Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-09, 21:34   #106
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

SIMPLU o sa stea pe dreapta pe marginea autostrazi si o sa se deplaseze doar atunci cand o sa faca un " moldovean" accident ca este atat de prost incat nu stie sa mearga pe o autostrada nu am nimic cu moldoveni a fost o expresie
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 09:13   #107
david_makaidj

Stage 5
 
david_makaidj's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 323
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by matiz87 View Post
dupa ce ca in tara asta d *** nu avem nici macar o autostrada sa poti sa circuli si tu cat de cat bine ei stau si taie amenzi . oare unde se duc bani pe roviniete si toate taxele astea idioate kre le platim ca niste buni cetateni.
mi-am pus si eu intrebarea...si drogurile pe care le confisca,100 la 100 ca ajung si ele pe mana mafiei
david_makaidj is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 10:39   #108
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by R0b3r71n0 View Post
noi nu avem autostrazi si ei isi cumpara masini ... mai ales pe criza asta .. tampiti rau romani nostri
ce-ar fi ca în loc să dai cu parul să deschizi ochii mai întâi?
ia citeşte mai atent: "Noul autoturism, intrat în dotarea Poliţiei Autostrăzi, este un Seat Leon, primit pentru o perioadă de şase luni sau în limita a 100.000 de kilometri." Este primit deci de la dealer, fără costuri, pe motive de reclamă.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 07:41   #109
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

In loc sa comentam prostii de genul citat de Aleks in postul anterior, mai bine am incepe sa ne uitam nitel la tarile cu care tot vrem noi sa ne comparam. Toate au in prezent un autoturism de politie mult mai performant si mai puternic pentru autostrazi (exceptand tarile mai slab dezvoltate decat noi).

De altfel, autoturismul marca Leon Cupra este "imprumutat" timp de 6 luni pentru BPR (sectiunea autostrada) pentru acomodare. E gratis, momentan. Si se incearca penetrarea pe piata MAI prin acest "demo".

La recomandarile politistilor care il vor conduce, 100% se vor face comenzi in viitorul apropiat.
Nu inteleg de unde atata frustrare din partea voastra. Poate asa or sa se mai tempereze baietii cu 1000cp care vor sa faca Bucuresti - Constanta in 1 ora. Adicalea cu o viteza constanta de 200 la ora.

Better safe than sorry.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 15:54   #110
bXeg

Stage 3
 
bXeg's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 78
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
In loc sa comentam prostii de genul citat de Aleks in postul anterior, mai bine am incepe sa ne uitam nitel la tarile cu care tot vrem noi sa ne comparam. Toate au in prezent un autoturism de politie mult mai performant si mai puternic pentru autostrazi (exceptand tarile mai slab dezvoltate decat noi).

De altfel, autoturismul marca Leon Cupra este "imprumutat" timp de 6 luni pentru BPR (sectiunea autostrada) pentru acomodare. E gratis, momentan. Si se incearca penetrarea pe piata MAI prin acest "demo".

La recomandarile politistilor care il vor conduce, 100% se vor face comenzi in viitorul apropiat.
Nu inteleg de unde atata frustrare din partea voastra. Poate asa or sa se mai tempereze baietii cu 1000cp care vor sa faca Bucuresti - Constanta in 1 ora. Adicalea cu o viteza constanta de 200 la ora.

Better safe than sorry.
Perfect de acord. Este pacat ca nu avem autostrazi si sosele in stare buna si banii de la buget nu sunt folositi cu cap dar este deasemenea pacat ca Politia, o institutie (a STATULUI, care isi ia banii de la STAT deci implicit cota parte din amenzile date) care ar trebuii sa faca cetateanul sa se simta in siguranta este slab echipata. Este un demers bun, parerea mea
bXeg is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 21:08   #111
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

pacat ca nu avem autostrazi...
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 01:40   #112
baladi

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
nu am auzit de Leon Copa 310, am auzit doar de Leon Copa care este in mare tot un Cupra, dar facut in editie limitata. in plus nici asta nu este cel mai puternic, a existat si Leon Cupra 310 (310 cai) care bineinteles era tot un Cupra
Da, ai dreptate. Greseala mea
baladi is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 14:56   #113
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

e frumos leon-ul...poate asa o sa stea gaborii in masina mai mult decat sa dea amenzi aiurea)
Rac3r is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 22:31   #114
cata x

Stage 3
 
cata x's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 163
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

am vrea noi dar iti dai seama ca astia ed la radar ne sug de tot) ar fi una initaitiva dak nar trebui sa platim din banii nostri x(
__________________
Obsedat Mitsubishi eclipse 3G
cata x is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 08:26   #115
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by cata x View Post
am vrea noi dar iti dai seama ca astia ed la radar ne sug de tot) ar fi una initaitiva dak nar trebui sa platim din banii nostri x(
Ar fi o idee daca ai incerca sa scrii corect gramatical.
Sper ca nu trebuie sa "desenez" unde ai "comis-o". Nu?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 10:34   #116
big_fat_pig

Stage 2
 
big_fat_pig's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of:
[SUBARU]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Ma,avand in vedere ca Paduraru meu nu ia mai mult de 205 or sa ma prinda,dar eu ca un baiat destept ce sunt,pac!Fac dreapta si o iau poe camp....si gata.Am scapat.
Oricum e o treaba destula de nasoala,si ganditi-va ce aroganti vor fi acum.Dupa ce ca-s vai capu' lor,acu or sa se p>>e pe tine cand sari de 140 si te vor prinde.si tu ca un om normal si simplu ce esti,incerci sa te scuzi,s-o dai,poate scapi.dar gaboru "mafiot si taran" cum zice fratele raku....cu nasu lui de doi metrii si basini pe o arie de 10 kmp...sa le faca un test de bun simt si dup-aia sa le dea masina asta.parerea mea.
Cu respect!
__________________
big_fat_pig is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 11:30   #117
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Nu există nicio justificare să fugi de poliţie pe autostradă, să fim serioşi...
În nicio ţară normală, din Europa sau de pe alt continent treaba asta se pedepseşte serios.
Ţi-aş sugera să încerci figura asta în Germania, vezi ce părere au ei de gestul tău
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:33   #118
big_fat_pig

Stage 2
 
big_fat_pig's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of:
[SUBARU]
Lightbulb Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Atunci ce le trebuie lor seat leon cupra?ca sa ce?sa se dea mari?sa vada lumea ca avem si noi?mai bine dopa un logan de 1.6,il facea de 120-130 cp,si gata!
big_fat_pig is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:54   #119
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

L-au primit gratis, temporar, din motive de parteneriat cu importatorul mărcii. S-a spus deja de vreo 3 ori, e greu să citeşti topicul, este?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 21:44   #120
big_fat_pig

Stage 2
 
big_fat_pig's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 55
Member of:
[SUBARU]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Am citit bre...nu te ambala.O sa ma fac militian,poate primesc si eu un wrx sti gratis,sau macar un clio sport
big_fat_pig is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -