Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-11, 13:15   #46
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Lasand la o parte anunturile reale la preturi reale, in general procentul de anunturi "fabuloase" e enorm in Spania.
Am trecut de mult de faza in care sa mai pun botul la Audi A4 din 2005 la 6.500 de euro (spre exemplu).
Revenind la cele reale, sunt foarte multe masini cu probleme la bucsi, brate si filtre din cauza climei, interioare deteriorate si spoilere zgariate. Nu stiu de ce, dar oamenii aia nu prea sunt interesati de felul in care parcheaza.

Ia spune-mi, te-am lamurit?
Adevarat, la capitolul parcari e dezastru mare, la fel si cu spoilere,portiere zgariate. Daca ai un pic de minte nu pui botu` la primul anunt cu pret fantastic, te uiti pe mai multe siteuri la acelasi model si faci si tu o comparatie intre preturi.
__________________
Wir Lieben Autos
OchoSB is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 14:31   #47
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by OchoSB View Post
Adevarat, la capitolul parcari e dezastru mare, la fel si cu spoilere,portiere zgariate. Daca ai un pic de minte nu pui botu` la primul anunt cu pret fantastic, te uiti pe mai multe siteuri la acelasi model si faci si tu o comparatie intre preturi.
Perfect de acord.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 14:44   #48
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by rdy4ever View Post
Mazda spaniolului merge cu 180 in nici 1000 de ture. Viteza de autobahn la relanti... si cu usa deschisa. Mare minune! Si mai si face poze la 180 la ora. Oare pe cine cred astia ca prostesc cu astfel de poze?


Si, da sunt multe tepe in Spania. Bazate pe fraierii care cumpara de la distanta, prin escrow. Exista astfel de specimene si in Romania, iar, culmea, "vanzatorii" sapnioli sunt in fapt tot romani (a se citi tigani).

daca omu avea 280km/h sa zicem si ia piciorul de pe acceleratie acul de la turometru scade mult mai repede ca acul de la vitezometru dar nici la 1000 de turatii nu cred ca ajunge ) practic la 1000 de turatii faci plecarea de pe loc ):rolley es2
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 14:46   #49
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Perfect de acord.
Daca stai sa cauti si ai pe cineva de mai mult timp in spania gasesti o masina buna si acolo nu mai vorbiti voi prostii cu spoilere zgariate si alte alea
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 14:49   #50
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

De cati ani stai tu in spania? pentru ca eu stau de 5 , si nu vorbesc prostii, oricum e adevarat ca poti gasi masini in stare foarte buna dar majoritatea sunt cam neingrijite, pentru spanioli masina e doar un mijloc de transport(pentru o mare parte din ei,nu pentru toti)
OchoSB is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 14:59   #51
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Daca stai sa cauti si ai pe cineva de mai mult timp in spania gasesti o masina buna si acolo nu mai vorbiti voi prostii cu spoilere zgariate si alte alea
Un picut de gramatica nu ti-ar strica.
Nu stau sa caut si n-am pe cineva in spania de mai mult timp.
Masini bune se gasesc peste tot, la fel cum se gasesc si avioane de care ai mentionat tu mai devreme.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 14:56   #52
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Un picut de gramatica nu ti-ar strica.
Nu stau sa caut si n-am pe cineva in spania de mai mult timp.
Masini bune se gasesc peste tot, la fel cum se gasesc si avioane de care ai mentionat tu mai devreme.

Ce e gresit gramatical domn' profesor? faptul ca n am pus virgula sau punct la sfarsit de propozitie? am postat pe un blog nu sunt la ora de lb romana...
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 17:08   #53
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Ce e gresit gramatical, domn' profesor? Faptul ca n-am pus virgula sau punct la sfarsit de propozitie? am postat pe un blog, nu sunt la ora de lb romana...
Nimic nu e gresit... acum.
Astept cu interes pozele cu masina pe care ti-o vei lua. Pana una alta, Vectra rosie din masinile puse de mine aici am luat-o eu.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 23:04   #54
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Nimic nu e gresit... acum.
Astept cu interes pozele cu masina pe care ti-o vei lua. Pana una alta, Vectra rosie din masinile puse de mine aici am luat-o eu.
Omule scuze ca iti zic...dar tu nu esti sanatos la cap daca ma corectezi la virgule si la cuvinte prescurtate chiar si acolo unde nu am pus liniuta am lasat un spatiu... sunt multi care scriu pe alte bloguri cuv de genul :
na-ti ori-ce ori-cum ...despre aia ce sa mai zici

P.S.N am timp sa stau pe blog sa "pictez" cuvintele ca tine )
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 23:18   #55
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
daca omu avea 280km/h sa zicem si ia piciorul de pe acceleratie acul de la turometru scade mult mai repede ca acul de la vitezometru dar nici la 1000 de turatii nu cred ca ajunge ) practic la 1000 de turatii faci plecarea de pe loc ):rolley es2
nu prea... turometrul ramane constant si intervine frana de motor pana cand viteza ajunge acolo unde ar trebui... abia apoi scade si turatia.
rdy4ever is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 23:22   #56
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Omule scuze ca iti zic...dar tu nu esti sanatos la cap daca ma corectezi la virgule si la cuvinte prescurtate chiar si acolo unde nu am pus liniuta am lasat un spatiu... sunt multi care scriu pe alte bloguri cuv de genul :
na-ti ori-ce ori-cum ...despre aia ce sa mai zici

P.S.N am timp sa stau pe blog sa "pictez" cuvintele ca tine )
1. Ai gresit prin lipsa delimitarii partilor de propozitie si a propozitiilor in sine, facand foarte grea interpretarea postarii tale. Ai gresit prin insulte la adresa colegilor. Citeste regulile forumului si vei vedea exact ce ai gresit.
2. Acesta este un forum, nicidecum un blog. Daca ai de gand sa ma intrebi care este diferenta, te invit sa-l intrebi pe amicul Google, te va lamuri cu siguranta. Diferenta este oricum semnificativa.

Last edited by rdy4ever; 26-01-11 at 23:25.
rdy4ever is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 23:30   #57
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by rdy4ever View Post
1. Ai gresit prin lipsa delimitarii partilor de propozitie si a propozitiilor in sine, facand foarte grea interpretarea postarii tale. Ai gresit prin insulte la adresa colegilor. Citeste regulile forumului si vei vedea exact ce ai gresit.
2. Acesta este un forum, nicidecum un blog. Daca ai de gand sa ma intrebi care este diferenta, te invit sa-l intrebi pe amicul Google, te va lamuri cu siguranta. Diferenta este oricum semnificativa.
Bine cum zici tu....tu ramai in lumea ta eu in a mea...

Daca ai ceva legat de topicul meu te invit sa discutam...daca o tii cu romana si cu alte chestii ...tine'le pt tine
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 23:33   #58
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Bine cum zici tu....tu ramai in lumea ta eu in a mea...

Daca ai ceva legat de topicul meu te invit sa discutam...daca o tii cu romana si cu alte chestii ...tine'le pt tine
Ti-e chiar asa de greu sa intelegi ca te afli pe un forum si trebuie sa respecti regulile acelui forum?


Reguli generale pe forumul 4TuningRO

1. Postează numai dacă ai de spus ceva important sau folositor celorlalţi.

2. Foloseşte funcţia Search. Dacă ai ceva de întrebat sau discutat, caută mai întâi prin subiectele existente.

3. Posturile trebuie sa fie bazate pe argumente, nu pe opinii subiective.

4. NU JIGNI şi nu declanşa scandaluri.

5. Nu introdu acelaşi subiect (sau acelaşi tip de produs comercial) pe 2 sau mai multe secţiuni, sau de mai multe ori pe aceeaşi secţiune. Nu folosi clone.

6. Păstrează subiectele în profilul fiecărei secţiuni.

7. Administratorii şi moderatorii forumului nu sunt obligaţi să dea explicaţii, deşi e frumos din partea lor dacă o fac.

8. Scrie normal si corect in limba română.

9. Evenimentele, show-urile şi manifestările auto din ţară pot fi promovate pe forumul 4TuningRO doar în urma unui acord prealabil cu administratorii site-ului. (mail la office@4tuning.ro)

10. Referirile la alte site-uri, forumuri, jocuri şi concursuri nu sunt acceptate.

11. Foloseşte-ţi bunul simţ şi normalitatea în orice acţiune întreprinzi pe 4tuning.

Recomandare: completeză-ţi profilul in intregime, cu locaţia si vârsta, e o dovadă de respect pentru ceilalţi useri.
rdy4ever is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 23:33   #59
sergiu_evo

Stage 5
 
sergiu_evo's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,572
Member of:
[Honda]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

honda civic type r
sergiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 23:38   #60
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by rdy4ever View Post
Ti-e chiar asa de greu sa intelegi ca te afli pe un forum si trebuie sa respecti regulile acelui forum?


Reguli generale pe forumul 4TuningRO

1. Postează numai dacă ai de spus ceva important sau folositor celorlalţi.

2. Foloseşte funcţia Search. Dacă ai ceva de întrebat sau discutat, caută mai întâi prin subiectele existente.

3. Posturile trebuie sa fie bazate pe argumente, nu pe opinii subiective.

4. NU JIGNI şi nu declanşa scandaluri.

5. Nu introdu acelaşi subiect (sau acelaşi tip de produs comercial) pe 2 sau mai multe secţiuni, sau de mai multe ori pe aceeaşi secţiune. Nu folosi clone.

6. Păstrează subiectele în profilul fiecărei secţiuni.

7. Administratorii şi moderatorii forumului nu sunt obligaţi să dea explicaţii, deşi e frumos din partea lor dacă o fac.

8. Scrie normal si corect in limba română.

9. Evenimentele, show-urile şi manifestările auto din ţară pot fi promovate pe forumul 4TuningRO doar în urma unui acord prealabil cu administratorii site-ului. (mail la office@4tuning.ro)

10. Referirile la alte site-uri, forumuri, jocuri şi concursuri nu sunt acceptate.

11. Foloseşte-ţi bunul simţ şi normalitatea în orice acţiune întreprinzi pe 4tuning.

Recomandare: completeză-ţi profilul in intregime, cu locaţia si vârsta, e o dovadă de respect pentru ceilalţi useri.
Bine am inteles ce ai scris mai sus ) cele 10 porunci dumnezeiesti par mai credibile decat ce ai insirat tu acolo ...Esti si tu vreun Admin ceva pe aci? ...Urmatoarele postari pe forum pe care le fac o sa fie in engleza sa va vad atunci care mai de care mai destepti
hiperul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -