Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-10, 19:21   #16
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: pareri despre xenon

astazi am fost la service si nu am mai luat alt kit am inlocuit becul ars de la instalatia actuala de xenon...deci merg in continuare pe xenon 35w 6000k...
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 19:43   #17
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: pareri despre xenon

si eu tot pe 35w 6000k merg de doi ani,si sunt relativ multumit;am faruri normale si geamuri striate dar le tin relativ jos ,si ca sa vad dar si ca sa nu deranjez pe nimeni,si pana acum nu cred ca mi-am luat flashuri in trafic din pricina lor
ce nu-mi place,asa cum s-a mai spus,daca e usd asfaltul e jale,pe ceata de bine de rau eu vad bine,mai am un oltcit pe care am becuri normale si nu e mare diferenta pe ceata...

acum mi-am facut faruri cu lupa,cu xenon desigur,inca nu-s montate pe masina,dar am observat o chestie si anume ca daca sunt reglate sa bata prea sus se vede mai prost decat daca sunt reglate ceva mai jos,adica reglate sus vezi prost pana departe,reglate mai jos vezi bine dar pe distanta ceva mai scurta...si nu pricep ce e in capul producatorilor de masini cand regleaza farurile si bat asa sus...
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 19:49   #18
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: pareri despre xenon

eu nu am treaba....vreme buna,ploaie,ninsoare,ceata,vad bine nu pot sa ma plang....dar aveam eu o chestie in cap cu privere la "reflectoare" pe faza scurta insa acum am abandonat-o deoarece nu are rost sa dau banii pe asa ceva...35w si 6000k e de ajuns
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 21:04   #19
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: pareri despre xenon

Daca dadeai un search aflai ca mai e un topic despre acelasi subiect , cu 3-4 pagini .
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 29-10-13, 11:28   #20
Marius

Stage 5
 
Marius's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 378
Member of:
[VW]
Default Re: pareri despre xenon

Explicaţia completă privind legalitatea xenonului aftermarkt
Marius is offline   Reply With Quote
Old 23-04-14, 13:47   #21
Liviu Hzd

Stock
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 7
Default Re: pareri despre xenon

Pe mine m-ar interesa sa imi pun niste becuri Philips Bluevision H7 pe un Golf 4. Sunt deranjante in trafic ?
Liviu Hzd is offline   Reply With Quote
Old 23-04-14, 14:10   #22
ekofresh

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 250
Default Re: pareri despre xenon

Nu, nu sunt deranjante.
Doar daca le vei tine sus sau nu ai farurile reglate, atunci posibil sa mai primesti flash-uri.
ekofresh is offline   Reply With Quote
Old 11-05-14, 01:10   #23
RaresDarius

Stage 1
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 13
Default Re: pareri despre xenon

Ce-mi recomandati pentru un Ford Focus 2 2010 break?
De preferat 35w 6000k , daca aveti si sunteti multumiti , lasati-mi si mie pm cu linkul xenonului.
RaresDarius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -