustice. Semnalizez frumos stanga,pe o strada laturalnica, s-o iau spre casa (nici nu ma gandeam ca dupa mine vine) si numa maa trezesc cu masina politiei in fata, frana brusca, avarii, si direct iese politaiu' din masina si vin la mine si zice : "Permisul ! Te-ai apucat de raliu la ora asta prin oras. Hai dupa mine la sectie". Pff cand am auzit, mi-am si imaginat cum e sa fi din nou pieton. M-a tinut vreo 30-40 de min la sectie de am dat declaratie si pana la urma am scapat cu un avertizment .

Asa ca de cand am permisul nu am luat nici o amenda si nici un punct penalizare (in 3 ani) :P

foarte tare, dar ai mai ajuns cu berea rece acasa?
ondin is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 15:52   #142
virtualmind

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 186
Default Re: Amenzi !!!

Asta-i partea nasoala...nu a fost un happy ending 100% :P
virtualmind is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 19:08   #143
anabolik

Stage 2
 
anabolik's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 39
Default Re: Amenzi !!!

ai plecat dupa bere si te-ai intors cu ceai!
anabolik is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 22:56   #144
valy secret 89

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1
Default Re: Amenzi !!!

pai voi sunteti slabi la amenzi si pct, eu am 10 pct, pe cand sa mi se stearga tot fac altele, spar ca acum sa nu mai fac vreo 3 luni sa scap
valy secret 89 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 23:16   #145
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by valy secret 89 View Post
pai voi sunteti slabi la amenzi si pct, eu am 10 pct, pe cand sa mi se stearga tot fac altele, spar ca acum sa nu mai fac vreo 3 luni sa scap
felicitari , ma bucur sa vad ca cineva inca mai sustine populatia si le plateste pensia si alocatia
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 12-08-10, 08:08   #146
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by BaLaurzor View Post
felicitari , ma bucur sa vad ca cineva inca mai sustine populatia si le plateste pensia si alocatia

Eu nu le mai platesc, nici rovineta nu mi-am mai facut de vreo 2 luni nu mai am.
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 12-08-10, 16:54   #147
dzrhd
4Tuning International Member


Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 372
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Eu nu le mai platesc, nici rovineta nu mi-am mai facut de vreo 2 luni nu mai am.
ce e aia rovineta?
dzrhd is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 21:32   #148
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Amenzi !!!

Nu s-a mai postat nimic nou pe aici de ceva vreme,sunteti foarte cuminti, felicitari.Din pacate nu ma pot felicita si pe mine deoarece:


In 30 Decembrie 2012 am fost tras pe dreapta de 3agenti [parazitii - 3 agenti si-un logan] care m-au informat ca am depasit viteza in localitate.Fapta s-a consumat in Municipiul Sebes pe sensul de mers spre Sibiu pe portiunea de drum cu sens unic ce da in centru.
Pe scut 3 puncte penalizare ,4 puncte amenda ,280 ROn ,140 in 24h sau pe loc.
Viteza 75km/h.

Edit: E prima mea amenda de cand am permisul de conducere [5 ani]
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 07:46   #149
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Amenzi !!!

Stie cineva, daca iei amenda intr un alt judeţ, trebuie sa trimite dovada achitării ei in termen de 15 zile? Ca eu nu am făcut o. Si ce consecinte deriva din asta.
__________________
Colin McRae forever!
http://r27kul.blogspot.com
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 14-10-13, 12:59   #150
pahonceapaul

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 1
Default Re: Amenzi !!!

Buna ziua,

Am o problema in care eu nu inteleg ce trebuie sa fac
Am luat o amenda in care mi s'a suspendat permisul... dar politisul mi'a zi ca amenda costa 720 lei ceea ce inseamna ca in 48 h am 360 lei
Iar in amenda respectivul politist mi'a scris 800 lei iar jumatatea este de 360 lei
Imi puteti spune si mie daca e amenda gresita si are vreun rost sa fac contestatie?
pahonceapaul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -