Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-10, 19:27   #1786
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Divertisment

Ieri in complex in Tm
https://www.youtube.com/watch?v=VwyukzEvnN0

Asta e criminal
https://www.youtube.com/watch?v=6WhQOkt3zMI
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 00:22   #1787
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,015
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Divertisment

http://vplay.ro/watch/zjs6t12n/ .... Ia de aici !
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 17:04   #1788
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Talking Re: Divertisment

De cati forumisti e nevoie sa schimbi un bec?
1 sa puna intrebarea
2 sa raspunda rapid si pe scurt
14 sa povesteasca experientele lor si noi modalitati de schimbare a becului
6 sa-i avertizeze pe restul de pericolele ce apar la schimbarea becurilor
8 sa posteze linkuri cu articole despre schimbarea becurilor
3 sa zica ca unele din linkuri sunt nefunctionale
19 sa puna poze cu becurile lor si/sau cum le-au schimbat
22 sa spuna ca acesta nu este un forum despre becuri
4 sa aduca argumentul ca schimbarea becurilor este o chestie de interes general totusi
1 fata sa se bage în seama si sa zica ca si fetele pot schimba becuri
1 expert care sa dea detalii foarte exhaustive despre schimbarea becurilor
32 care sa-l ia pe expert la rost si sa-l intrebe de calificari
27 pentru a corecta greselile gramaticale
44 care sa-i ia la misto pe cei care au corectat greselile gramaticale
10 care sa porneasca o disputa aprinsa despre cele mai bune firme de becuri
11 care sa povesteasca cum s-au curentat
1 incepator care sa zica ca el nu a schimbat nici un bec vreodata dar el stie mai bine
19 care sa-l ia pe incepator la misto
23 care sa reaminteasca ca toti au inceput la un moment dat cu schimbatul primului lor bec
2 care sa poarte o discutie total paralela cu subiectul de parca ar vorbi pe PM
13 care sa sara in sus de off-topicul celor 2
1 care vrea sa scrie un ghid oficial despre schimbatul becurilor
9 care sa dea bump
5 care sa sustina ca termenul corect este „lampa”
4 care sa sustina ca in DEX se accepta si „bec”
6 care sa atraga atentia sa se foloseasca functia Search data viitoare
39 care sa citeze ce au scris altii si sa adauge doar „Misto”, „beton” etc
3 care vor avertiza ca vor parasi forumul definitiv datorita controverselor
1 care sa posteze gresit
87 care sa-l mustruluiasca pe cel care a postat gresit
7 care sa adauge „Me too”
1 care sa adauge „Me three”
1 moderator care ii avertizeaza pe toti ca se inchide topicul si se lasa cu ban-uri daca nu se termina circul
… si….
1 user nou care sa redeschida subiectul dupa 15 luni de inactivitate

PS: Am vazut situatii de astea si pe 4tuning
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 13:27   #1789
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,015
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Divertisment

Quote:
Originally Posted by Claw166 View Post
De cati forumisti e nevoie sa schimbi un bec?
1 sa puna intrebarea
2 sa raspunda rapid si pe scurt
14 sa povesteasca experientele lor si noi modalitati de schimbare a becului
6 sa-i avertizeze pe restul de pericolele ce apar la schimbarea becurilor
8 sa posteze linkuri cu articole despre schimbarea becurilor
3 sa zica ca unele din linkuri sunt nefunctionale
19 sa puna poze cu becurile lor si/sau cum le-au schimbat
22 sa spuna ca acesta nu este un forum despre becuri
4 sa aduca argumentul ca schimbarea becurilor este o chestie de interes general totusi
1 fata sa se bage în seama si sa zica ca si fetele pot schimba becuri
1 expert care sa dea detalii foarte exhaustive despre schimbarea becurilor
32 care sa-l ia pe expert la rost si sa-l intrebe de calificari
27 pentru a corecta greselile gramaticale
44 care sa-i ia la misto pe cei care au corectat greselile gramaticale
10 care sa porneasca o disputa aprinsa despre cele mai bune firme de becuri
11 care sa povesteasca cum s-au curentat
1 incepator care sa zica ca el nu a schimbat nici un bec vreodata dar el stie mai bine
19 care sa-l ia pe incepator la misto
23 care sa reaminteasca ca toti au inceput la un moment dat cu schimbatul primului lor bec
2 care sa poarte o discutie total paralela cu subiectul de parca ar vorbi pe PM
13 care sa sara in sus de off-topicul celor 2
1 care vrea sa scrie un ghid oficial despre schimbatul becurilor
9 care sa dea bump
5 care sa sustina ca termenul corect este „lampa”
4 care sa sustina ca in DEX se accepta si „bec”
6 care sa atraga atentia sa se foloseasca functia Search data viitoare
39 care sa citeze ce au scris altii si sa adauge doar „Misto”, „beton” etc
3 care vor avertiza ca vor parasi forumul definitiv datorita controverselor
1 care sa posteze gresit
87 care sa-l mustruluiasca pe cel care a postat gresit
7 care sa adauge „Me too”
1 care sa adauge „Me three”
1 moderator care ii avertizeaza pe toti ca se inchide topicul si se lasa cu ban-uri daca nu se termina circul
… si….
1 user nou care sa redeschida subiectul dupa 15 luni de inactivitate

PS: Am vazut situatii de astea si pe 4tuning
Foarte tare asta !
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 13:49   #1790
davides

Stage 5
 
davides's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 549
Member of:
[VW]
Default Re: Divertisment

https://www.220.ro/auto/Reportaj-Alph...ti/rYr5fjX0sj/

smecheri ...
davides is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 14:56   #1791
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Divertisment

Quote:
Originally Posted by davides View Post
Smecherie totala, ma mir ca mai are cineva loc pe sosea de atata smecherie ... Macar sunt amuzanti.
Creative256 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 15:07   #1792
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Divertisment

https://www.220.ro/auto/Va-Plac-Motoc...ci/2JaKLdwpHs/

who wants a bike?
ondin is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 18:51   #1793
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Divertisment

https://www.4tuning.ro/funny-72/video...tfel-6338.html
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 01:41   #1794
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Divertisment

Se intilnesc reprezentantii fabricilor de bere Becks, Heineken, Carlsberg si Guiness. Fiecare comanda o bere. Cel de la Becks o bere Becks, cel de la Heineken o bere Heineken, cel de la Carlsberg o bere Carlsberg, iar cel de la Guiness, spre uimirea celorlalti, cere o Coca-Cola.
Cei trei intreaba nedumeriti:
− Tu nu bei bere?
− Pai daca voi NU beti bere, atunci nici eu!
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 15:04   #1795
davides

Stage 5
 
davides's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 549
Member of:
[VW]
Default Re: Divertisment

Basescu la psihiatru:
− Nu stiu ce se-ntampla ca in ultimul timp sunt tot mai atacat de opozitie si de moguli; au inceput sa ma paraseasca pana si sustinatorii fideli si scad vertiginos in sondaje... Mi se reproseaza ca prea ma bag in toate, ca sunt autoritar si chiar ca ma cred Dumnezeu…
Psihiatrul:
− S-o luam incet si metodic. Spuneti-mi amanuntit si in ordine cronologica tot ce-ati facut.
Basescu:
− Pai, la inceput, am creat Cerul si Pamantul…


Banana si vibratorul stau pe marginea noptierei.
Banana zise: - Prima oara?
Vibratorul: - Nu.
Banana: – Atunci nu mai tremura asa, ca ma sperii si pe mine.


Intr-o zi foarte torida, un caine infiebantat de caldura de afara, se plimba pe strada in cautarea unei guri de apa. Cand trece pe langa un fast-food, cainele intra si ii cere vanzatorului o limonada. Vanzatorul ii striga:
− Iesi afara! Cainii nu au voie inauntru.
− Dar- ii spune cainele insetat - afara scrie mare: "SERVIM HOT DOGS!"



Un nene iese din casa si vede în pomul din fata casei o gorila. Suna la Asociatia Gorilelor si i se spune ca va veni cineva sa rezolve problema. Dupa juma’ de ora, apare specialistul cu o camioneta, în care avea o bâta, niste catuse, o pusca si un câine Chihuahua si îi spune omului:
− Haideti sa va explic cum procedam: eu ma urc în pom, îi dau maimutoiului în cap cu bâta pâna pica jos, câinele sare si îl musca de oua, gorila, într-un gest disperat, duce labele la oua si dvs. îi puneti catusele.
− Dar pusca la ce foloseste?
− Daca pic eu primul, împusti Chihuahua !
__________________
banned by moderators ...
davides is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 16:14   #1796
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Divertisment

Quote:
Originally Posted by SpYk3 View Post
Se intilnesc reprezentantii fabricilor de bere Becks, Heineken, Carlsberg si Guiness. Fiecare comanda o bere. Cel de la Becks o bere Becks, cel de la Heineken o bere Heineken, cel de la Carlsberg o bere Carlsberg, iar cel de la Guiness, spre uimirea celorlalti, cere o Coca-Cola.
Cei trei intreaba nedumeriti:
− Tu nu bei bere?
− Pai daca voi NU beti bere, atunci nici eu!
super tare asta.

dar Corona, cat e Corona?
(ca sa fie toate marcile bune la un loc).
ondin is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 16:01   #1797
Marius3k
Ford Driver

Stage 5
 
Marius3k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,226
Member of:
[FORD]
Default Re: Divertisment

3 accidente de motocicleta, 3 motociclisti in spital, 3 paturi in salon. Vine televiziunea si ia interviu motociclistilor.
Primul motociclist. Un picor in ghips.
Reporterul:
− Cum s‘a intamplat accidentul, vad ca aveti un picior in ghips, nu aveati viteza mare, nu‘i asa?
Motociclistul:
− Pai sa vedeti... eu.. Suzuki.. 300 km/h... coaja de banana pe carosabil... am derapat putin, am recapatat controlul, dar totusi am intrat in sant lejer, am o mica fisura 3/4 tibia stanga, trece, nimic grav.
Al doilea motociclist. O mana si un picior in ghips.
Reporterul:
− La dumneavoastra cum s‘a intamplat? Vad ca aveti o mana si un picor in ghips!
Motociclistul:
− Eu mergeam linistit pe strada... 250 la ora.. stiti.. Kawasaki .., cand deodata vad un Suzuki ca ma depaseste. Zic ‘nu se poate, nu e mai tare ca mine‘ si accelerez dupa el. Deodata imi sare pe vizorul castii o coaja de banana de la Suzuki, mi‘a blocat vederea, am franat... am derapat putin...am o mica fisura de tibie si peroneu, putin luxat antebratul.. nimic grav, trece
Al treilea motociclist. Mumie. Ghipsat din cap in picioare
Reporterul:
− Precis dumneavoastra aveati viteza, nu gluma!..Cum s‘a intamplat?
Motociclistul:
− No, eu...Mobra..50 la ora..Trec pe langa mine 2 motociclisti in viteza. Eu am crezut ca stau pe loc, si... m‘am dat jos de pe motoreta..M‘am rostogolit eu un pic.. m‘am ridicat in picioare si vad 2 motociclisti in sant. Imi arunc casca, fug sa ii ajut si .. a dracului coaja de banana..iau o ceafa de asfalt.. si traumatism cranio-cerebral cu paralizie temporara.
__________________
Resoftari GPS si harti. Navi pe telefoane cu Symbian si windows mobile

Diagnoza auto, piese noi la cele mai bune preturi.

Detailing profesional la Xpunkt detailing
Marius3k is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 09:36   #1798
aly99mtw
BMW Driver

Stage 5
 
aly99mtw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 303
Cool Re: Divertisment

Quote:
Originally Posted by Marius3k View Post
3 accidente de motocicleta, 3 motociclisti in spital, 3 paturi in salon. Vine televiziunea si ia interviu motociclistilor.
Primul motociclist. Un picor in ghips.
Reporterul:
− Cum s‘a intamplat accidentul, vad ca aveti un picior in ghips, nu aveati viteza mare, nu‘i asa?
Motociclistul:
− Pai sa vedeti... eu.. Suzuki.. 300 km/h... coaja de banana pe carosabil... am derapat putin, am recapatat controlul, dar totusi am intrat in sant lejer, am o mica fisura 3/4 tibia stanga, trece, nimic grav.
Al doilea motociclist. O mana si un picior in ghips.
Reporterul:
− La dumneavoastra cum s‘a intamplat? Vad ca aveti o mana si un picor in ghips!
Motociclistul:
− Eu mergeam linistit pe strada... 250 la ora.. stiti.. Kawasaki .., cand deodata vad un Suzuki ca ma depaseste. Zic ‘nu se poate, nu e mai tare ca mine‘ si accelerez dupa el. Deodata imi sare pe vizorul castii o coaja de banana de la Suzuki, mi‘a blocat vederea, am franat... am derapat putin...am o mica fisura de tibie si peroneu, putin luxat antebratul.. nimic grav, trece
Al treilea motociclist. Mumie. Ghipsat din cap in picioare
Reporterul:
− Precis dumneavoastra aveati viteza, nu gluma!..Cum s‘a intamplat?
Motociclistul:
− No, eu...Mobra..50 la ora..Trec pe langa mine 2 motociclisti in viteza. Eu am crezut ca stau pe loc, si... m‘am dat jos de pe motoreta..M‘am rostogolit eu un pic.. m‘am ridicat in picioare si vad 2 motociclisti in sant. Imi arunc casca, fug sa ii ajut si .. a dracului coaja de banana..iau o ceafa de asfalt.. si traumatism cranio-cerebral cu paralizie temporara.
foarte tare frate.....)))))
aly99mtw is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 08:30   #1799
davides

Stage 5
 
davides's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 549
Member of:
[VW]
Default Re: Divertisment

Sedinta de Guvern. Boc il intreaba pe Vladescu:
- Sebi, la Vami ai taiat salariile?
- Da, draga, zice Sebi, cu 25 la suta, cum ni s-a stabilit.
- Si? S-au suparat? Au amenintat ca demisioneaza?
- Nu, draga, nimic.
- Nimic? Pai ia mai taie-le 25%.

A doua zi, sedinta de Guvern. Boc il intreaba pe Vladescu:
- Deci, le-ai taiat?
- Da.
- Si?
- Nimic.
- Nimic, nimic?
- Nimic.

- N-a plecat nici unul? N-a demisionat nimeni?
- Nici unul, nici una.
- Mai sa fie… se scarpina-n cap prim-ministrul. Auzi? Ia taie-le tot salariul, sa vedem acuma ce fac.

A treia zi, sedinta…
- Zi, Sebi draga, ceva la Vami?
- Liniste, tota lumea la program.
- Mno, face Emil Boc, cazand pe ganduri. Apoi zice: Auzi, ia pune-i sa vina cu bani de-acasa, cate un salariu d-ala nesimtit pe luna, poate asa-i facem sa mai plece "in economia reala", cum zice sefu’.

Seara, Vladescu il suna pe Boc.
- Auzi, Emile? Cu vamesii, cu salariile alea pe care trebuie sa le aduca de acasa…
- Asa, zi, gata, demisioneaza?
- Nu. M-au rugat sa ma interesez unde sa vireze banii, ca ar vrea sa plateasca pe doi ani inainte.
davides is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 18:31   #1800
Marius3k
Ford Driver

Stage 5
 
Marius3k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,226
Member of:
[FORD]
Default Re: Divertisment

Un angajat intra in biroul sefei, smulge cablul telefonic din perete, ii arunca hartiile pe jos, ii toarna cafeaua pe cap si da sa o bata pana colegii din birou striga: 'Opreste-te omule, noi am glumit, nu ai castigat la loto.'
__________________________________________________ _________________________

Un tip intra intr-un bar tot zgariat pe fata, pe maini, pe picioare si cu hainele sfasiate. Vazandu-l astfel, prietenii il intreaba ce i s-a intamplat. - Tocmai am ingropat-o pe soacra-mea. - Si ce legatura are asta cu zgarieturile ale? - Nu vroia...
Marius3k is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -