Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-07, 00:13   #301
SirArthur

Stage 2
 
SirArthur's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 28
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Apropo de SSangYong-uri... Ca si masina,daca te leaga cineva la ochii cand te sui in ea... si dupaia o conduci... crede-ti-ma... e foarte confortabila... si merge bine. Asta pentru ca totul, la partea technica, e Mercedes-Benz

Dar urate tot raman. La fel ca si FJ Criuser
SirArthur is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 12:19   #302
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
eu cred ca zici numai si numai aberatii si daca taceai... filozof ramaneai... vrei sa spui ca daca o domnisoara sa zicem vine in fata marriott-ului intr-un bmw serie 1 e rusinos nu? Domnisoara in cauza are macar scuza ca "nu stie". Tu ce scuza ai ? Desi ma indoiesc ca spiritul estetic al vreunei domnisoare istete ar lasa-o sa faca greseala asta penibila si scuza-ma de ce e nenecesar de lung a6-le? Casca bine ochii si o sa vezi. E nevoie sa te invat sa te uiti? A6-le nu mai are aceleasi proportii lungime/latime/inaltime ca A4. Desi e sedan, they got it wrong. Dar pana sa ajungem sa vorbim de sedanuri urate avem datoria morala de a demola hatch-urile care sunt infinit mai urate

Quote:
Originally Posted by SirArthur View Post
ok.. sa zicem, parchezi in fata la Marriot intr-un Golf V R32. din care scoti un sunet periculos de la evacuare. Asa, si ? Ce spune / rezolva asta ?

Mai trage un incompetent langa tine... cu o masina egala ca si pret... un Audi A4 sa zic, daca tot era vorba. De ce egala ca pret ? O MASINA care in plus e si INTREAGA va costa mai mult decat o JUMATE de masina.E asa greu sa gandesti ?

Daca o "femeie" stie despre ce e vorba, crede-ma... se suie cu tine in Golf...
ma...nu te cred dintr-un simplu motiv... Respect fata de sine. vede scaunele Recaro inauntru... decent. Volan cu profil de aluminiu... si se aude frumos. Asta cu respectul de sine va trebui sa mi-o explici pe litere. Pentru ca toate bunatatile alea se vor regasi fireste si pe RS4-le parcat alaturi de golf Crezi ca.. se uita ma portbagaj ? ok... sa zic, se uita... si tot spre 'probabil' disperarea ta... in Hatch ai mai mult loc ca in Sedan... ca si bagaje... deci pentru
fete ' SHOPPPPING' sau cum se exprima ele...Ma astept ca vei avea decenta sa-ti autocorectezi aberatia asta cu spatiul mai mare in hatch decat in sedan

Tot nu ne-ai lamurit ce masina ai ? E asa greu sa faci un efort de gandire ? Indiciu : e o MASINA (adica intreaga)


Quote:
Originally Posted by ENigmaBoy View Post
daca-ti place asa mult, sa dea dumnezeu numai d-alea sa ai ) In modul cel mai sincer iti adesez multumiri pentru urare.

Quote:
Originally Posted by Urban per4mance View Post
daca vb-im de masini sport Poate tu vorbesti de masini sport. Noi restul aici vorbim de masini urate, adica de hatch-uri portbagajul nu-si are rostul!!!...!deci daca simti ca a6 sau alta balena te reprezinta e clar...n-ai nici o
treaba cu masinile sport Aici ai dreptate. N-am treaba. Dar care e relavanta faptului in discutia asta ? Aici vorbeam de masini urate !!! Daca ai sa te uiti in dex o sa vezi ca un sinonim pentru asa ceva e hatcback. Cum Doamne Atotputernic ai permis ca niste natarai sa alature conceptului de MASINA atributul "spate cocosat" si culmea, sa se mai si vanda ? nu ca ar fi ceva rau in asta,si masinile de familie sunt o alegere buna....fara suparare(nu vb-im de AMG etc..)...ideea este sa ai cati mai multi cai la cat mai putzine kg...cu in Golf V/gti merg oriunde fara sa ma fac de rusine cum reusesti performanta sa nu te faci de rusine intr-o masi...pardon, tentativa cocosata de masina? ..acum stiti voi cum e'..gusturile nu se discuta..OK, ai dreptate, gusturile nu se dicuta. Dar cum naiba se face ca daca un om e cocosat parerea generala e ca e urat...cum se muta discutia la masini, parca da orbul gainilor in toti...E chestie si de logica si bun simt la urma urmei, nu de gusturi...Un tigru ce
alearga e misto...Un tigru cocosat ce alearga nu mai e misto...

Apropos...un tigru e hatchback sau sedan ?

Ca mie sincer imi pare un sedan. Cap, corp, coada...Cu picioarele la mijloc, intre cap si coada. Sedan de la mama lui. Si foarte, foarte misto. Daca il face careva hatchback (ii taie coada) mai e misto ? Nu mai e ! Chestie de gusturi ? Nu, de common sense...

I rest my case.
Randul asta e scris ca sa ma lase editorul sa postez mesajul
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 13:22   #303
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by number1 View Post
Ssang Yong are toate modelele urate..in afara de rexton, mai zisese cineva de multipla..si aia pocita rau ..aa si era sa uit..ford mondeo in doua volume ala break.. zici ca e barca
Intr-adevar Mondeo turnier nici mie nu prea imi place.... Dar daca il vezi pe asta nou.... O sa ramai asa :
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 17:14   #304
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

doamne urat e nissan tiida
http://www.movicenter.cl/imagenes/au...da%20sedan.jpg
in poze mai arata cumva... dar in realitate... prima oara cand am vazut-o ma asteptam sa fie vreo marca chinezeasca... dar cand am vazut sigla de Nissan... ma rog nissan ba face un model dragut... ba o da in bara... si tot asa...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 15:48   #305
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

hmmm...dragutica...s-ar potrivi unei femei.
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 17:43   #306
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

normal ca-ti place la u tot ce e sedan e frumos inclusiv oribilitatea de 206sedan
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 17:45   #307
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

a da si mai e si porcaria asta de o vad tot timpu pe strazile pitestiului cu nr de probe zici ca-i masina de-aia electrica mai rau 8-|
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Laguna_2008_30.jpg
Views:	158
Size:	132.4 KB
ID:	350246   Click image for larger version

Name:	renault_laguna_2008.jpg
Views:	204
Size:	17.0 KB
ID:	350247  
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 21:40   #308
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

spatele ce o strica...in rest nu`i asa nasoala.Si la capitolul interior sta chiar bine,daca `iti scapa` mana in buzunar pt optionale
EDIT:ma refer la laguna
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 10:11   #309
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
normal ca-ti place la u tot ce e sedan e frumos inclusiv oribilitatea de 206sedan
Tot nu mi-ai raspuns la intrebare : cand vezi un tigru ce alearga, ce ti se pare ca e ? Sedan sau hatch ?

Tip : cap, corp, coada. Cu picioarele intre cap si coada.

Acum taiem cu drujba coada tigrului si ne uitam din nou la el cand alearga : Ce vedem ? Eu zic ca un hatch.

Asta e, n-ai ce-i face. Hatch-urile sunt niste masini castrate. Toate. Mai sunt si unele care in oribilitatea lor arata cat de cat dragut. Dar serios acuma...nu ti-ar pica fata sa te vada lumea in asa ceva ?
Daca sa zicem ca tot ti-ar place fata si profilul unui 206 nu mai bine repari greseala, nu-i mai tai spatele si apoi poti sa spui zambitor ca te afli si tu intr-o MASINA, nu o castraciune ?

Last edited by aaddrryyss; 27-09-07 at 10:15.
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 10:14   #310
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Duplicate post, mea culpa.
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 16:20   #311
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

noul seat toledo, alteea normal si xxl ,cordoba si golful 5 xxl
ct77pia is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 14:07   #312
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

din ce ai enumerat tu acolo, cordoba e una dintre cele mai finute masini...
restul sunt nasoale, intr-adevar...deh, hatch-uri...
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 18:07   #313
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

Quote:
Originally Posted by aaddrryyss View Post
Tot nu mi-ai raspuns la intrebare : cand vezi un tigru ce alearga, ce ti se pare ca e ? Sedan sau hatch ?

Tip : cap, corp, coada. Cu picioarele intre cap si coada.

Acum taiem cu drujba coada tigrului si ne uitam din nou la el cand alearga : Ce vedem ? Eu zic ca un hatch.

Asta e, n-ai ce-i face. Hatch-urile sunt niste masini castrate. Toate. Mai sunt si unele care in oribilitatea lor arata cat de cat dragut. Dar serios acuma...nu ti-ar pica fata sa te vada lumea in asa ceva ?
Daca sa zicem ca tot ti-ar place fata si profilul unui 206 nu mai bine repari greseala, nu-i mai tai spatele si apoi poti sa spui zambitor ca te afli si tu intr-o MASINA, nu o castraciune ?


sti care e cheastia? ca exista doua feluri de hatchback-uri! Primul, este mult prea comunul model de hatchback care arata ca un minivan, si care e stilul pe care il foloseste toata lumea Al doilea, sunt hatch-urile gen Toyota Supra, Ford Probe, Mazda MX3, Mitsubishi Eclipse, etc, pe care in ultima vreme mai toata lumea a uitat cum se produc

pentru mine, aceasta a doua categorie ofera masinile cel mai misto... alea gen minivan mai toate mi se par niste penibilitati trase la indigo, fara stil, si fara pic de suflet
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 23:32   #314
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

deci cand am vazut masina asta...am ramas fara cuvinte....zici ce e o omida
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_3_Skoda_Fabia_GreenLine_02.jpg
Views:	245
Size:	39.6 KB
ID:	356447  
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-07, 04:13   #315
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cea Mai Urata Masina A Momentului

nu pare asa de rea
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -