Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-08, 13:56   #31
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
1. E o corcitura de A4 B7 cu nasul unui Passat B6 si alte cateva elemente tot de acolo
2. De cand au lansat Leon Mk II, Seat s-a degradat, asa cum a facut si Audi de cativa ani incoace
3. Concluzia: succesul (la clientii fraieri) prosteste

~Nautilus
mare dreptate ai.. d-aia seat a revenit pe profit in 2007 si d-aia audi vinde din ce in ce mai mult (global nu neaparat in .ro).... s-au degradat marcile

btw in afara de rs4 nu-mi place nimic de la audi, sa nu spuneti ca sunt fanboy
__________________
Seat Leon FR 2.0 TDI @ ~200CP
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 19:58   #32
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

interesant... un a4 b7 mai urat)...
de fapt daca ma gandesc mai bine e un model bun. cine si-a dorit un a4 b7 nou, dar nu avea bani, nu-i problema: cumpara asa ceva, schimba niste aripi, bari etc si poc: a4 b7... oricum platforma tehnica e identica)
si acum imi sar vag-istii in cap: cum dracu sa concureze asta cu insignia si noul mondeo?!?!? da-o-n palaria mea de treaba, alea-s masini originale... chiar daca asta ar fi mult mai buna pe partea tehnica, tot n-ar merita sa concureze cu insignia si mondeo...
dar, cum romanii sunt prosti, la noi va avea succes... n-ai bani de audi a4? no problem!! ia un seat... incet-incet, seat va fi pe langa vw/audi cum e si china pe langa restul tarilor, numai ca aici vorbim de mai multa calitate...
sincer, imi pare rau, dar seat este deja o bataie de joc... in afara de leon cupra care doamne ajuta ca are un motor de 240cp, lucru ce-l diferentiaza de un golf gti... pentru golf gti exista leon fr, no problem)
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 20:05   #33
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

amphe... pt leon cupra exista vw scirocco .. stai linistit
dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 20:33   #34
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
dar, cum romanii sunt prosti, la noi va avea succes... n-ai bani de audi a4? no problem!! ia un seat... incet-incet, seat va fi pe langa vw/audi cum e si china pe langa restul tarilor, numai ca aici vorbim de mai multa calitate...
urasc tipul asta de gandire, ca si cum seat isi face modele dupa piata din romania ca si cum seat traieste doar cu piata din romania. ganditi fratilor inainte sa vorbiti
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 14:27   #35
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

pt mine seat leon e ceva de genu: " daca vrei un golf 5 ... si sunt prea multe in oras.. iti iei un seat leon "
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 14:35   #36
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

si unde e problema?
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 14:47   #37
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

nu e nici o problema.. numai ca sunt multi care si-ar dori o masina ca golf5 dar din cauza ca este asa comun opteaza pt seat leon ce ii satisface pe deplin .
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 15:15   #38
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

cum de altfel poate opta la fel de bine pentru fiato bravo, opel astra, ford focus, peugeot 308, citroen c4, kia cee'd, hyundai i30 eventual volvo c30, nu?
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 15:19   #39
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

aici inca se mai discuta despre seat axeo?
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 16:38   #40
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
cum de altfel poate opta la fel de bine pentru fiato bravo, opel astra, ford focus, peugeot 308, citroen c4, kia cee'd, hyundai i30 eventual volvo c30, nu?
da...dar daca omu e VAG-ist si ii place cum trage motorul de pe vw , cum se comporta pe drum masina, numai ca nu ii place cum arata, alege leon
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 17:30   #41
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

crede-ma pe cuvant, daca e vag-ist cum spui tu isi ia golf, oricum leonul e mult mai rigid chiar si la variantele fara suspensie sport (reference, stylance) deci nu vad dc si-ar lua leon daca ii place cum merge un golf
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 18:37   #42
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

hai ma frate nu mai apara seat atat... seat este o firma fatra nici un Dumnezeu, e un volkswagen ce foloseste alte caroserii... nu inteleg ce-i iei apararea atat... vag l-a cumparat ca sa il faca un "volkswagen 2"... nu am vazut pe undeva "seat a venit cu o inovatie"... poftim aici exemplul perfect: exeo...
si nu ma intereseaza cand aud chestii de genul :"aaa seat e vw, e mai bun ca opelu tau, degeaba comentezi" poate sa fie, putin imi pasa, macar eu am ceva original, si pentru mine asta conteaza mult.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 18:38   #43
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

ce argumente solide ai
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 23:52   #44
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

nu am nevoie de argumente solide pentru ca nu incerc sa conving pe nimeni, ci doar sa-mi expun parerea. iar pentru ca mie sa imi placa sau nu ceva nu am nevoie de argumente solide, am nevoie doar de gandirea mea, care tinde spre originalitate.
in acest topic, ca sa revenim si la subiect, vorbim despre o masina TOTAL NEORGINALA, o masina de care nu era nevoie. parca toti laudati, inclusiv tu, cresterea de profit a seat-ului si a intregului grup VAG. chiar era nevoie de asa o reducere de buget pentru un model? chiar nu aveau "de unde"? adica as intelege GM-ul, care trece printr-un impas, dar marele si tarele vag cu ai lui fani (unii) care se umfla-n pene una doua ia un audi a4 b7 schimba una doua si poc: model nou? aiureala...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 18-09-08, 00:05   #45
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Noul Seat Exeo sau vechiul Audi A4

amphe..in primul rand iti dau dreptate...masina din poze e total neoriginala! adica in afara de faruri si spoilere .. este exact audi a4.... iti dai seama ca daca ar aparea asa.. toti s-ar duce la dezmembrari sau firme de piese.. si si-ar lua spoilere + blocuri optice de a4 si le-ar pune pe seat si s-ar da mari ca au a4.. insa ( in al doilea rand ).. ideea e ca masina in nici un caz nu va arata asa! .. doar 10 % din pozele astea va fi..!

mereu vedem schite/poze spion ale multor masini.. iar cand apar sunt radical schimbate! ... vezi noul ford mondeo care era prezentat la topgear mult mai frumos realizat si cu multe gadgeturi.. si ce a iesit? o tampenie execrabil de urata fara nici un pic de dotare iesita din comun!
dolb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -