Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-05-07, 20:04   #61
NoNameX

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 34
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

daca ai fi bun si mi-ai da si link-ul... ...eu caut acu' in caru' cu fan
NoNameX is offline  
Old 03-05-07, 20:30   #62
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Talking Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

NoNameX, cauta shi u pe www.power-tuning.fr shi vezi ca e akolo... costa in jur de 100euroi.... +taxe de livrare... mai bine fol o masina de scos fum de discoteca shi o adaptezi(am vazut pe un logan) sau o instalatie de CO2 cu butelie.... daca te pricepi ar trebui sati iasa ceva mishto
liwiu_evo is offline  
Old 03-05-07, 20:33   #63
NoNameX

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 34
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

mda....eu caut sa cumpar direct din ROMANIA,sa fie nou si sa fie special AUTO ...cred ca am scris destul de bine...
NoNameX is offline  
Old 04-05-07, 11:36   #64
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

Daca ai o mashina cat de cat tunata vizual cred ca poate ar da bine asa ceva... daca e lucratura facuta de profesionisti ca sa nu-ti dai seama ce e de fapt.... daca nu eu unul nu m-as incurca ca mai mult ca sigur ar iesi ceva nashpa.... daca a mai montat cineva prin Romania asa ceva astept si eu un filmuletz sa vedem cum a iesit....
__________________
Opel Calibra...
DirectHIT is offline  
Old 04-05-07, 14:59   #65
NoNameX

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 34
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

am un SANTAfe negru neoane undercar albastre +1 grila radiator...o minunatzie...cum ar arata fumul acela iesind de sub masina prin lumina neoanelor ....dar vad ca nu stie nimeni de asa ceva ...chiar daca au cativa pe aici
NoNameX is offline  
Old 10-05-07, 18:37   #66
Toxic69

Stage 3
 
Toxic69's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 119
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

sper sa va fie de folos... din 7 pagini nimic concludent ....... am vazut ca scrisese careva mai sus siteul www.power-tuning.fr ....... un site super misto cu preturi acceptabile, la unele articole chiar super preturi. pacat ca in romania nu vor sa trimita.... sau cel putin asta se intampla cu 6 luni in urma !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG.jpg
Views:	168
Size:	1.08 MB
ID:	266472   Click image for larger version

Name:	IMG_0001.jpg
Views:	79
Size:	1.53 MB
ID:	266473  
Toxic69 is offline  
Old 10-05-07, 18:40   #67
Toxic69

Stage 3
 
Toxic69's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 119
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

uitasem, nu sunt jet de aburi... e apa din borcanul pentru parbriz
ma gandesc ca arata "superb" vara cand e soarele torid si se vede clar ca e apa, mail ales daca bagi si putin pur in ea ......... dar oricum, e bun sa stropesti femeile de pe trotuar.... le mai racoresti sanii daca au noroc de un decolteu larg
Toxic69 is offline  
Old 10-05-07, 18:43   #68
NoNameX

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 34
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

da ms...este o idee....cred ca cel de pe loganul delta este aparat pentru disco+ un invertor 12-220v.... pot face pariu....
NoNameX is offline  
Old 10-05-07, 20:51   #69
Toxic69

Stage 3
 
Toxic69's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 119
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

pai in 2f2f nu era jet de discoteca mah omule, esti nebun ?
cu o chestie de asta, niste capace spinner si leduri la sprituitoarele de parbriz devi idolul manelistelor si nu tre sa te mire faptul ca ele vor incepe sa te venereze si sa te considere regele tuningului
Toxic69 is offline  
Old 11-05-07, 00:37   #70
NoNameX

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 34
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

looool ... ai vazut loganul delta...acela perlat...te rog documenteaza-te...ai vazut vreodata o masina cu neoane undercar prin care iesea abur (de sub masina) ??? frate lasa-te de postat,noi vorbim de un lucru si tu despre altceva...cauta loganul delta (perlat) si o sa vezi ca ce scoate el este abur doar ca are pus pe evacuari (nu sub masina)...eu aburul de sub masina l-am vazut pe un cielo si pe un FORD SUV la o competitie audio. crede-ma ca nu vezi asa pe oriunde...tuningul nu tine doar de elementele puse pe o masina...iti trebuie si imaginatie sa faci ceva ce nu prea vezi peste tot...si chiar daca nu faci din imaginatia ta incearca sa ai masina cat mai unica.


ai uitat de cd-urile la oglinda...cum ai uitat asa ceva????
NoNameX is offline  
Old 11-05-07, 00:55   #71
Toxic69

Stage 3
 
Toxic69's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 119
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

Quote:
cred ca cel de pe loganul delta este aparat pentru disco+ un invertor 12-220v....pot face pariu....
cu siguranta cei din 2f2f (ce sugereaza si titlul topicului) au inchiriat aparatu de fum de la discoteca din satul in care sta bunica ta

Quote:
ai vazut loganul delta...acela perlat...
frumoasa masina....


Quote:
ai vazut vreodata o masina cu neoane undercar prin care iesea abur
nu am vazut niciodata neoane prin care iese abur

Quote:
crede-ma ca nu vezi asa pe oriunde...
normal, doar la bunica ta in sat exista instalatie de fum, pentru inchiriat

Quote:
tuningul nu tine doar de elementele puse pe o masina...
tine exclusiv de asta, elementele puse pe o masina "fac" in sine tuningul

........ lasand toate astea deoparte esti atat de excitat de SANTAFEul tau negru cu neoane albastre si grila de radiator, adica pardon... minunatie incat nu poti intelege ca in 2f2f acel "fum" provenea de la instalatia NOS (defapt erau niste jeturi).... oricum, cand iti montezi instalatia aia de la discoteca iti recomand fumul cu aroma de capsuni... atragi cu siguranta privirea insectelor !
Toxic69 is offline  
Old 11-05-07, 10:27   #72
NoNameX

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 34
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

in primul rand mai reciteste odata titlul si ultimele posturi si o sa vezi ca tot esti praf.tu ai ce ai tu 2f2f ) cred ca ti-a placut foarte mult filmul...aici eu vorbeam de abur si dadeam exemplu loganu' delta si cautam sa cumpar un sistem...crede-ma ca ideea cu aparatul de fum + invertorul 12-220 mi-a fost data de cineva de aici destul de mare si am postat ca pe o varianta....pacat ca nu recomanzi si celui cu loganul aroma de babane )...asta este...viatza ne alege ...bye...
NoNameX is offline  
Old 11-05-07, 19:06   #73
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Jet de aburi (sau fum??) de sub spoiler (ca in 2f2f).Cum??

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...9&postcount=35
sKyNeT is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -