Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-09, 22:10   #151
Y O B
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Y O B's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

asa am zis si eu cand am comandat-o ca e criza
Y O B is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 15:18   #152
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

cateva poze...i-am facut si ei un mic cadou..dar am pus-o si la munca
in rest masina merge de minune..a trecut si ea de 5 mii km cu vreo 2 sute..de politie n-am avut pana acu..dekt 1 data pe A1..in rest..go go go
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02261.JPG
Views:	304
Size:	2.01 MB
ID:	1057223   Click image for larger version

Name:	DSC02195.JPG
Views:	405
Size:	2.20 MB
ID:	1057224   Click image for larger version

Name:	DSC02255.JPG
Views:	757
Size:	2.22 MB
ID:	1057225  

__________________
I love SKODA
https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/113417-09-skoda-superb-2-0tdi-dsg.html-new skoda superb

SKODA SUPERB 2.0tdi-170cai

Last edited by Alex_pitesti; 24-08-09 at 15:20.
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 00:25   #153
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: noua skoda superb

incap vreo 3 chinezi acolo lejel..
foarte misto masina.. de culoare nu stiu ce sa zic.. eu am tot alba si se murdareste imediat.. la vreo 2-3 zile trebuie sa o spal si mi s-a cam luat.. dar cand e curata arata bine intradevar..

bft..
__________________
VW Mk4 TDI-PD - [ R A V ]
fucking busy.. sau invers.. (daca ai logan si zici "i-am dat 250 si mai aveam pedala" ma inspiri sa-ti dau la m**e..)
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 09:40   #154
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by ravy09 View Post
incap vreo 3 chinezi acolo lejel..
foarte misto masina.. de culoare nu stiu ce sa zic.. eu am tot alba si se murdareste imediat.. la vreo 2-3 zile trebuie sa o spal si mi s-a cam luat.. dar cand e curata arata bine intradevar..

bft..
ms!
incap si mai multi..sunt unii asa mici..mi s-a luat de ei..ii vad saptamanal..asa e..se murdareste si albu...dar oricum nu e asa pretentioasa ca negru..si in plus mi-a placut la nebunie culoarea asta pe masina asta!
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 23:56   #155
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

am si eu o intrebare..sunt cam in dubii legat de calitatea caucicurilor..aseara frana in blana-50km/h masina s-a dus taras!e normal?am mai patit-o si prin trafic..de 2 ori..odata m-am dus taras de pe la 140km/h dar..atunci am inteles-o..in skimb alte dati viteze mici..frana nu in blana..si parca vad ca nu vrea sa se opreasca..vrea sa merga..nu stiu de ce..dar mi se pare ciudat.18_nyk poate sa confirme ca se comporta destul de ciudat..la frane mai critice.voi ce ziceti?

Last edited by Alex_pitesti; 27-08-09 at 23:58.
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 01:23   #156
marm3_TDi_power
Skoda Driver

Stage 3
 
marm3_TDi_power's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 99
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by Alex_pitesti View Post
am si eu o intrebare..sunt cam in dubii legat de calitatea caucicurilor..aseara frana in blana-50km/h masina s-a dus taras!e normal?am mai patit-o si prin trafic..de 2 ori..odata m-am dus taras de pe la 140km/h dar..atunci am inteles-o..in skimb alte dati viteze mici..frana nu in blana..si parca vad ca nu vrea sa se opreasca..vrea sa merga..nu stiu de ce..dar mi se pare ciudat.18_nyk poate sa confirme ca se comporta destul de ciudat..la frane mai critice.voi ce ziceti?
eu cred ca abs'u n-ar trebui s-o lase sa blocheze.la mine spre exemplu,scartaie puuutin daca bag picioru pana in podea si o tin. cauciucurile mele sunt bridgestone turanza r300.cucoana ta cu ce e incaltata?
marm3_TDi_power is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 06:48   #157
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: noua skoda superb

cum adica taras?
au scartait rotile si s-a dus pe frana in fata?
sau a derapat?
eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 09:30   #158
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

a mea e incaltata cu "Pirelli P Zero Nero"
eddy-deci rotile sau blokt si sa dus in continuare..si sa si simtit mirosu de cauciucuri mai ales atunci de la 140
dar de multe ori am patit-o prin oras..la viteze normale..sincer am inceput sa-i iau frica..
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 11:27   #159
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: noua skoda superb

pune calculatorul pe ea.. poate ai vreo defectiune la ABS..
ea in mod normal n-are voie sa-ti blocheze rotile, cu atat mai putin sa se duca taras
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 01:01   #160
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by ravy09 View Post
ea in mod normal n-are voie sa-ti blocheze rotile, cu atat mai putin sa se duca taras
Atata timp cat roata se blocheaza este normal sa se duca taras, nu cred ca exista cauciucuri atat de destepte sa impiedice lucrul asta (la viteze 140+), chiar si la 50km/h, tot aluneca, gandeste te ca daca ar fi cauciucul atat de bun sa inghete in loc masina, practic ai da cu botul de asfalt, oricat de inalta ar fi masina.

Concluzia: problema e la blocarea rotilor (ABS)
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 11:10   #161
marm3_TDi_power
Skoda Driver

Stage 3
 
marm3_TDi_power's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 99
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Prietene te-ai ales cu o defectiune de abs am si eu o problema cu frana : cand apas pedala foarte puternic,are tendinta sa ramana acolo jos abs face pedala sa pulseze,dar daca o tin acolo cu forta,pe urma revine greu )
marm3_TDi_power is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 12:42   #162
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: noua skoda superb

Du-te si pune-i testeru sa vezi daca nu iti da erori la ABS. Sa nu se intample ceva mai grav Doamne fereste.. mai ales atunci cand ai franat de la 140... de la 50 ar trebui sa se opreasca imediat.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 14:17   #163
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by SKR* View Post
Atata timp cat roata se blocheaza este normal sa se duca taras, nu cred ca exista cauciucuri atat de destepte sa impiedice lucrul asta (la viteze 140+), chiar si la 50km/h, tot aluneca, gandeste te ca daca ar fi cauciucul atat de bun sa inghete in loc masina, practic ai da cu botul de asfalt, oricat de inalta ar fi masina.

Concluzia: problema e la blocarea rotilor (ABS)
normal ca daca e roata blocata se duce taras.. dar la el e o defectiene.. pt ca nu e normal sa se intample asa.. trebuie verificat ABS, asta am si zis..

speram sa se rezolve cu bine.. bft
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 01:43   #164
erickutz

Stage 4
 
erickutz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 182
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

de abia acum ti-am vazut si eu masinutza. frumoasa rau! sa ai grija de ea!
cat despre problema cu franarea nici eu nu cred ca este normal. daca aveai problema la abs ar fii trebuit sa`ti dea si eroare in bord la abs. ai mai franat brusc dupa ce ti`a facut beleaua? tot au inghetat rotile? e normal sa inghete putin, dar trebuie sa le dea drumul imediat, mai mult de o fractiune de secunda nu ar trebuii sa stea blocate rotile...
erickutz is offline   Reply With Quote
Old 30-08-09, 02:13   #165
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by erickutz View Post
de abia acum ti-am vazut si eu masinutza. frumoasa rau! sa ai grija de ea!
cat despre problema cu franarea nici eu nu cred ca este normal. daca aveai problema la abs ar fii trebuit sa`ti dea si eroare in bord la abs. ai mai franat brusc dupa ce ti`a facut beleaua? tot au inghetat rotile? e normal sa inghete putin, dar trebuie sa le dea drumul imediat, mai mult de o fractiune de secunda nu ar trebuii sa stea blocate rotile...
ms!..nu stiu ce sa mai zis..pt moment o mai las asa..azi a mers si tata pana la spalatorie cu ea..si a zis k tine foarte bine..ca nu are probleme..si ca poate nu sunt eu obisnuit
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -