Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-12, 14:06   #1
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Întrebare Air Bag

Salut !

După căutări pe net...mi s-a luat și m-am gândit să întreb aici, că poate poate...

Am schimbat scaunul șoferului cu unul sport. Problema este că eu am airbag-uri în scaunele originale. în consecință, când am scos mufa primesc eroare de airbag. Din câte știu eu, în caz că intru într-un stâlp or smth nu-mi mai sare nici un airbag.

Problema mea este următoarea, ramificată în 2 posibilități:

1) într-adevăr nu mai sare nici un airbag dacă unul este „disabled” ? dacă celelalte sar, nu m-ar deranja martorul din bord care stă aprins.
2) Un „gadget” pentru anularea erorii (care intră în mufa în care intră airbag-ul) am găsit, dar nu sunt dispus să dau undeva la 120 de dolari, fără transport din Japonia. În consecință, dacă este nevoie intenționez să-mi fac un asemenea gadget. Teoretic, îmi trebuie o rezistență vârâtă cu papucei în mufă, care să aibă aceleași caracteristici de consumator electric ca și airbag-ul. Aici apare o altă problemă: ce caracteristici o avea acest airbag ? Și dacă nimeni nu poate să-mi dea răspunsul știind-ul, cum pot afla?

Dacă poate cineva să mă ajute cu ceva concret...este rugat să posteze.

Mașina despre care este vorba: Suzuki Swift GS 2009

Dacă nu am nimerit secțiunea corespunzătoare, un admin este rugat să mute topic-ul unde e nevoie pentru a fi văzut de oameni care pot da un răspuns concret.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -