Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-07, 12:52   #46
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Mustang
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 12-10-07, 19:09   #47
anca.maria

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 17
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Daca ai avea 50 de mii pt o masina nu cred ca ai mai intreba pe un site ce masina sa-ti iei.Pt ca,la pretul asta ai cam toate masinile incluse,noi.
anca.maria is offline   Reply With Quote
Old 12-10-07, 20:43   #48
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Quote:
Originally Posted by anca.maria View Post
Daca ai avea 50 de mii pt o masina nu cred ca ai mai intreba pe un site ce masina sa-ti iei.Pt ca,la pretul asta ai cam toate masinile incluse,noi.
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 13:39   #49
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

ok, din nou o dam in discutii din astea. oameni fara bani care au senzatia ca nimeni nu are bani si in concluzie cand cineva spune un lucru trebuie imediat pus la indoiala. acum ar urma o discutie la fel de idioata ca atunci cand am scris ca am 5 masini si pe 3 pagini am incercat sa demonstrez eu si amicii mei ca ele chiar exista. gata nu mai postez pe acest thread. multumesc celor care s-au interesat si au dat un raspuns serios, ceilalti ramaneti cu frustrarile voastre.
__________________
Mazda RX-8, Rosu metalizat - vanduta
BMW 335xi coupe, Negru Metalizat
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 13:42   #50
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Quote:
Originally Posted by ponny View Post
si eu as lua un S2000 in loc de opel GT. oricum sint o gramada de masini care se pot lua de banii aia.
tin sa-ti mai raspund tie: s2000 e un kitsch din plastic(la interior) extrem de mic(eu nu incap la volan) si cu performante cu mult mai slabe decat opel GT. stiu foarte bine pentru ca acum 3 ani cand mi-am luat prima masina am avut de ales intre rx-8, slk 350 si s2000 si nu vreau sa spun ca am facut cea mai buna alegere, insa s2000 arata jenant inauntru. rog fanii honda sa nu-mi sara acum in cap pentru ca nu mai raspund pe acest thread
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 13:50   #51
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

pe opel gt il ajuta foarte mult cuplu si tractiunea spate... s2000 e o masina numai de turatie si asta inseamna consum si d emulte ori zgomot cand pur si simplu nu ai chef. dar intre s2000 si gt e oarecare diferenta. s2000 e exclusiv sport pe cand gt-ul este si mai cum sa zic io... ''trendy'' ))))
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 18:16   #52
asasinu

Stage 2
 
asasinu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 63
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

mas orienta spre noul hyundai cupe 5 ani garantzie si e super faina masina si poti face ceva tune pe ea de restu de bani
asasinu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:09   #53
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Quote:
Originally Posted by asasinu View Post
mas orienta spre noul hyundai cupe 5 ani garantzie si e super faina masina si poti face ceva tune pe ea de restu de bani
nu ma bag pe hyundai... vreau totusi ceva de firma, am bmw, navara, un RS sport pe care-l vand acum... chiar nu-l vrea nimeni? 5000 euro + predare leasing; si in locul la rs vreau sa-mi iau alta masina sport mai tare!
__________________
.
>>> BMW X5 3.5d 300 CP AC Schnitzer <<<
<<< BMW 530xd M & TCM 286 CP >>>
<<< Nissan Navara 2.5 dCi 208 CP Remus >>>
... I like tuning .... I like my style ...
& No Speed Limit !
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:35   #54
asasinu

Stage 2
 
asasinu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 63
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Quote:
Originally Posted by Bulbucan View Post
nu ma bag pe hyundai... vreau totusi ceva de firma, am bmw, navara, un RS sport pe care-l vand acum... chiar nu-l vrea nimeni? 5000 euro + predare leasing; si in locul la rs vreau sa-mi iau alta masina sport mai tare!
eu am un hyundai si sunt extrem de multumit + ca au luat lokul intai la fiabilitate si mai sunt si japan pe langa sincer mam cam saturat de nemtestile unguresti sau turcesti acum cum crezi u oricum un lucru e clar o sa simti cand ti-ai gasit masina
asasinu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:37   #55
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

daca as avea 50000 euro una din ultimele alegeri ar fi un hyundai...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:41   #56
asasinu

Stage 2
 
asasinu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 63
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

mah bucur ca zici asta oricum gandeste bine pe ce dai 50k E pt ca sunt totusi niste bani nu vb de masina de 12k adusa de la nemtzi in vitan aranjata de baietzi eu unu stiu un lucru cu bani astia mi-as lua ceva cu garantzie si inca una ff multa si nu mas uita de lok la SH indiferent de marka sau forma te uiti la SH cand ai 12k nu 50k
asasinu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:43   #57
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Post Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Quote:
Originally Posted by asasinu View Post
mah bucur ca zici asta oricum gandeste bine pe ce dai 50k E pt ca sunt totusi niste bani nu vb de masina de 12k adusa de la nemtzi in vitan aranjata de baietzi eu unu stiu un lucru cu bani astia mi-as lua ceva cu garantzie si inca una ff multa si nu mas uita de lok la SH indiferent de marka sau forma te uiti la SH cand ai 12k nu 50k
asta asa-i, ai cea mai mare dreptate! deaia am pus si eu postul acesta si v-am cerut voua parerile sa ma orientez mai bine, sa nu arunc numa asa banii!
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:47   #58
asasinu

Stage 2
 
asasinu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 63
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

am vazut ceva mai sus de alfa romeo credema ca nici italeni nu cumpara masina aia masina in sine e ff vanoasa dar cand e vb de fiabilitate e la pamant cunosc ca am avut si nu stiam cum sa scap de ea pana la urma am scapat dar cu chin
asasinu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:48   #59
asasinu

Stage 2
 
asasinu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 63
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

iar de bmw cand ai sa vezi o oglida costa 200E ai sa cam plangi mai sus de el nu zic gen jaguar volvo parerea mea este sa vezi siteuri ofiiciale cu preturi de intretzinere dar din punct de veder al fiabilitati uitate catre japan ce se face la nemti nu mai este chiar asa de nemteste

Last edited by asasinu; 14-10-07 at 22:51.
asasinu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 22:49   #60
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?

Quote:
Originally Posted by asasinu View Post
am vazut ceva mai sus de alfa romeo credema ca nici italeni nu cumpara masina aia masina in sine e ff vanoasa dar cand e vb de fiabilitate e la pamant cunosc ca am avut si nu stiam cum sa scap de ea pana la urma am scapat dar cu chin
aia stiam... nici eu nu-s cu alfa... nu-f fiebile deloc! si nu-si pastreaza nik din pret din cauza aia in timp...
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -