Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   Ce masina sport sa-mi cumpar? (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/52537-masina-sport-cumpar.html)

Bulbucan 24-09-07 23:19

Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Vreau sa-mi cumpar ceva sport pana in 50.000 de euro
Vreau sa fie in ordinea urmatoare cerintele:
1. Aspect
2. Putere si cuplu cat mai mari
3. Greutate scazuta
4. Un pret cat mai mic sub 50 de mii ;)

Astept recomandari de la dvs. si masini noi si second...

florentin84 25-09-07 11:47

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
MITSUBISHI Evolution IX (noua) 2.0 DOHC TURBO MIVEC 280 CP - € 30799 pret fara TVA

Cosmin255 25-09-07 13:06

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
BMW Z4 M coupe , mie mi se pare foarte frumoasa , si exclusivista.....cred ca e un compromis excelent intre eleganta rafinament si sportivitate.

22VIN 25-09-07 21:39

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
evo ar fi clar prima alegere...
un audi tt ai mai putea...
sau nebunie: opel speedster:D daca nu vrei multe smecherii gadget-uri etc in interior... e alegerea perfecta

baghy83 26-09-07 01:45

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
lotus exige

FIGHET 26-09-07 02:02

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
cel mai bine tiar sta intrun AUDI RS6 ca sa termini cu toti bani binenteles SH si acolo ai detoate ,sport , de familie si ce vrei tu sa faci cu masina aia faci

!41! 26-09-07 02:40

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
masini noi nu mi as cumpara niciodata decat daca as fi milionar in euro
second hand ai putea sa ti iei monstrii made in japan
supra rz sau honda nsx sau skyline r34 cu tot cu turbo si racing kit la oricare din ele

Pinky 26-09-07 09:28

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Quote:

Originally Posted by !41! (Post 1118939)
masini noi nu mi as cumpara niciodata decat daca as fi milionar in euro
second hand ai putea sa ti iei monstrii made in japan
supra rz sau honda nsx sau skyline r34 cu tot cu turbo si racing kit la oricare din ele

Salut... dezvolta un pic idea pls:)

Si eu sunt oarecum in proces de achizitie si ma nelamureste un pic parerea ta.. Nu sunt milionar(ca sa vezi:P), si tocmai de aia, la o masina sport NU m-as orienta la un SH .. prefer strang bani de ceva nou unde am garantie si sanse cat mai mici sa sparg o gramada de bani pe problemele unei masini sport SH in care s-a dat fara mila :lol:

Un r34(toate skiline-urile gtr sunt bi-turbo stock oricum) e vreo 40-50k dar daca se strica unul din cele 6 giroscoape sau computerul de bord indica ceva aiurea... sau pana si un surub daca s-a slabit si se intampla ceva.. sunt distrus :) Pe langa faptul ca piesele sunt greu de gasit, probabil trebuie sa-mi comand si cativa mecanici/ingineri din japonia care s-o repare :P Am sunat la Nissan Romania si aproape ca nu stiau ca Skyline-ul e facut de Nissan :))

Adica.. sa presupunem ca as avea doar 50k, mi-as lua CLAR un evo X (cand apare) sau un evo iX nou... am 3 ani garantie totusi.

Daca as fi milionar (sau pe aproape) mai degraba mi-as lua ceva super exotic SH(un wiesman gt, lotus elise, 911 si n-as lua in calcul posibilele costuri ulterioare..

Si totusi - recunosc - nu ma pricep atat de mult si nici n-am avut foarte multe masini SH/noi ca sa pot face o statistica.. d'aia poate imi zici tu cum te-ai gandit.

22VIN 26-09-07 21:45

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Quote:

Originally Posted by !41! (Post 1118939)
masini noi nu mi as cumpara niciodata decat daca as fi milionar in euro
second hand ai putea sa ti iei monstrii made in japan
supra rz sau honda nsx sau skyline r34 cu tot cu turbo si racing kit la oricare din ele

creca esti nebun sa vrei sa arunci 50mii pe un sh:| dai 50mii de euro care nu-s de colo pe o masina care nu e noua... doamne... da ma rog... e parerea ta :)

rocky_cosmin89 30-09-07 01:05

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
diesel sau benzina?
recomand volvo s40 T5 220 cai...cu tractiune integrala....costa 27.000 cip deci aproape 32.200 DDP, ai 7,1 s 0 - 100, il poti modifica usor la motor.....obtii performantze f bune...,dar nu ai specificat...masina sport....dar coupe....hatchback...sedan?

FIGHET 02-10-07 04:16

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Vino In Anglia Si Cumperi Aici Un Skyline La Vreo 10 Mii De Paunds Cu Tot Cu Vreo 400 -500 Cp

abogdan24 02-10-07 12:34

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Quote:

Originally Posted by Bulbucan (Post 1116919)
Vreau sa-mi cumpar ceva sport pana in 50.000 de euro
Vreau sa fie in ordinea urmatoare cerintele:
1. Aspect
2. Putere si cuplu cat mai mari
3. Greutate scazuta
4. Un pret cat mai mic sub 50 de mii ;)

Astept recomandari de la dvs. si masini noi si second...


Uite-te la ce am postat eu poate ne intalegem....

Nukeblast 02-10-07 18:21

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Salut
La 50k parerea mea,

SH poti foarte lejer sa iei: 911 turbo ,m5 e60, clk 55 amg ,cl 63 amg, m6 :), RS6, multe masini tunere... cum o mai fost spus... nsx, skyline, supra :)

noi poti lua: lexus is 350, infinity m 450 sport, infinity G, z4, slk, mustang, charger srt-8, etc etc :)

daca mai astepti un pic o sa apara skyline nou... in jur de o luna pana apare...
asa ca daca vrei se poate... imaginatie sa ai ... si BANI :)

multa bafta in ce o sa iti gasesti :)

Bulbucan 06-10-07 20:51

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 1118464)
evo ar fi clar prima alegere...
un audi tt ai mai putea...
sau nebunie: opel speedster:D daca nu vrei multe smecherii gadget-uri etc in interior... e alegerea perfecta

TT e cam de fetite, nu-mi place...

Bulbucan 06-10-07 20:56

Re: Ce masina sport sa-mi cumpar?
 
Orice masina sport, si coupe si sedan, abia impac varza cu capra; masina noua imi iau, si cred k ceva gen RS6 mai de viitor, de familie, sau un S5 sau M3... cam pe aici ma invart. si A5 merge, dar mai astept de la voi recomandari k poate sunt si altele mai bune si mai ieftine si eu nu le cunosc!


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2024 4Tuning