Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-13, 16:10   #1
radu_moto

Stage 3
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 114
Default Am nevoie de ajutor pentru inmatriculare masina

Salut,
Am cumparat o masina adusa din Germania, in 2012, primul rand de nr. rosii a fost scos in 26.07.2012, al doilea in 14.09.2012 iar al treile in 19.12.2012 de o persoan in judetul Sibiu, am CV intre neamt si o persoana din Mures primul proprietar in tara dar nu a scos nr. rosii si a vandut masina in Sibiu la cel care a scos cele trei randuri de nr. rosii, mai am un CV intre cel din sibiu si o persoana din Timisoara iar dupa aia mai am un CV intre cel din Timisoara si o persoana di Salaj, acest ultim CV este in alb necomplectat, doar semnat de ambele parti, iar ultimul CV a fost facut intre mine si cel din Salaj.
Am mai multe intrebari:
1.Cum aflu daca masina a fost inregistrata la finante?
2. De la cine am nevoie de fiscal?
3.Pot sa ii fac cartea si identificarea pana fac rost de fiscal?
4. Daca nu a fost inregistrata la finante, pot sa o inregistrez eu pe mine ca sa o pot inmatricula?

Mentionez ca talonul si cartea de Germania sunt stampilate de politia Sibiu cu data la care au fost scoase nr. rosii, spun acest lucru pentru ca am vrut sa fac un CV intre mine si neamt direct ca sa imi fie mai usor fara a mai fi nevoie de fiscal de la intermediari, da din moment ce este trecuta data pe acte banuiesc ca nu mai pot. Mai are cineva o idee despre cum sa procedez?

Orice sfat e bine venit, multumesc anticipat pentru rabdarea de a citi acest post.
radu_moto is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -