Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-13, 21:12   #1
kill3rk

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 3
Default PT Recuperat Talon Bulgaria

am cumparat o masina de la un prieten si nu are talon , defapt ia fost luat in 2011 de politia din ct ca nu avea rovinieta platita ...... si de atunci circula doar cu cartea masinii si politia nu ii zice nimic , totusi as vrea sa il recuperez , am toate actele inregula , itp , cartea verde , asigurare , procura , act vanzare cumparare , deci lasatimi un nr de telefon si cam cat ma costa tot ?? e inmatriculata in varna
kill3rk is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 22:11   #2
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: PT Recuperat Talon Bulgaria

daca ar fi asa simplu ..

ma indoiesc ca e vb de rovineta ..

in principiu ... cand iti ia talonul iti da o dovada in care se mentioneaza printre altele si de ce ti l-a luat .

cu aia .. si rezolvand problema mentionata in ea te duci la organul constatator .. (de obicei pt defectiuni este rarul , in cazul tau nu stiu ce sa zic personal cred ca e o minciuna treaba cu rovigneta ... ) care te trimite la circa de politie rutiera unde locuieste proprietarul masinii pentru a lua talonul ( politia rutiera din orasul lui )

la circa de politie proprietarul din talon inmaneaza actele prin care face dovada ca a remediat problema unui domn agent care ai restituie talonu moka

mai mult ca sigur e itpeu expirat ( poate era de atunci ) si va trebui sa faci inca un drum la domni de la rar pentru itp si alte minuni ..

distractie placuta .

asta e valabil pt talon de romania !
__________________
Peugeot 206
1.4 .. economic pe timp de criza
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -