Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-09, 12:59   #76
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

APOCALIPTICA daca stii nu raspunde,lasaii sa vedem ce raspuns are fiecare.Este cam offtopic dar,este buna intrebarea.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 13:01   #77
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

pai amandoi sunte-ti de vina deoarece .....ala trebuie sa se asigure si tu (ca vb aia) nu esti pe banda ta....nu ? daca e bine da-mi pm cu raspunsu ca sa rapunda si alti

Last edited by Victor_WRC; 01-05-09 at 13:04.
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 13:05   #78
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Cine ramane fara permis si cine este mai putin vinovat?Asta este faza intamplata real in BUC pe b-dul THEODOR PALLADY
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 13:07   #79
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
Cine ramane fara permis si cine este mai putin vinovat?
eu raman fara permis(adica tu )....si ala e mai putin vinovat, asa ar fi normal dar daca suntem in romania cine stie
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 13:17   #80
cipri4n

Stage 4
 
cipri4n's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 171
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
Cine ramane fara permis si cine este mai putin vinovat?Asta este faza intamplata real in BUC pe b-dul THEODOR PALLADY
depinde; daca e linie continua si cel care trebuia sa de-a prioritate vrea sa vireze la stanga si deci sa incalce linia continua se considera culpa comuna si trageti ponoasele amandoi, daca vrea sa faca dreapta nu mai e neacordare de prioritate si tu esti de vina. daca e linie intrerupta cel care nu da prioritate e vinovat doar daca vrea sa vireze la stanga si sa incalce linia intrerupta pt ca tu ai voie sa o incalci.

cat despre seat, sunt perfect deacord cu achizitionarea masinii si vad ca multi dintre cei care au scris aici habar n-au ce e cu ei. eu personal sunt convins ca masina a fost luata la intimidare, ca sa le mai taie avantul "jmecherilor" ca de multe ori nu viteza e de vina ci prostia acestor"jemcheri".
__________________
Inchei scarbit, ai legatura, Andreea/Sa ne bucuram ca traim intr-o tara dīn lumea a 3-a.

Last edited by cipri4n; 01-05-09 at 13:20.
cipri4n is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 14:55   #81
ekhepo

Stage 2
 
ekhepo's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 63
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

mi-e greu sa cred ca politia romana va alerga dupa cineva cu leonul ala, doar ca sa-i dea o amenda )

offtopic: legat de intrebarea lui adrian...este vina celui care a iesit de pe drumul secundar...ca nu a acordat prioritate (chiar daca celalalt era pe contrasens)
ekhepo is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 15:06   #82
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Corect, 10 puncte ! Cel care a iesit de pe drumul secundar a ramas fara permis iar celalalt a platit o amenda.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 15:09   #83
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by ekhepo View Post
legat de intrebarea lui adrian...este vina celui care a iesit de pe drumul secundar...ca nu a acordat prioritate (chiar daca celalalt era pe contrasens)
asa zic si eu..
johhny is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 17:06   #84
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

logan, ne-am saturat, vrem altceva , incercam seat ce stim noi ce cupra er, apoi la anu sa cerem si noi evo 10 sau trecem direct la gallardo, le aducem pe alea de la italieni sau cerem 911 da ce dracu, bani sunt ca sunt fraieri
jozsi555 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 18:02   #85
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

noi nu avem autostrazi si ei isi cumpara masini ... mai ales pe criza asta .. tampiti rau romani nostri .. in fine .. In loc de Romania De Land Of Chois.. imnul turistic .. ar trebui No Roads,Just Romania .. ca nu avem drumuri si ei isi ia masini ..
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 18:49   #86
Bizonul

Stage 5
 
Bizonul's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,955
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by RUDY20140TDI View Post
Chiar unt curios :
DACA MERG CU 150 PE AUTOSTRADA SI SUNT IN DEPASIRE IAR GABORII VIN DIN SPATE, IAR EU MA SPERII SI PUN FRANA FOARTE BRUSC SI EI INTRA IN MINE .
Cine e vinovat ?
banuiesc ca la viteza asta stii in ce te bagi..
Bizonul is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 19:02   #87
mario79

Stage 3
 
mario79's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 116
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

din partea mea la cat mai multe, fara numar, eu merg usor max. 120 km/h, ca nu vreau sa-mi pun viata in pericol din cauza motivelor pur roManesti si specifice romanilor; DOAMNE MILUESTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mario79 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 20:41   #88
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

o mare mare prostie!!!
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 21:39   #89
SpeedDemon Bwc

Stage 1
 
SpeedDemon Bwc's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 16
Member of:
[DAEWOO]
[Black Widow Club]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Vorba la un baietzas mai sus noi nu avem autostrazii ,santem in plina criza financiara si politia rutiera isi ia Seat Leon Cupra :O:O:O:O vorba lui Mircea Badea "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu )))"
SpeedDemon Bwc is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 22:05   #90
maxirazvan

Stock
 
maxirazvan's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 8
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Pentru adrian74

In Austria cand am dat semnal(ma asigurasem in prealabil) , din spate venea un Porsche cu nr de Germania foarte tare , cand a vazut omul semnalul a redus viteza si ma lasat sa fac depasirea cu 130-140 km/h fara sa ma streseze cu farurile sau claxoane.

Cand intri in autostrada de pe banda de accelerare in clipa in care ai dat semnal sa te bagi pe banda 1 , masinile care pana atunci mergeau pe banda 1 trec pe 2 sa-ti faciliteze intrarea in banda , lucru care la noi inca nu l-am intalnit.

In Wiena pe un bulevard cu 4 benzi pe sens din care una doar pentru mijloacele de transport in comun , foarte aglomerat de altfel , bara la bara , insa banda de autobuze era libera , la noi cand vreodata asa ceva.

Dar sunt foarte multi care circula prin Ungaria , Austria , Germania insa la intoarcere nu aplica si in Romania ce au vazut pe acolo in materie de civilizatie rutiera si nu numai , pe motiv ca suntem in Romania.

Revenind la masina asta de politie , inca nu este cumparata ci doar folosita cateva luni.

Last edited by maxirazvan; 01-05-09 at 22:19.
maxirazvan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -