Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-10, 15:28   #16
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: problema golf 4 1.6 16v

orice service VW de reprezentanta ar trebui sa fie capabi sa reprogrameze o cheie deci nu ar strica sa incerci sa dai niste telefoane sa vezi daca au capabilitatea sa iti reporgrameze cheia dealeri din zona ta.
draculas is offline   Reply With Quote
Old 20-01-10, 05:33   #17
fenyx

Stage 5
 
fenyx's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Default Re: problema golf 4 1.6 16v

daca ai si inchiderea pe cheie incearca sa o inchizi /deschizi cu cheia in contact(fara sa fie contactul pus) sau daca nu merge cat mai aproape de contact .eu asa am facut dar la opel.
fenyx is offline   Reply With Quote
Old 23-01-10, 02:27   #18
freelancevoyager

Stage 3
 
freelancevoyager's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Default Re: problema golf 4 1.6 16v

Ai primit deja destule sfaturi calificate.
Cel mai bine fa o scanare, si probabil solutia e recodarea cheii cu VAG-COMMANDER.
Confirm si eu in calitate de utilizator al ambelor, diferenta intre VAG-COMMANDER si VAG-COM, ca interfete si ca softuri, chiar daca seamana ca denumire.
Cine le utilizeaza stie ce spune!
Aviz amatorilor!

Cu stima!
__________________
_______________________________________________
Reparatii injectoare si pompe common rail diesel si benzina

0745.767.363
office@reconditionareinjectoare.ro
Pentru mai multe poze si tutorial accesati linkul din semnatura. Albumul cu injectoarele SIEMENS DEKA e cel mai detaliat.
http://is.gd/6LVpW
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...noza-auto.html

Last edited by freelancevoyager; 23-01-10 at 02:30.
freelancevoyager is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -