Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-08, 09:18   #271
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

sper saptamana asta sa ajung si eu al un dyno tester si sa aduc si un prieten cu tfsi cod bwa in maxim 2 luni care este acum cu masina in spania ci chiar a scos pe dyno de acolo peste 260 cp si are turbina si restul internelor stok pt ca cineva a pus la bataie pt treaba asta 1000 de euro.
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 14:05   #272
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
a cronometrat cineva filmarea?nam pus nici o filmare cu mine la volan pt ca nam o camera buna deocamdata doar tefeonul si de cate ori incerc sa filmeze cineva cu mine in masina ori ma trezesc cu el pe scaunele din spate ori sta cu mainile peste mine si ma deranjeaza.na fost vb ca ma atentionat sau mia tras un semnal despre anumite tfsi care au probleme sus a fost vb chiar despre masina mea. o sa mai incerc sa fac o filmare exact de la 5000 in sus sa dovedesc inca odata cu toate ca nam cui ceva ce nu este adevarat.si va rog cronometrati filmarea cu toate ca e condusa de catre o fata si e cu plecare de pe lok nu din mers.........
omule! tu faci o mare confuzie intre a ajunge la 100 km la ora (masina sa ruleze cu 100 km la ora) si a patina cu 100 km la ora. pai daca tu faci o plecare din asta la o liniuta nu m-as mira ca YODA sa-ti dea 2 tiruri pana la sfarsit. viteza ta in filmul de mai sus era de 60 km la ora - chiar daca a ratat treapta a treia, daca aveai deja 100 km real, acul ar fi coborat sa zicem la 90 la ora in momentul urmator - insa el a coborat la 60.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 14:48   #273
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
poro=porsche romania..ai zis ca treci frecvent pe acolo!
lucrez acolo
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 15:55   #274
klaudju

Stage 2
 
klaudju's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 62
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
omule! tu faci o mare confuzie intre a ajunge la 100 km la ora (masina sa ruleze cu 100 km la ora) si a patina cu 100 km la ora. pai daca tu faci o plecare din asta la o liniuta nu m-as mira ca YODA sa-ti dea 2 tiruri pana la sfarsit. viteza ta in filmul de mai sus era de 60 km la ora - chiar daca a ratat treapta a treia, daca aveai deja 100 km real, acul ar fi coborat sa zicem la 90 la ora in momentul urmator - insa el a coborat la 60.
el a vrut sa arate ca masina nu are nici o balba la 5500 si nici o problema la turatia aia din contra.......vad ca ai opel astra opc de 260 de cai pune si u o filmare in care masina ta sa fie capabila sa patineze asa de repede pana la 100Km/h de pe loc....aici nu vb despre care stie sa plece mai bn fara sa patineze masina sau de faptu care stie sa conduca si care nu ci doar ca masina ar avea o problema la 5500 fapt care este total neadevarat si se face atata dezbatere pe tema asta cu toate ca exista atatea filmari doveditoare in care se vad foarte clar turatiile.....dar se pare ca cineva are sechele cu aceasta cifra.....la revedere....
klaudju is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 16:02   #275
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

eu nu vreau sa dovedesc ca masina mea e din cale afara sau cu un soft nemaivazut.am zis doar camerge bine pt o masina cu soft si trage cel putin la fel pe toata plaje de turatii si ca nu are nici o problema la 5500 sau mai sus.uitativa clar la treapta 1 2 a din filmare ca nu exista aceea balba.in rest nu stiu ce sa zic tind sa cred ca cineva are ceva cu o anumita persoana sau u stiu ce sa mai zic.daca toata lumea ar posta msina aici si ar avea soft sau ceva la fiecare ar fi ceva de comentat.dar sa se comenteze ce trebuie nu ceea ce este total neadevarat
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 16:10   #276
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

rog un moderator sa stearga acest topik de *** si de tot rasul de minciuni aberatii invidii si prosti.eu am vrut sa prezint masina da vad ca in romania nu se poate.probabil cand or sa vada si ei cum este pe afara or sasi mai schimbe ideile in cap.pana atunci multa bafta si LA REVEDERE!!!!!
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 17:27   #277
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by klaudju View Post
el a vrut sa arate ca masina nu are nici o balba la 5500 si nici o problema la turatia aia din contra.......vad ca ai opel astra opc de 260 de cai pune si u o filmare in care masina ta sa fie capabila sa patineze asa de repede pana la 100Km/h de pe loc....aici nu vb despre care stie sa plece mai bn fara sa patineze masina sau de faptu care stie sa conduca si care nu ci doar ca masina ar avea o problema la 5500 fapt care este total neadevarat si se face atata dezbatere pe tema asta cu toate ca exista atatea filmari doveditoare in care se vad foarte clar turatiile.....dar se pare ca cineva are sechele cu aceasta cifra.....la revedere....
crede-ma ca nu am nici un interes sa patinez pe loc pana la 100 la ora, desi daca as incerca cu siguranta as patina mult mai repede )
eu nu am nici o problema cu omul, daca te uiti in urma poti vedea ca am zis ca sunt impresionat de cum merge masina. daca vrea sa arate oamenilor ca masina nu are problema dupa acea turatie, sa faca un film pe o treapta in care ai timp sa observi acest lucru, pe 3 sau 4. 1 si doi nu se pot analiza.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 17:29   #278
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

okis 3 sau 4 ai zis nu?
o sa fie in seara asta.ultimul lucru care am sal postez aici asta are sa fie
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 17:38   #279
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
okis 3 sau 4 ai zis nu?
o sa fie in seara asta.ultimul lucru care am sal postez aici asta are sa fie
Nu stiu de ce te chinui asa tare sa demonstrezi altora o problema pe care sigur nu o ai daca nu o simti , e masina ta , nu trebuie justificata o balba decat tie insusi daca exista .
Lumea tuningului e distructiva in romania si nu contructiva ... in loc de schimb de informatii fiecare se sprijina pe umarul celuilalt sa ajunga un pik mai sus .
__________________
Golf 5 2.0 TFSI Candy White 200hp+
Golf 4 1.9TDi Cameleon Edition 90hp+
golf4tunat is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 18:02   #280
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
okis 3 sau 4 ai zis nu?
o sa fie in seara asta.ultimul lucru care am sal postez aici asta are sa fie
Eu in locul tau nu as lua-o asa de personal...dupa cum ai zis si tu sunt tot felul de invidiosi....nu ii mai baga si tu in seama....(parerea, mea faci ce vrei)oricum nasol ca sa ajuns pana aici dar ma rog..numa' bine
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 19:41   #281
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by skoda boy View Post
Eu in locul tau nu as lua-o asa de personal...dupa cum ai zis si tu sunt tot felul de invidiosi....nu ii mai baga si tu in seama....(parerea, mea faci ce vrei)oricum nasol ca sa ajuns pana aici dar ma rog..numa' bine
invidiosi?! de ce sa fie atatia invidiosi?!cand se spune o parere personala toata lumea o ia razna!care e problema?daca toti zic ca masina aia trage iar cativa printre care si eu spun contrariul...repet nu inteleg unde e problema?!
toti lauda masina pe ce vad pe youtube?! sau pe strada?!vrei sat-ti spun pana unde s-a ajuns?!s-a ajuns la amenintari si figuri pentru ce?pt ca sunt de alta parere?!eu am vazut aceea masina cum se misca pe strada ...voi unde o vedeti ?pe youtube?...deci, unde e problema?azi am fost sunat si amenintat de catre cel ce a tunat masina pt ca am avut o alta parere despre acea masina!intr-adevar pana unde se ajunge?!in loc sa se vina frumos la start se vrea bataie?!ok...fiecare vede cum vrea problema...dar sa va reamintesc ceva...cand a fost prezentata masina mea de cel care a modificat-o am avut parte de de pareri pro si contra...m-am agitat si eu...m-am enervat...DAR de fiecare data cand cineva vroia dovezi l-am invitat frumusel la start...NU la SMARDOIALA si incet-incet nu prea au mai fost carcotasi!aici de ce nu se pune problema asa?!
asa ca domnilor puteti alege ce vreti : o confruntare la start sau o smardoiala?
SUNT PREGATIT PT AMBELE DESI DUPA PAREREA UNORA NU O POT FACE PE NICIUNA!RAMANE DE VAZUT!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 20:02   #282
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
invidiosi?! de ce sa fie atatia invidiosi?!cand se spune o parere personala toata lumea o ia razna!care e problema?daca toti zic ca masina aia trage iar cativa printre care si eu spun contrariul...repet nu inteleg unde e problema?!
toti lauda masina pe ce vad pe youtube?! sau pe strada?!vrei sat-ti spun pana unde s-a ajuns?!s-a ajuns la amenintari si figuri pentru ce?pt ca sunt de alta parere?!eu am vazut aceea masina cum se misca pe strada ...voi unde o vedeti ?pe youtube?...deci, unde e problema?azi am fost sunat si amenintat de catre cel ce a tunat masina pt ca am avut o alta parere despre acea masina!intr-adevar pana unde se ajunge?!in loc sa se vina frumos la start se vrea bataie?!ok...fiecare vede cum vrea problema...dar sa va reamintesc ceva...cand a fost prezentata masina mea de cel care a modificat-o am avut parte de de pareri pro si contra...m-am agitat si eu...m-am enervat...DAR de fiecare data cand cineva vroia dovezi l-am invitat frumusel la start...NU la SMARDOIALA si incet-incet nu prea au mai fost carcotasi!aici de ce nu se pune problema asa?!
asa ca domnilor puteti alege ce vreti : o confruntare la start sau o smardoiala?
SUNT PREGATIT PT AMBELE DESI DUPA PAREREA UNORA NU O POT FACE PE NICIUNA!RAMANE DE VAZUT!
Eu sincer nu am mers cu masina ca sa zic concret...dar dupa ce se vede in filmulete nu pare sa aiba masina vreo problema...e chiar nasol ca sa ajuns la amenintari si la alte chestii de genul...treaba voastra...vedeti voi cum o scoateti la capat..numa' bine si bafta la aman 2
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 20:46   #283
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

fratilor nu va mai certati eu le-am vazut pe amandoua am mers numai cu una insa cea a lui yoda e TARE fara niciun fel de aluzie e TARE RAU! si cand spun asta ma bazez pe ceva masina aia poate mult, foarte mult! Poate si a lui naka e buna si cred ca e buna dar cel mai bine se vede pe strada Ramane de vazut...
__________________
SKODA FOREVER!!!

Skoda Octavia II, 1.9 TDi, powered by DXX
central is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 23:39   #284
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
invidiosi?! de ce sa fie atatia invidiosi?!cand se spune o parere personala toata lumea o ia razna!care e problema?daca toti zic ca masina aia trage iar cativa printre care si eu spun contrariul...repet nu inteleg unde e problema?!
toti lauda masina pe ce vad pe youtube?! sau pe strada?!vrei sat-ti spun pana unde s-a ajuns?!s-a ajuns la amenintari si figuri pentru ce?pt ca sunt de alta parere?!eu am vazut aceea masina cum se misca pe strada ...voi unde o vedeti ?pe youtube?...deci, unde e problema?azi am fost sunat si amenintat de catre cel ce a tunat masina pt ca am avut o alta parere despre acea masina!intr-adevar pana unde se ajunge?!in loc sa se vina frumos la start se vrea bataie?!ok...fiecare vede cum vrea problema...dar sa va reamintesc ceva...cand a fost prezentata masina mea de cel care a modificat-o am avut parte de de pareri pro si contra...m-am agitat si eu...m-am enervat...DAR de fiecare data cand cineva vroia dovezi l-am invitat frumusel la start...NU la SMARDOIALA si incet-incet nu prea au mai fost carcotasi!aici de ce nu se pune problema asa?!
asa ca domnilor puteti alege ce vreti : o confruntare la start sau o smardoiala?
SUNT PREGATIT PT AMBELE DESI DUPA PAREREA UNORA NU O POT FACE PE NICIUNA!RAMANE DE VAZUT!
ai vazut ca eu nu sunt de acord cu zmardoiala doar ca ceea ce ai vazut sau ce crezi u ca ai vazut cum merge masina nu este delok neadevarat asta ma deranjat.u cand ai pus masina si ai avut pareri pro si contra chiar ai avut problema astta cu balba la 5500 pe cand la mine este exclus asa ceva si pt exemplu pun si 2 filmuletze clare cu treptele 3 si 4 unde se vede clar ca acea balba lipseste eu asta vreau sa spun atat nimik mai mult .numa intelege gresit.eu nu inteleg de unde ai scoso tu ca am probleme la 5500 sau restul cu cifra asta
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 23:42   #285
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: SKODA vRS

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
invidiosi?! de ce sa fie atatia invidiosi?!cand se spune o parere personala toata lumea o ia razna!care e problema?daca toti zic ca masina aia trage iar cativa printre care si eu spun contrariul...repet nu inteleg unde e problema?!
toti lauda masina pe ce vad pe youtube?! sau pe strada?!vrei sat-ti spun pana unde s-a ajuns?!s-a ajuns la amenintari si figuri pentru ce?pt ca sunt de alta parere?!eu am vazut aceea masina cum se misca pe strada ...voi unde o vedeti ?pe youtube?...deci, unde e problema?azi am fost sunat si amenintat de catre cel ce a tunat masina pt ca am avut o alta parere despre acea masina!intr-adevar pana unde se ajunge?!in loc sa se vina frumos la start se vrea bataie?!ok...fiecare vede cum vrea problema...dar sa va reamintesc ceva...cand a fost prezentata masina mea de cel care a modificat-o am avut parte de de pareri pro si contra...m-am agitat si eu...m-am enervat...DAR de fiecare data cand cineva vroia dovezi l-am invitat frumusel la start...NU la SMARDOIALA si incet-incet nu prea au mai fost carcotasi!aici de ce nu se pune problema asa?!
asa ca domnilor puteti alege ce vreti : o confruntare la start sau o smardoiala?
SUNT PREGATIT PT AMBELE DESI DUPA PAREREA UNORA NU O POT FACE PE NICIUNA!RAMANE DE VAZUT!
si la start nu te poti pune cu mine pt ca repet eu am doar soft!!!atat punete cu speeder cand are gata masina.in curand nici a mea nu o sa mai aibe doar soft si atunci poti compara masinile cu adevarat nu acum.daca iti pui si u soft normal si dai tot jos ce ai pe ea atunci da vorbim
naka66vio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -