Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-03-13, 15:29   #1
Wolf69

Stock
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 6
Default Pentru permis suspendat 30 zile.

Salut,pentru permisul suspendat pe 30 zile,nu stiti unde trebuie sa ma prezint in Oradea ca sa mi-l recupar,marti se implinesc 30 zile.

Nu de alta dar deja sunt inebunit de cap,unul zice ca de la Politie ,unul imi zice la Unitatea emitenta,care e aia unitate emitenta ? (Mie permisul mi-a venit prin posta acasa).

Trebuia sau dau ceva examen ? Nu am fost instiintat de asa ceva de catre agentul rutier,mi-a zis foarte clar,peste 30 zile dupa ce expira dovada mergi la Oradea cu buletinul + dovada si iti primesti permisul.
Citisem pe forum ca la suspendarea permisului pe 30,60,90 de zile se da un test cu 15 intrebari,eu nu cred ca este asa,se da acel test doar in cazul in care s-a produs si accident sau daca doresti sa ti se scada perioadata de suspendare de la 90 la 60.
Wolf69 is offline  
Old 11-03-13, 16:04   #2
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Pentru permis suspendat 30 zile.

Daca locuiesti in Oradea, macar in acte, si ti-a fost luat permisul in orice alt oras sau judet in afara judetului/municipiului Oradea, permisul ti-a fost trimis la unitatea emitenta (SPR Bihor, presupun, in cazul tau) dupa cele 15 zile in care puteai face contestatie la hotararea politistului rutier. Deci maine du-te la sediul Politiei Rutiere din Oradea si ridica-ti permisul
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 11-03-13, 16:53   #3
Wolf69

Stock
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 6
Default Re: Pentru permis suspendat 30 zile.

Pai eu nu locuiesc exact in Oradea,locuiesc intr-o localitate din Bihor si permisul intradevar mi-a fost suspendat in Salaj dar nu stiu unde trebuie sa ma duc sa mi-l iau. Cineva imi zicea ca la Serviciul de Permise si inmatriculari Oradea,adresa Str. Dunărea, nr. 2, ORADEA, jud. Bihor.,eu cred ca asta e Unitatea Emitenta ori sa fie la Politie ?

Deci pana la urma la Sediul Politiei rutiere sau la S.P.C.R.P.C.I.V Oradea?
Wolf69 is offline  
Old 11-03-13, 17:07   #4
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Pentru permis suspendat 30 zile.

La Serviciul de Permise si inmatriculari, in Oradea, trebuie sa mergi.
Gabi is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -