Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-07, 21:23   #376
uadiv

Stage 1
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 24
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
polo sedan e un fel de bora .. si mie sincer sa fiu imi place cum arata
intr-un fel ai dreptate...bora nu este altceva decat un golf 4 sedan, care fata de polo sedan arata f bine
uadiv is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 22:02   #377
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Toata lumea vad ca isi da cu parerea ca toate masinile sub 15 mii sunt extraordinar de urate, oribile, necioplite si pline de defecte.... oameni buni criticati masinile de familie care sunt facute nu pt a nu zdrangani maneru de la usa sau mai stiu eu ce... sunt facute sa te duca de la A la B.... Polo, cielo, renault clio, fiat multipla, bora.... s.a.m.d.... sunt masini de serie care ies pe banda rulanta facute pt "clasa de jos" a societatii care face imprumuturi de 10-15 mii pt a cumpara asa ceval.... daca vrei masini luxoase fara probleme si alte kestii nasoale haideti sa ne uitam toti la mercedes,bmw,porsche.... ce frumoasa ar fii planeta numai cu ele nu? dar daca ar exista numai aceste marci... NOI ce am mai conduce?? probabil ca masinile mentionate mai sus de voi care au toate acele defecte....
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 12:16   #378
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by Maskatu View Post
Toata lumea vad ca isi da cu parerea ca toate masinile sub 15 mii sunt extraordinar de urate, oribile, necioplite si pline de defecte.... oameni buni criticati masinile de familie care sunt facute nu pt a nu zdrangani maneru de la usa sau mai stiu eu ce... sunt facute sa te duca de la A la B.... Polo, cielo, renault clio, fiat multipla, bora.... s.a.m.d.... sunt masini de serie care ies pe banda rulanta facute pt "clasa de jos" a societatii care face imprumuturi de 10-15 mii pt a cumpara asa ceval.... daca vrei masini luxoase fara probleme si alte kestii nasoale haideti sa ne uitam toti la mercedes,bmw,porsche.... ce frumoasa ar fii planeta numai cu ele nu? dar daca ar exista numai aceste marci... NOI ce am mai conduce?? probabil ca masinile mentionate mai sus de voi care au toate acele defecte....
Da ce legatura are stampila primariei cu coada vacii??? :-\ Asa...si??? Da, is masini pentru clasa de jos...si noi vorbeam in general despre cele mai urate masini ale momentului!!! Si un supercar de 2 mil E poate fi urat...cine drq stie...mi se pare lipsit de sens post tau.

Over&out
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 12:41   #379
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Da ce legatura are stampila primariei cu coada vacii??? :-\ Asa...si??? Da, is masini pentru clasa de jos...si noi vorbeam in general despre cele mai urate masini ale momentului!!! Si un supercar de 2 mil E poate fi urat...cine drq stie...mi se pare lipsit de sens post tau.

Over&out
legatura e ca din toate posturile nu prea sunt mentionate masinile" de 2 mil E" ca fiind urate deci clasa de jos are cele mai mari probleme la capitolul aspect exterior
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 12:53   #380
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Daca am conduce numai masini de 2mil E am ajunge sa le criticam pe unele sau altele ca fiind urate ...dar noi cum traim printre masini de clasa joasa/medie normal ca masinile pentru clasa superioara ni se par perfecte si lipsite de probleme...dar nu e chiar asa Poate pentru unul care conduce o .... un Seria 7 i se pare masina de vis si lipsita de defecte...dar pentru cel care are in garaj ultimul Ferrari, ultimul Lamborghini, ultimul Lexus...un seria 7 o sa aiba multe defecte...in fine...ce am vrut sa spun...daca nu am fost inteles...daca CONDUCEM masininile din clasa medie pe alea le putem critica...nu poti conduce o dacie si sa critici un BMW...dar poti conduce un BMW si sa critici o dacie hai k o dau prea mult in sf'uri...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 12:57   #381
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

asta am zis si eu in postu #377.... daca am avea toti masini de lux am critica masinile de lux, dar cum avem masini de clasa joasa sau medie.... le criticam pe acestea ca un bmw seria 7 sau un porsche nu il poate critica multa lume aflata pe forumul acesta pt ca nu multi au apucat sa conduca unul... putem critica decat astepectul lor din POZE.... si putem critica si ca stil de condus sau interior cele pe care le avem noi normal... bafta
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 14:06   #382
cos_calu

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 28
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

cautati masini chinezesti copycat sa vedeti kitschuri d masini - copii dupa C Klasse , Rav 4, Hummer etc #-o
cos_calu is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 14:31   #383
Teo_aveo

Stage 1
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 17
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

mie cea mai urata masina mi se pare lamborghini galardo....are un PRET URAT domne....n-am vazut asa ceva)
Teo_aveo is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 23:13   #384
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by Teo_aveo View Post
mie cea mai urata masina mi se pare lamborghini galardo....are un PRET URAT domne....n-am vazut asa ceva)
omu'....dak vb. pe bune...sterge'ti contu de pe forum )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 14:01   #385
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

mie sincer mi se pare oribil de urat !!! DAcia LOgan ..ambele variante sunt extrem de urateeee bleah te zdrangane....zici k esti in camion knd esti in interior....iau curbele prost.....is varzaaa
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 19:46   #386
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Momentan oscilez intre Touareg, X3, si Logan
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 05:11   #387
sputnik

Stage 2
 
sputnik's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 37
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Dacia Logan
sputnik is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 06:43   #388
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Loganu nu mai e asa congelator cum e in serie daca ii scazi garda la sol si ii pui niste cauciucuri mai late, ar fii cu muuuuuult mai stabila fata de cum e acuma... acum e facuta pt gropile din romania ... ce prententii sa ai deh... masina pt romania! doar nu ati vrea sa fi scos un "logan" cu garda la sol de 10-15 cm... nu prea mai era practic si cine ar mai fii cumparat-o. cat despre aspect.... ehhh aici ramane de discutat!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 10:31   #389
IndyGG

Stage 4
 
IndyGG's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 261
Member of:
[Oltcit]
[MERCEDES]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Peujo 206 berlina
IndyGG is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 11:26   #390
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

golf variant
central is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -