Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-07, 22:15   #91
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

11 mii de euro un logan d-ala 16v? parca atata era... atatia bani pe o dacie? si nici nu-si face caii pe care zice ca-i are
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 13-12-07, 21:57   #92
xxx3

Stage 3
 
xxx3's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 88
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Ma, da' numai meseriasi pe aici; numai de avioane de masini vorbiti - golf 4 de doi ani, rupt si chel si cu 130000 km la 7000 +taxe+costuri mari de intretinere = o afacere proasta. Cat despre Logan, nimic bun, doar ca pentru bani astia te lipsesti de toate cele scrise mai sus. Iar Logan nu isi ia omul de placere, mai ales in Romania unde e tara fitelor.
P.S. Logan-uri am vazut si in Austria cu duiumul, inmatriculate acolo. Probabil austriecii nu au auzit de golful 4 la 7000 Euro.
__________________
Mergeti usor si pe dreapta
xxx3 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-07, 22:11   #93
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Asa ca si chestie amuzanta , acum o luna , la intrarea celui mai mare centru Mercedes Benz din Munchen era parcat un trailer plin ghici cu ce ? logan frate si mcv-uri ... pacat ca nu i-am facut poza
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 14-12-07, 09:47   #94
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by xxx3 View Post
Ma, da' numai meseriasi pe aici; numai de avioane de masini vorbiti - golf 4 de doi ani, rupt si chel si cu 130000 km la 7000 +taxe+costuri mari de intretinere = o afacere proasta. Cat despre Logan, nimic bun, doar ca pentru bani astia te lipsesti de toate cele scrise mai sus. Iar Logan nu isi ia omul de placere, mai ales in Romania unde e tara fitelor.
P.S. Logan-uri am vazut si in Austria cu duiumul, inmatriculate acolo. Probabil austriecii nu au auzit de golful 4 la 7000 Euro.
in sfarsit a inteles cineva ideea.
si eu am vazut o multime de loganuri asta vara in viena si budapesta.
mai ales mcv`uri
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 12:39   #95
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Eu nu inteleg cum de s-a ajuns de la niste exemplare extraordinare sa se vorbeasca de logan de golf 4 la 7000 de euro. S-a schimbat cumva subiectul topicului?? Daca nu s-a schimbat ori vorbiti despre ce a scris omul ori inchideti topicul. Daca s-a schimbat subiectul imi cer scuze.....
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 05:18   #96
fratzika


Stage 5
 
fratzika's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,135
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by ovidiuaproporo View Post
sunt sigur ca este vb de 5000 usd avans, restul finantare.

...5000$ off, inseamna reducere la dealer, din pretul de vanzare.
La Mustang GT 2007, preturile pleca de undeva in jurul a 20-25.000$, depinde de dotari...si cresc, Cobra si Shelby...e alta poveste
__________________

My favorite car, Z350.

Last edited by fratzika; 30-01-08 at 05:23.
fratzika is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 09:52   #97
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

parerea mea e ca fara o prezentare pe masura, n-o sa poti vinde niciodata aseamenea masini. Eu unul cu siguranta n-as cumpara un monstru de-asta de mustang, fie el nou, de la cineva care il tine in fata blocului. Am vandut si noi masini americane (Dodge RAM SRT 10, Ford F150 Harley Davidson, Chevy Tahoe, Escalade etc.) dar erau tinute in parc auto inchis.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 15:41   #98
fratzika


Stage 5
 
fratzika's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,135
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Chestia e ca, in America masinile sunt ieftine, mult mai ieftine decat in Europa, si cu cateva mii de dolari poti sa-ti cumperi ceva deosebit.....partea nasoala e cu taxa de inmatriculare....care daca e sa-ti aduci o masina din state, te-ar costa poate chiar mai mult de jumatate din pretul cu care ai cumparato....ASTA E NASPA!!!
fratzika is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 16:19   #99
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by fratzika View Post
Chestia e ca, in America masinile sunt ieftine, mult mai ieftine decat in Europa, si cu cateva mii de dolari poti sa-ti cumperi ceva deosebit.....partea nasoala e cu taxa de inmatriculare....care daca e sa-ti aduci o masina din state, te-ar costa poate chiar mai mult de jumatate din pretul cu care ai cumparato....ASTA E NASPA!!!
Nu e asa multa bataie de cap cu taxa. Adica, la pretul la care o aduci din state, cu tot cu taxa in general nu se ajunge la aceeasi valoare cu care ai lua-o din Romania.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 00:59   #100
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

depinde si de ce masini vorbim, adica un X5, S550 normal ca sunt diferente m-ai mari, dar la una de 5-10.000 se simte, 10% taxa vamala + transport + tva (taxa de prima inm. nu o mentionez ca o platesti la orice masina non eu) se strang ceva banuti..
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 02:52   #101
fratzika


Stage 5
 
fratzika's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,135
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Nu e asa multa bataie de cap cu taxa. Adica, la pretul la care o aduci din state, cu tot cu taxa in general nu se ajunge la aceeasi valoare cu care ai lua-o din Romania.
da, vreau din suflet sa-mi aduc ceva acasa...dar cand te gandesti ca platesti jumate din cat ai dat pe masina, numai pt. nenorocitii astia....cand cu banii de inmatriculare mai poti pune ceva pe masina ...sti la ce ma refer...

intra pe www.autotrader.com, si-ti faci o idee cam cat sunt masinile second hand(used cars) pe aici.
fratzika is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 07:03   #102
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

din State doar masini noi am adus eu.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 23:10   #103
catadumi14

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

nu stiu daca poti sa vinzi la noi asa ceva trebuie sa fie cineva cu bani la ce strazi aveam noi aici in tara le ditrugi dar cred ca 5 masini le vinzi.
catadumi14 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 23:23   #104
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Un Lincoln Navigator sau un Chevy Tahoe nu le distrugi mai degraba te distrug ele pe tine)
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 10-02-08, 07:42   #105
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Un Lincoln Navigator sau un Chevy Tahoe nu le distrugi mai degraba te distrug ele pe tine)
ce vorbesti ioane ,se pare ca nu esti in tema cat sunt de nashpa modelele astea mari ca si dimensiuni si stramte la interior iar motoare ....... POS-uri in toata regula astea sunt masini de niggeri si de mexicani aia le cumpara , nu sunt masini rezistente , daca vrei de la chevy ceva rezistent atunci uita-te la silverado dually 3500hd sau la gmc sierra tot asa 3500hd in nici un caz tahoe , iar de la lincon nu ai de unde alege toate sunt o apa si un pamant ! JUNKURI
draculas is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -