Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-13, 13:46   #5791
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by mozolici_hd View Post
Gata,m-am hotarat,azi o sa va prezint noua mea iubita,e nemtoaica,am cumparato din germania personal,km reali+carte service,un singur proprietar(femeie,motiv pentru care are cutie automata), arata impecabil tehnic si estetic si este full option!!
318i automatic Euro 4
km reali+carte service
6 x Airbag
DSC
ABS
incalzire in scaune
Geamuri electrice
oglinzi electrice
oglinda fata heliomata
senzonri lumina+pachet lumini bussiness
piele
pilot automat
xenon cu lupa OEM
proiectoare ceata
faruri reglabile automat in functie de greutatea masinii
Radio CD
comenzi volan
Climatronic
Scaune reglabile electric zona lombara
carlig OEM
senzori parcare
banghete rabatabile
cotiera fata spate
etc.probabil mai sunt si nu imi amintesc...
+ 4 roti vara 16' si 4 roti iarna 15'

De curand am inmatriculato,taxa 720 euro(bani pe care sper sa ii recuperez in instanta) si i-am facut cadou folii...urmeaza jantele si multe altele pe viitor:P
PS: numarul e preferential si nu semnifica ce credeti voi ci altceva
Felicitari pt noua achizitie frumoasa tare
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 13:48   #5792
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Felicitari pt noua achizitie frumoasa tare
cumpara-ti si tu Kedy,nu mai sta pe bani
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 13:49   #5793
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by horatiu_72 View Post
cumpara-ti si tu Kedy,nu mai sta pe bani
Eu vreau Mercedes si o sa urmeze inca nu am bani de ce vreau eu asa ca mai strangem putin
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 14:03   #5794
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Eu vreau Mercedes si o sa urmeze inca nu am bani de ce vreau eu asa ca mai strangem putin
am pt tine o mare surpriza ,la prima intalnire ...n-o sa mi vrei mercedes garantat
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 14:29   #5795
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by horatiu_72 View Post
am pt tine o mare surpriza ,la prima intalnire ...n-o sa mi vrei mercedes garantat
Am vazut ca ai un E 60 da un CLS e special
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 16:18   #5796
mozolici_hd

Stage 5
 
mozolici_hd's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 724
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by horatiu_72 View Post
am pt tine o mare surpriza ,la prima intalnire ...n-o sa mi vrei mercedes garantat
Apropo de intalniri,ar trebuii sa fixam o intalnire pentru luna lui martie avand in vedere ca vine primavara si se incalzeste vremea...si cu cat o planificam mai din timp cu atat vom fi mai multi...sper...
__________________
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
mozolici_hd is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 16:20   #5797
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
... un CLS e special
care e aia ? aia cocosata cu farurile alea ciudate si cu gemuletele alea mici in spate ??

noooo,aia e masina de persoane la varsta a treia
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 18:34   #5798
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by horatiu_72 View Post
care e aia ? aia cocosata cu farurile alea ciudate si cu gemuletele alea mici in spate ??

noooo,aia e masina de persoane la varsta a treia
Da asa ma gandeam si eu

...Pentru ca tancul se transforma in avion
Cand pe bancheta din spate pot sta doar doi
Beton...
Click image for larger version

Name:	351cls4.jpg
Views:	59
Size:	66.9 KB
ID:	2696575

Last edited by Kedy; 20-02-13 at 18:38.
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 22:17   #5799
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Imi explica si mie cineva daca este legala sau nu urmatoarea intamplare?

Se ia una bucata Logan galben cu geamuri fumurii (fara numere MAI sau inscriptii),se pune un aparat RADAR si un martafoi (marțafoi, s. m. Om de nimic, om fără căpătâi, vagabond, golan, netrebnic; secătură. – Et. nec. ),se planteaza pe un drum drept cu 2 benzi pe sens (jud. sibiu ,dupa saliste),iar dupa vreo 5-10 km stau alti martafoi intr-un MCV care te opresc pretinzand ca ai depasit viteza pe portiunea de drum de care tu ai trecut acum 5km.
Plus in Deva,sta un Logan alb cu numere de MAI fara inscriptii ,tot cu geamuri fumurii ,care are montat radar pe el.
Pe final revin cu intrebarea:

ESTE LEGALA aceasta tactica a militiei romane?
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 22:35   #5800
mozolici_hd

Stage 5
 
mozolici_hd's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 724
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by SpYk3 View Post
Imi explica si mie cineva daca este legala sau nu urmatoarea intamplare?

Se ia una bucata Logan galben cu geamuri fumurii (fara numere MAI sau inscriptii),se pune un aparat RADAR si un martafoi (marțafoi, s. m. Om de nimic, om fără căpătâi, vagabond, golan, netrebnic; secătură. – Et. nec. ),se planteaza pe un drum drept cu 2 benzi pe sens (jud. sibiu ,dupa saliste),iar dupa vreo 5-10 km stau alti martafoi intr-un MCV care te opresc pretinzand ca ai depasit viteza pe portiunea de drum de care tu ai trecut acum 5km.
Plus in Deva,sta un Logan alb cu numere de MAI fara inscriptii ,tot cu geamuri fumurii ,care are montat radar pe el.
Pe final revin cu intrebarea:

ESTE LEGALA aceasta tactica a militiei romane?

Nu este legal! Din cate stiu eu masina politiei are pe ea inscriptii si girofar...astia fac ce vor ei in tara asta.In legatura cu loganul alb cu numere MAI de la santuhalm sa stiti ca se plimba pe acolo in fiecare zi! Da ture si opreste pe cine vrea sau i se pune pata...l-a oprit pe un prieten de al meu ptr xenoane si l-a intrebat si de folii si de xenoane si de jante si i-a cerut toate actele...
mozolici_hd is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 07:57   #5801
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by mozolici_hd View Post
Nu este legal! Din cate stiu eu masina politiei are pe ea inscriptii si girofar...astia fac ce vor ei in tara asta.In legatura cu loganul alb cu numere MAI de la santuhalm sa stiti ca se plimba pe acolo in fiecare zi! Da ture si opreste pe cine vrea sau i se pune pata...l-a oprit pe un prieten de al meu ptr xenoane si l-a intrebat si de folii si de xenoane si de jante si i-a cerut toate actele...
Asa stiam si eu ca trebuie sa aiba inscriptii,acel logan galben despre care vorbeam mie mi se pare ca se incadreaza ca si un radar fix,iar radarele fixe sunt interzise.Stiu ca daca depasesti viteza si esti inregistrat de radar,te opreste pe loc nu dupa 10km.
In legatura cu loganul alb din deva,nu sta doar la santuhalm.Sta pe centura ( la billa,la skoda,la semafoare la gara pe un sens si altul si multe alte locuri),si in oras pe B-dul Decebal.In concluzie aveti grija pe centura ca e 50km/h limita.
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 11:19   #5802
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

La intrare in Deva sub pod pe interzis dartocmai de aia avem smartphone-uri si facem poze si ii dam pe baetii in instanta plus ca avem si noi unele drepturi poate le-ati uitat

Ce drepturi aveti in fata organului de prevenire si control rutier

1. Trebuie sa se prezinte (ai dreptul sa-I ceri legitimatia, sa ti-o arate. Pe care este inscris numarul sau… E foarte folositor acesta…).

2. Sa-ti spuna motivul opririi(care este motivul: filtru organizat si cauta ei, sa zicem, alcool, benzina sau dude).
...
3. Daca este filtru, ai dreptul sa ceri ordinul de serviciu in care trebuie sa se regaseasca data si intre ce ore au voie sa faca filtru, strazile pe care actioneaza si numele persoanelor care participa din echipaj.

4. Actele se cer pe un motiv(legea nu mai permite sa se opreasca masini si apoi sa se caute motive de amenda).

5. Deci, la oprire, se comunica soferului motivul si nu poti fi sanctionat decat pe acel motiv(asta daca nu cumva ai portbagajul plin cu arme si doua cadavre legate la spate). Hm… Logic!

6. La amenda ai doua locuri unde semnezi: unul prin care recunosti fapta si al doilea ca iei la cunostinta de amenda. Sooo… puteti sa semnati ca luati la cunostinta de amenda… Dar sa nu recunasteti fapta, si sa-l convocati la Tribunal sub asistenta juridica pe dumnealui.

7. CEL MAI IMPORTANT: ori de cate ori aveti un necaz cu politia, fie noapte, fie zi, puteti sa sunati la 112(Apel National de Urgenta) si sa spuneti ca sunteti <abuzat> de echipajul cutare. In maximum 10 minute( in Capitala) apare un echipaj de la "Capitala" si astia nu se uita ca sunt colegi de-ai lor, vor face imediat un raport. Care poate fi totusi util la Tribunal…

8. Fiti intelegatori cu politaiul… Totusi, sta pe strada de atata timp (asta daca nu incepe sa abereze), sunt, mai nou. Politistii de pe radqare nu mai au voie sa dea filmul inapoi. Deci, daca va opresc si stiti ca nu ati comis-o prea rau, le cereti ferm sa va arate:

A. Legitimatia care atesta ca au dreptul de a lucra pe masina de radar… Sa aiba vizele la zi.

B. Copie dupa certificatul metrologic al aparatului radar cu modelul si seria aparatului.

C. Legitimatia care atesta faptul ca are dreptul de a conduce masina Ministerului de Interne… Sa fie vizata.

D. Daca mai fac scandal, le cereti sa va arate "ordinul de serviciu"… Este un fel de foaie de parcurs in care scrie unde au voie sa isi desfasoare activitatea respectiva.

Aceste acte trebuie sa fie intotdeauna asupra agentului de pe radar… Dar faptul ca-I mai intrebi de ele de cele mai multe ori duce la un… simplu <Avertisment>… Pentru tine, pentru ca… Ghiciti?

De multe ori, aceste acte nu prea se gasesc la "Nea ECHIPAJ-ul"…
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 16:46   #5803
mozolici_hd

Stage 5
 
mozolici_hd's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 724
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

In sfarsit mi-am luat janteeee Ce parere aveti in legatura cu aspectul,dimensiunile si consumul pentru drumurile noastre?
Jantele sunt originale BMW styling 119 dimensuni 225/45/17 si pe fata si pe spate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0428.jpg
Views:	43
Size:	1.72 MB
ID:	2720339   Click image for larger version

Name:	IMAG0430.jpg
Views:	43
Size:	1.53 MB
ID:	2720340   Click image for larger version

Name:	IMAG0432.jpg
Views:	39
Size:	1.65 MB
ID:	2720341  

Click image for larger version

Name:	IMAG0437.jpg
Views:	45
Size:	2.03 MB
ID:	2720342   Click image for larger version

Name:	IMAG0439.jpg
Views:	60
Size:	2.49 MB
ID:	2720343  
mozolici_hd is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 19:09   #5804
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Fain
Dar vezi ca saitu asta se cheama 4tuning.ro ,nu 4stock.ro Da-ne si tu ceva tuning .Alea sunt jante normale de seria 3 incaltate cu gume cu dimensiuni de serie de e46
Si io mi-am luat acu cateva zile jante ,ia sa le postez si io aici is pe 19 inci cu 9j pe fata si cu 10j pe spate
@mozolici_hd -mai organizati si voi o intalnire ceva,sa avem unde sa ne laudam
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	style 95.jpg
Views:	47
Size:	244.3 KB
ID:	2720627  
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-13, 02:31   #5805
mozolici_hd

Stage 5
 
mozolici_hd's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 724
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by horatiu_72 View Post
Fain
Dar vezi ca saitu asta se cheama 4tuning.ro ,nu 4stock.ro Da-ne si tu ceva tuning .Alea sunt jante normale de seria 3 incaltate cu gume cu dimensiuni de serie de e46
Si io mi-am luat acu cateva zile jante ,ia sa le postez si io aici is pe 19 inci cu 9j pe fata si cu 10j pe spate
@mozolici_hd -mai organizati si voi o intalnire ceva,sa avem unde sa ne laudam

Stiu ca se cheama 4tuning dar din cate stiu aici nu sunt membri doar cu masini tunate,iar in ceea ce priveste jantele,eu am vrut jante stock.Niciodata nu poti compara jantele stock cu jante aftermarket.Asta am citit si pe forum un articol si prin alte parti. Iar in ce priveste jantele tale sunt frumoase,dar mi se par mari ptr drumurile noastre..Tie cat iti consuma acuma cu jantele astea fata de cele anterioare?

aaa si cu intalnirea...ar fi cazu sa iesim si noi ca vine caldura...si ar fi frumos sa organizam ceva mai din timp sa fim mai multi..
mozolici_hd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -