Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-07, 00:57   #1
ct-13-SHP

Stage 5
 
ct-13-SHP's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 478
Member of:
[Opel]
Unhappy sa imi iau logan sau sa nu??????????

fratilor nu stiu ce sa fac....vreau sa imi iau o masina noua...si ma batea gandu sa iau un logan...rog pe cei care au sa imi zica si mie daca este adevarat ce zice lumea ca dupa 2,3 ani incep sa cada....este adevarat ca eu nu stiu ce sa mai cred...daca aveam toti banii ma orientam spre altceva dar din pacate....(....va rog eu sa imi spuneti si mie ce sa fac...toate com. sunt binevenite....
__________________
shopy vreau doua dacii tunate sa-mi fac de cap seara cand ies, una pe post de bmw alta pe post de mercedes
ct-13-SHP is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 13:56   #2
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

Quote:
Originally Posted by ct-50-SHP View Post
fratilor nu stiu ce sa fac....vreau sa imi iau o masina noua...si ma batea gandu sa iau un logan...rog pe cei care au sa imi zica si mie daca este adevarat ce zice lumea ca dupa 2,3 ani incep sa cada....este adevarat ca eu nu stiu ce sa mai cred...daca aveam toti banii ma orientam spre altceva dar din pacate....(....va rog eu sa imi spuneti si mie ce sa fac...toate com. sunt binevenite....
Eu nu sunt posesor de logan. Dar parerea mea e: ce e nou e nou si avand in vedere ca faci un credit nu ai ce sa iei altceva.
florentin84 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 14:02   #3
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

mai mult de 2 ani nu are nimeni ce sa iti spuna ce se intampla cu masina..
poti sa cumperi una acuma , in leasing/credit, dar sa inchei creditul dupa 2 ani..poate reusesti..depinde cati bani ai.. sa nu iti iei 1.4 k o sa fii dezamagit ..ia 1.5 dci .. alege-ti o culoare draguta , fara ornamente din vitan , fara forja si o sa fie ok
depinde cati bani ai.. la credit e cea mai buna optiune, si are si cel mai mare spatiu interior..
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 14:04   #4
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

mah eu am un logan din 2004....primul logan livrat in timisoara, are 41000km....si pana acum nu am avut nici o problema cu el...a mers foarte bine pana acum.....inaite de logan a mai avut tatamiu o nova 1.6 pe carburator...d-aia facuta de romani de care toti ziceau ca e varza.....a vandut-o la 99 000 fara nici o problema.....motorul nu a fost desfacut niciodata....asa ca dacanu ai bani de una straina ia-ti logan
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 18:00   #5
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

Mai bine i-ati Fabia!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 19:42   #6
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

Decat fabia de 1.2 in 3 cil si ceva mai scump....mai bine isi i-a golan.
BULLETTT is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 23:17   #7
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

Quote:
Originally Posted by ct-50-SHP View Post
fratilor nu stiu ce sa fac....vreau sa imi iau o masina noua...si ma batea gandu sa iau un logan...rog pe cei care au sa imi zica si mie daca este adevarat ce zice lumea ca dupa 2,3 ani incep sa cada....este adevarat ca eu nu stiu ce sa mai cred...daca aveam toti banii ma orientam spre altceva dar din pacate....(....va rog eu sa imi spuneti si mie ce sa fac...toate com. sunt binevenite....
stai linistit oamenii sunt rai daca era vorba ca pica de pe ele dupa atata timp stai linistit ca nu vedeai juma din taxiurile din orash logan ma indoiesc sa aiba probleme si daca nu ai sa dai toti banii jos cam asta ar fi posibilitatea.. sau daca nu ma insel sunt firme care fac leasing pe masini sh daca te interesezi poate aflii ceva.. treaba asta e valabila daca se scot taxele ca dc nu nu stiu daca se merita sa dai atatia bani la stat.. poate in speranta ca o sa ii recuperezi candva... bafta
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 00:49   #8
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 868
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

logan, 60 k km, 1,4 mpi fara probleme, trafic de bucuresti zilnic, repet fara sa cada ceva la ea; daca banii iti ajung de logan ia-l, e usor exacerbata fobia asta anti-logan datorita politicii guvernului/reno in domeniul auto, datorita sistemului de service dacia si de ce nu datorita anumitor soferi de logan;
poti avea si ghinion si sa nimeresti o masina cu probleme...asta e viata.

alternative la logan? nici una mai ieftina cred, ar fi aveo, albea, astra classic 2 si fabia...sau daca esti chiar aventurier vezi geely sau tata motors, parca au aparut pe piata .
__________________
Loud&Proud member of SQNLL Team
Music is my PASSION and CITROEN my LOVE


bezz is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 17:11   #9
Marius

Stage 5
 
Marius's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 378
Member of:
[VW]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

Nu e asa rea.... mie nu-mi place sub nicio forma, dar e practica si atractiva ca pret.
Marius is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 09:53   #10
Lucian_benz

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

Quote:
Originally Posted by ct-50-SHP View Post
fratilor nu stiu ce sa fac....vreau sa imi iau o masina noua...si ma batea gandu sa iau un logan...rog pe cei care au sa imi zica si mie daca este adevarat ce zice lumea ca dupa 2,3 ani incep sa cada....este adevarat ca eu nu stiu ce sa mai cred...daca aveam toti banii ma orientam spre altceva dar din pacate....(....va rog eu sa imi spuneti si mie ce sa fac...toate com. sunt binevenite....
Decat un Golan mai bine un Cielo,sau ia-ti ceva la sh de banii astia,cu mai multe optiuni,mai stabil,mai sigure...
Lucian_benz is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 10:24   #11
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

ia-ti logan... 1,4 sau 1,5 ce vrei u... calitativ sunt destul de bune masinutele astea... pentru banii lor se cam merita... chiar daca piesele de schimb sunt supraevaluate sunt totusi mai ieftine decat la majoritatea producatorilor... io il am de un an aproape si nu are nici o problema majora...
__________________
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 12:40   #12
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

am un prieten de fam. un logan de 2 ani ...
are cam 75.000 km ...si e pus pe Scoala de soferi ...si a zis ca nu a schimbat cine stie ce la el....mai mult consumabilele...
la banii lui merita
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 13:09   #13
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

Quote:
Originally Posted by Lucian_benz View Post
Decat un Golan mai bine un Cielo,sau ia-ti ceva la sh de banii astia,cu mai multe optiuni,mai stabil,mai sigure...
Tu chiar peste tot postezi de dragul de a posta ?
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 20:34   #14
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 868
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

din pacate intre cielo de romania si logan de romania mergi pe ultima (masina), e mai noua, mai desteapta si nu neaparat mai putin stabila...
cielo a imbatranit si facut in romania scartzaie rau...
@adytzu e foarte greu de crezut ceea ce spui, poate chiar o minune, masinile de scoala nu au o viata prea usoara...baremi un ambreiaj si un COM acolo...de schimb

Last edited by bezz; 12-04-07 at 20:36.
bezz is offline   Reply With Quote
Old 12-04-07, 21:15   #15
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,586
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: sa imi iau logan sau sa nu??????????

ia-ti Logan ca sa stai fara griji la piese..
peter is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -