Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 19-06-09, 16:38   #106
badeaboy_jr

Stage 4
 
badeaboy_jr's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 203
Member of:
[Opel]
Default Re: noua skoda superb

Desi nu sunt fan Skoda Superb, trebuie sa recunosc faptul k masina ta chiar imi place, in special motorul si interiorul. Sa ai parte de ea si la cat mai putine incidente!
badeaboy_jr is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 17:24   #107
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by badeaboy_jr View Post
Desi nu sunt fan Skoda Superb, trebuie sa recunosc faptul k masina ta chiar imi place, in special motorul si interiorul. Sa ai parte de ea si la cat mai putine incidente!
ms..in special parte cu "la cat mai putine incidente"...din pacate a avut parte de 2 deja..cei drept minore..unu din vina mea..altu din vina participantilor la trafic
am adaugat si un video cu cele 2 moduri de deschidere ale portbagajului!
Attached Files
File Type: avi V090609_17.39.AVI (6.52 MB, 284 views)
__________________
I love SKODA
https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/113417-09-skoda-superb-2-0tdi-dsg.html-new skoda superb

SKODA SUPERB 2.0tdi-170cai

Last edited by Alex_pitesti; 20-06-09 at 19:41.
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 21:55   #108
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

am si eu o intrebare..azi noapte cand ma duceam la marfa pe A1 era Octavia asta noua..si am vazut ca avea xenon in proiectoare..jos palaria..frumos..si m-ar tenta si pe pe mine..chiar vreau..dar am o intrebare..poate pare banala dar..nu pierzi garantia dak pui xenon?si stiti cumva daca a pus cineva..sau..se poate pune cumva si la ei la skoda la reprezentanta?ms mult
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 22:50   #109
18_NYK

Stage 5
 
18_NYK's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 420
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Cu siguranta o pierzi (garantia) ,daca o faci in alt service.O sa pierzi garantia pe partea electrica. Daca montezi xenon la ei nu o sa pierzi garantia dar...o sa ai un pret de ... De ex un kit xenon la skoda (autec pitesti) este ~11mil+ manopera ~3-4mil.
__________________
”Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…” insa “ Traieste cu grija, viata n-are “roata de rezerva”
18_NYK is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 09:44   #110
corcorosul

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 5
Default Re: noua skoda superb

Chiar m-am uitat saptamana trecuta la masinutza ta dar nu aveam cont aici pe forum. E superba cum o zice si numele. Sa ai grija de ea si sa te bucuri de fiecare clipa petrecuta cu ea
corcorosul is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 12:00   #111
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: noua skoda superb

In primul rand e superba masinuta ca si numele ei
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente
Totusi si totusi am sa te intreb cateceva:
-Dc ai ales o limuzina si nu o masina sport pentru varsta pe care o ai?
-Dc ai luat-o cu PGD; mergi pe drumuri cu gropi? (din cate stiu PGD te dezavantajeaza in curbe cu 5 km/h si pe la consum cu vre-o 0.5 in plus (poate e o aberatie dar asa am auzit)

Pacat ca ai lovit-o in parcare; daca eram in locul tau o bateam paia acolo pe loc la o asa masina. Si eu am avut un incident acum o saptamana dar ce sa ii mai faci fara incidente nu se poate.
Si inca o chestie din cate stiu eu ca sa nu pierzi garantia masnii daca vrei sa iti pui tipul ala de proectoare cu xenon trebuie sa o faci la un servis autorizat Skoda oriunde in tara. E foarte ingenios sistemul ala cand virezi la dreapta fie noapte fie zi se aprinde proectorul din dreapta pt o mai buna luminozitate; la fel si cu stanga.
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 12:07   #112
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: noua skoda superb

uite aici la 1:12 sec.
observa cum vireaza roata si se aprinde proiectorul
https://www.youtube.com/watch?v=fMIOy...eature=channel
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 12:30   #113
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by andreimp3 View Post
In primul rand e superba masinuta ca si numele ei
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente
Totusi si totusi am sa te intreb cateceva:
-Dc ai ales o limuzina si nu o masina sport pentru varsta pe care o ai?
-Dc ai luat-o cu PGD; mergi pe drumuri cu gropi? (din cate stiu PGD te dezavantajeaza in curbe cu 5 km/h si pe la consum cu vre-o 0.5 in plus (poate e o aberatie dar asa am auzit)

Pacat ca ai lovit-o in parcare; daca eram in locul tau o bateam paia acolo pe loc la o asa masina. Si eu am avut un incident acum o saptamana dar ce sa ii mai faci fara incidente nu se poate.
Si inca o chestie din cate stiu eu ca sa nu pierzi garantia masnii daca vrei sa iti pui tipul ala de proectoare cu xenon trebuie sa o faci la un servis autorizat Skoda oriunde in tara. E foarte ingenios sistemul ala cand virezi la dreapta fie noapte fie zi se aprinde proectorul din dreapta pt o mai buna luminozitate; la fel si cu stanga.
ms!
1-initial am vrut Passat CC dar..am renuntat la idee..dupa ce am analizat latura practica..adica la masina asta am avut nevoie de spatiu pt ca face Bucurestiul la marfa aproape saptamanal intelegi?plus ca eu sunt mai solid..inalt..si nu prea imi sta bine.intr-o masina forte mica(opinia mea)..am luat-o cu un motor destul de bun..crede-ma ca sunt de ajuns 170 cai..nu ma duc la liniute sau alceva..
2-nu are PDG!
3-stiu cu proiectoarele ..chiar azi am fost la Autec..si am intrebat pe unu de acolo..bine tipu foarte aerian..parca nu auzise in viata lui de asa ceva..ca nu se poate..ba ca se poate..apoi..ca ar costa 9 mil-1bec!!!!adica vreo 20 mil cu mnopera lor..a zis ca se mai informeaza..si sa mai revin..dar daca asa stau lucrurile la banii astia nici gand!
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 12:39   #114
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: noua skoda superb

am crezut ca ai pgd asa am observat in pozele de la inceput
cred ca doar mi s'a parut mai inalta
oricum e bine ca te-ai gandit la superb e foarte avantajoasa
spre exemplu un prieten de al meu vroia sa isi ia poracaria aia de seat leon dar tot eu l-am comvins sa isi ia skoda; cand a vazut ca leonu are pretu asa mare si pe la interior numai plastice si-a dat seama ca e doar o fitza de brend care nu se compara cu octavia
si eu am facut o comaratie intre passat cc si superb 2 si a iesit mult mai avantajoasa superbul
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 12:45   #115
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by andreimp3 View Post
am crezut ca ai pgd asa am observat in pozele de la inceput
cred ca doar mi s'a parut mai inalta
oricum e bine ca te-ai gandit la superb e foarte avantajoasa
spre exemplu un prieten de al meu vroia sa isi ia poracaria aia de seat leon dar tot eu l-am comvins sa isi ia skoda; cand a vazut ca leonu are pretu asa mare si pe la interior numai plastice si-a dat seama ca e doar o fitza de brend care nu se compara cu octavia
si eu am facut o comaratie intre passat cc si superb 2 si a iesit mult mai avantajoasa superbul
acum s-a mai lasat..era noua atunci..
Leonu..asa e ai dreptate..frumos..n-am ce zice..dar interior..de 2 lei..
iar intre CC si Superb..acu depinde pt ce o vrei..la pret ar fi CC cam cu 1500euro mai scump la acelasi nivel de echipare fata de skoda..bine..multe elemente au in comun aceste 2 masini..(motor,cutie,multe elemente de interior)
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 18:23   #116
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

gata am luat masina azi de la Autec..bara e noua..e ok..i-au skimbat si cotiera de la usa din drepta fata..bucata aia unde este butonul pt geam..pt ca se misca..si baietii au mai rupt niste cleme..cand au umblat la ea..si au comandat alta noua..
multe multumiri lu' domnu' 18_NYK pt sprijinu acordat cu deplasarea
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 19:04   #117
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: noua skoda superb

frumoasa masina si imi place ca ai grija de ea..bafta in continuare si ai grija de ea !sa ai parte numai de bucurii !
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 22:26   #118
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
frumoasa masina si imi place ca ai grija de ea..bafta in continuare si ai grija de ea !sa ai parte numai de bucurii !
ms!
si o poza..by 18_NYK
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	061109095242(2).jpg
Views:	466
Size:	580.2 KB
ID:	980993  
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 07:41   #119
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: noua skoda superb

niiiiice!
vad si o bucatica din NYK acolo...in stanga
eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 09:23   #120
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: noua skoda superb

Quote:
Originally Posted by eddycdk View Post
niiiiice!
vad si o bucatica din NYK acolo...in stanga
corect s-a semnat pe roata lui
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -