Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-11, 20:50   #1
Dan1983

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 4
Default Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

Salut,

As dori sa vopsesc integral un 993 Turbo S. Imi puteti recomanda o firma din Bucuresti pentru asa ceva ? Preturile nu conteaza foarte mult, lucrarea trebuie sa iasa perfect insa.

Multumesc

Dan
Dan1983 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-11, 11:57   #2
Santon

Stage 5
 
Santon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 514
Member of:
[Toyota]
[AUDI]
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

Quote:
Originally Posted by Dan1983 View Post
Salut,

As dori sa vopsesc integral un 993 Turbo S. Imi puteti recomanda o firma din Bucuresti pentru asa ceva ? Preturile nu conteaza foarte mult, lucrarea trebuie sa iasa perfect insa.

Multumesc

Dan
Raspunsurile baietilor spun cam tot ce este de spus despre vopsitorii romani cand fondurile sunt la discretie dar sunt pretentii de calitate.
Santon is offline   Reply With Quote
Old 10-12-11, 22:43   #3
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

Calitate se face si in Romania. In service-ul unde lucrez s-au vopsit: S 350, Jaguar XKR Arden, Audi Q7, WV Phaeton, etc. Toata treaba e sa folosesti materiale de calitate, sa ai dotari corespunzatoare, sa ai rabdare, iar ca client trebuie sa fii constient ca munca de calitate nu vine repede si ieftin.
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-11, 23:48   #4
Santon

Stage 5
 
Santon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 514
Member of:
[Toyota]
[AUDI]
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Toata treaba e sa folosesti materiale de calitate, sa ai dotari corespunzatoare, sa ai rabdare....
Nu crezi ca ai uitat esentialul ? Sau o vopsire perfecta sta numai in materiale de calitate? Mana de lucru vad ca este pe ultimul loc din nou Exact ce spuneam si eu.
__________________
"Soichiro Honda was turned down by Toyota Motor Corporation for a engineering job. He was jobless for a while and started making his own scooters at home. Encouraged by his neighbours, he later setup his own company – Honda Motor Corporation. "
Santon is offline   Reply With Quote
Old 12-12-11, 04:12   #5
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

Budapesta.
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 12-12-11, 07:31   #6
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

Quote:
Originally Posted by Seryoga View Post
Budapesta.
Nu pot sa mai editez rahatul asta de post. Iti recomand s-o vopsesti la Budapesta.
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 12-12-11, 08:02   #7
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

https://www.facebook.com/media/set/?s...8448308&type=3 pentru cine are facebook aici avezi dovezi de masini vopsite impecabil la noi in Romania.Bentley continental GT,Porche panamera..
Astea sunt de la mine din oras...
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 12:22   #8
Dan1983

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 4
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

Multumesc pentru raspunsuri, dar sunt inca nedecis.

Am vazut ca a mentionat cineva Budapesta. Unde mai exact ?
Dan1983 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 12:37   #9
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

masina a fost lovita ?
schimbi cumva culoarea ?
cine vrei sa faca dezechiparera si echiparea ?
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 16:37   #10
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ati vopsi integral o masina mai "pretentioasa" in Romania ? Daca da unde.

eu recomand MGS Auto. Au dotări corespunzătoare și un vopsitor foarte bun.

multe dintre mașinile modificate „pentru show” din București sunt făcute la ei. și vopsea mată au făcut calumea (vezi loganul KIS). mie sau prietenilor mei, când am avut ceva de vopsit au vopsit impecabil. nu se vede diferență de nuanță.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -