Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-11, 19:45   #1
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Cauciuri mari

Salut vroiam si eu sa ma apuc sa mai fac niste schimbari la Golful meu ( Golf 3 1.8 ).. are rotile standard cu jentile BBS .. vreau sa i pun niste cauciuri mai mari gen http://images.forum-auto.com/mesimag...20Black151.jpg si desigur si jentile adecvate cauciucului..

Acum vroiam sa stiu.. mai trebuie sa schimb ceva pentru a pune roti cu diametrul mai mare ? ma refer la sistemul de prindere acolo.. sau se potrivesc indiferent ? ( bn sa nu fie exagerat de mari sa nu atinga aripa desigur )

ms
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 12-08-11, 01:39   #2
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Cauciuri mari

Quote:
Originally Posted by earthquakero View Post
Salut vroiam si eu sa ma apuc sa mai fac niste schimbari la Golful meu ( Golf 3 1.8 ).. are rotile standard cu jentile BBS .. vreau sa i pun niste cauciuri mai mari gen http://images.forum-auto.com/mesimag...20Black151.jpg si desigur si jentile adecvate cauciucului..

Acum vroiam sa stiu.. mai trebuie sa schimb ceva pentru a pune roti cu diametrul mai mare ? ma refer la sistemul de prindere acolo.. sau se potrivesc indiferent ? ( bn sa nu fie exagerat de mari sa nu atinga aripa desigur )

ms
pai banuiesc ca tu ai jante pe 15 originale acelea bbs? cauciucuri mai mari de ex:adica sa zicem de la 195/55/15 la 205/55/15, sau cu jante cu tot sa zicem ca tu ai 195/55/15 sa pui cauciucuri + jante 215/40/16 si la tine la prindere la golful tau 4x100 ai o gramada de variante de jante si asa mai departe. orice se poate iar la prindere nu trebuie modificat nimica atata timp cat jantele pe la care le vei lua vor fi tot 4x100
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -