Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-06-04, 12:35   #16
CeReS

Vicepresedinte CTA Anonymous MotorSport

Stage 5
 
CeReS's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 546
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu de alta , dar decat sa-ti plateasca spitalizarea mai bine face altceva cu banii aia
CeReS is offline  
Old 26-06-04, 09:19   #17
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default

la noi in cluj unde ne intalnim in c.. cum e la voi h.. adica herestrau alaltaseara a venit un opel ascona vechi cu un asa sistem .deodata vad ca iese fum si nu stiam de unde e .loool
e beton
tre sa imi fac si eu la furia mea din poza
Attached Images
File Type: gif set3_0008.gif (186.1 KB, 402 views)
__________________
Team C.S.R.
alexufo is offline  
Old 29-06-04, 13:12   #18
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Infundati-va esapamentu' cu o banana si dati-i shpan, sa vedeti e scoate fum atunci... Mai baieti, mai lasati dreaqu filmele astea, ca damagesc creieru'! :P
 
Old 29-06-04, 21:01   #19
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default

sunteti penibili cand incercati sa faceti caterinca,dar de fapt nu aveti nimic de spus.va bagati in seama degeaba.bafta!
cosmin_cosmin_1 is offline  
Old 29-06-04, 21:49   #20
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Penibili sunt cei care pun posturi d-astea cu impresii de Vin Diesel...daca oamenii de genul asta raman asa impresionati de un film care 90% e SF curat, atunci sunt cam paraleli cu automobilismul. Nu tot ce zboara se mananca. Si ai grija cu jignirile...
 
Old 29-06-04, 21:58   #21
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

sunt de acord cu Bogdan.....
RoSonic is offline  
Old 29-06-04, 23:07   #22
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Parca forumul asta era pentru documentatie auto. Omul a intrebat care e faza cu blow off valve si unii din voi ati inceput cu fiare de calcat cu aburi si fum de discoteca cu neoane. Toate topicurile se transforma in subiecte
de caterinca. Daca nu puteti sa il ajutati pe om mai bine nu va bagati.
Sc0OTeR is offline  
Old 29-06-04, 23:32   #23
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Si adik e interzisa caterinca sau ce? Pai cand vezi asemenea topic, cu asemenea titlu, normal ca te umfla rasul...N-am voie sa mai fac remarci mai glumete sau cum? Ce naiba, voi credeti tot ce vedeti in filme? Cel putin faza aia a fost cea mai penibila, pt ca blow off valve intra in actiune numai cand se creeaza o supra-presiune, si nu cand apesi ca tembelu' pe acceleratie in gol. Si nu mi se pare de bun simt sa vina unu' sa zica ca \"bei sunteti penibili\" numai pt ca am bagat si noi o caterinca, doua. Luati in serios toate tampeniile, pe cuvantul meu, si cand e vb de discutat lucruri serioase, atunci o dati in SF-uri si certuri...
 
Old 25-07-04, 19:49   #24
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Daca Dacia aceea este a ta eu zic sa incerci sa-i mai \"dai\" ceva cai pe cat posibil . Cred ca va fi de mai mare \"efect\" daca ai reusi sa faci o Supernova la o liniuta decat sa scoti aburi prin spoiler . Ce crezi ?
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 26-07-04, 04:34   #25
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default

ce dacie,frate?despre ce vorbesti?
cosmin_cosmin_1 is offline  
Old 26-07-04, 04:46   #26
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"cosmin_cosmin_1\"
ce dacie,frate?despre ce vorbesti?
Daca te uiti un pic mai sus , ai sa vezi o Dacia 1100 neagra ...
Sau nu stiai ca e dacie ?

Just Kidding !
Si cea mai buna impresie daca vrei sa bagi Jet de aburi de la fierul de calcat si fum de discoteca in spoilerul de fata o faci atunci cand te bagi la o liniutza si ai un motor mai mult decat capabil + o greutate cat mai mica ...
Adica catzi mai multzi Cp , cat mai putzine Kg tu si masina la un loc , si un aspect nu prea infricoshator ( al masinii of course ) ca tu degeaba aratzi fioros sau nu ...
Deci sfatul meu , Fumul de sub spoilere il puteti face cel mai bine si cel mai ieftin prin 2 furtune duse direct la gurile respective din spoiler si in spate pe bancheta sa ai 2 prieteni care trag trabuce Gitanes si sufla prin tuburi ...


Decat sa scoata fum pe la spoiler , mai bine sa se basheasca masina asha ca in poza de mai jos !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fart.jpg
Views:	337
Size:	23.3 KB
ID:	7953  
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 26-07-04, 11:08   #27
very_fast

Stage 1
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 13
Default

ai vazut cum in film a dat jet dala ,aburi...NOS,nu stiu ce era da vezi tu ca poate iti fug \"fetitele\" de langa tine cand dai cu ...NOS-u ...oricum parerea mea e ca nu era NOS...tu crezi ce vrei....apropo am vazut filmu ala de vreo 25 de ori si tot nu cred ca ala era NOS...cine stie ce \"discoteca avea dupa el
very_fast is offline  
Old 26-07-04, 12:35   #28
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Aoleu, fara suparare, dar se vede ca ai 15 ani...Normal ca nu era NOS ala nene, doar nu era baiatu' atat de fraier sa-si scoata gazul prin spoilere degeaba. E vb de faptul ca atunci cand bagi NOS in camera de ardere, se creeaza o supra-presiune care este evacuata prin acele blow-off valves, atat si nimic mai mult. Oricum, de retinut, NU TB SA LUATI CA ATARE TOT CE VEDETZI PRIN FILME...
 
Old 26-07-04, 12:54   #29
very_fast

Stage 1
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 13
Default

nici nu iau in serios
very_fast is offline  
Old 26-07-04, 15:10   #30
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

pai din cate observ aici se vb despre 2 lucruri diferite, supapa care scoate acel sunet sau Dump Valve cum vreti voi sa-i ziceti nu va scoate in nici un caz aburi, e un sistem care care elimina aerul cald prin vacum in momentul in care se ridica piciorul de pe pedala, presiunea fiind foarte ridicata rezulta un suierat placut , sistemul respectiv costa circa 100 de euro fara furtun doar valva si functioneaza doar pe variantele Turbo benzina nu si TDI.
sistemul nos la fel nu are cum sa scoata acei aburi deoarece el raceste aerul, chiar foarte puternic si din cate sisteme am vazut nici unul nu era dotat cu asa ceva.
momentan nu va pot raspunde exact de unde provenea aburul respectiv, oricum este ceva mai mult de spectacol, utilitatea nu o vad nici unde dar am sa ma documentez si am sa va raspund.
Anonymous is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -