Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-11, 13:38   #76
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Mai omule.... tie nu iti trebuie alfa, lexus si jaguar(alea necesita o anumita prestanta, caracter), tie iti trebuie un TDi, asa cum spunea cineva mai sus, esti genul ala de om. Daca vezi ca lumea sare sa te ajute... tu de ce le raspunzi rautacios? Crezi ca forumul asta e la dispozitia ta?gratuit? Si la urma sa te pishi pe parerile baietilor asa cum ai face pe loganul lui taicatu?(apropo de logan, nu cred ca ai sa intelegi vreodata ca nu e facut pt 150/h si ca taica-tu nu l-a cumparat de nebun asa cum zici tu. Cand o sa ajungi la varsta lui o sa il intelegi). Du-te in Spania si ia-ti singur masina si nu ne mai plictisi pe noi aici, da vezi sa nu vii acasa cum au venit altii si cu banii luati si cu ochii vineti.
Daca nu ar fi oameni ca mine care sa posteze nu ar mai exista forum.Nu sunt rautacios dar cand vad ca oamenii vorbesc de lexus ...si eu as vrea evo 8 macar sa nu zic 9 sau 10...Am inteles faza cu TDI....ca sunt genul ala de om...Poate ca aveti dreptate....Chiar ol sa plec in spania peste o saptamana...si o sa aduc una de acolo...Am destule cunostiinte pe acolo cat sa nu mi iau o teapa de aia de zici tu
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 13:42   #77
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by roli View Post
uite , parerea mea http://www.depozitauto.ro/vand-toyot...-id101016.html
am asceva la casa merege foarte bine nu consuma mult, siguranta a fost primul lucru pt carea am cumparato 10 air-bag uri la baza
nu mai vorbesc de fiabilitate
umblu cu masina la vanatoare pescuit nu scartaie nimic fata de passaturi din anii ei

zic ca merita negociata masina
sa stii ca mi am aruncat si eu un ochi in graba o data pe un anunt cu toyota avensis dar parca era mai scumpa...

ai dreptate merita negociat pretul...

de curiozitate...ai schimbat ceva la ea inafara de filtru placute de frana si astea care se schimba regulat? cum sunt piesele ?scumpe ieftine in comparatie cu un opel sa zicem
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 17:28   #78
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Daca nu ar fi oameni ca mine care sa posteze nu ar mai exista forum.
Ai o parere prea buna despre tine, sunt destui oameni de valoare aici care tin forumul in picioare( eu nu sunt unul dintre ei). Si care chiar au ceva de spus, nu doar sa puna intrebari si sa faca mofturi dupa aia. Daca Ionut-Cluj a vrut sa te ajute tu ai inceput sa carcotesti si sa faci nazuri la propunerile lui. Imi dau seama ce s-ar fi intamplat daca urmai sfaturile lui si apoi erai dezamagit. Cred ca te duceai la el sa il iei la bataie. Fa cum te taie capul pe tine ca asa e mai bine.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 18:09   #79
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Daca nu ar fi oameni ca mine care sa posteze nu ar mai exista forum.Nu sunt rautacios dar cand vad ca oamenii vorbesc de lexus ...si eu as vrea evo 8 macar sa nu zic 9 sau 10...Am inteles faza cu TDI....ca sunt genul ala de om...Poate ca aveti dreptate....Chiar ol sa plec in spania peste o saptamana...si o sa aduc una de acolo...Am destule cunostiinte pe acolo cat sa nu mi iau o teapa de aia de zici tu
Eu habar nu am cum vezi tu Lexus, dar pot sa fiu convins ca o sa iei o m**e de povestit la nepoti cu masina
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 18:43   #80
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Ai o parere prea buna despre tine, sunt destui oameni de valoare aici care tin forumul in picioare( eu nu sunt unul dintre ei). Si care chiar au ceva de spus, nu doar sa puna intrebari si sa faca mofturi dupa aia. Daca Ionut-Cluj a vrut sa te ajute tu ai inceput sa carcotesti si sa faci nazuri la propunerile lui. Imi dau seama ce s-ar fi intamplat daca urmai sfaturile lui si apoi erai dezamagit. Cred ca te duceai la el sa il iei la bataie. Fa cum te taie capul pe tine ca asa e mai bine.
i stoles: istoles: Asa ai dreptate ) data viitoare sa se straduiasca mai mult sa dea un raspuns mai calitativ )
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 20:00   #81
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
sa stii ca mi am aruncat si eu un ochi in graba o data pe un anunt cu toyota avensis dar parca era mai scumpa...

ai dreptate merita negociat pretul...

de curiozitate...ai schimbat ceva la ea inafara de filtru placute de frana si astea care se schimba regulat? cum sunt piesele ?scumpe ieftine in comparatie cu un opel sa zicem
am schimbat sond-landa (dar aia a fost din gresala noastra pt ca fabrica in specificatii spune ca trebuie sa folosesti benzina de 95 si tatameo baga doar carerra 100 si era prea mare cifra octanica)

puteam sa umblam mult si bine cu ea defectata ca nu era problema daor trepida masina la plecarea din loc

in rest nimic, masina are aproape 132.000 km fara probleme
eu 1 la bani astia nu o pot compara cu nimic in clasa ei

https://www.youtube.com/watch?v=k0kB2SqZqZ0
priveste asta
__________________

Last edited by roli; 16-02-11 at 20:05.
roli is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 14:16   #82
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

sau daca nu te deranjeaza ca e automata
http://www.***********/toyota-avensis-C17431004.html
nu gasesti nimic in bani astia
roli is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 16:39   #83
ratcatalin16

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 324
Smile Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

se pare ca deja a ajuns in spania,nici un semn,nimic?sau poate e pe drum?who knows?
ratcatalin16 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 08:43   #84
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Sigur vine inapoi cu un vw 1.9TDI cu AC si clima bizonica
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 10:33   #85
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Sigur vine inapoi cu un vw 1.9TDI cu AC si clima bizonica
si care-i problema cu tdi-u ?

consum mic, piese pe toate drumurile (sh sau noi) , suport online extraordinar daca vrei/poti sa o repari singur, interfata de diagnoza ieftina si eficace, solutii technice simple....

Toate astea la un loc nu le mai gasesti la vre-un producator auto.

Cu 7k coco mi-as lua o yamaha xjr1300 ) cu vre-o 5-6k km la bord.
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 17:31   #86
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by beck View Post
si care-i problema cu tdi-u ?

consum mic, piese pe toate drumurile (sh sau noi) , suport online extraordinar daca vrei/poti sa o repari singur, interfata de diagnoza ieftina si eficace, solutii technice simple....

Toate astea la un loc nu le mai gasesti la vre-un producator auto.

Cu 7k coco mi-as lua o yamaha xjr1300 ) cu vre-o 5-6k km la bord.
Cu siguranta nu, ca Opel, Fiat, Hyundai, Chevrolet, or fi rachete.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 21:44   #87
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

O bicicleta ferrari
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 22:52   #88
Black.Power

Stage 2
 
Black.Power's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 31
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

un A4 B5 1.8T fulloption
Black.Power is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 14:25   #89
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Eu am o Vectra C de aproape 3 ani si sunt si am fost foarte multumit de ea.
Ideea e sa iti alegi si o motorizare ok la masina pe care o vei lua, sa nu regreti mai tarziu. Te-as sfatui sa iei benzina. Este Euro4 din 2002 in sus si are taxa mai mica si e mult mai ieftin de intretinut. Am un prieten cu o Vectra C diesel si a cheltuit o gramada de bani pe volanta, ambreiaj, etc.

Multa bafta la ce vrei sa iti iei.
__________________

Oltcit 11 Club | Oltcit 11 RM | Dacia Supernova Clima 1.4 MPI | Opel Vectra Z22SE | Fiat Coupe 2.0 20V | Suzuki 750 GSXF | BMW E30 coupe 2.5 12V | BMW E30 coupe 2.5 24V | BMW E36 coupe 2.0 24V | BMW E36 318i cabrio | BMW E46 318i | BMW E30 coupe S50B30 | Mazda 323 coupe
www.streetlegal.ro
BBS - born to burn
alexone is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 16:44   #90
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Si-a luat si-asta masina de spalat)
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -