Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-09, 00:40   #61
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

foarte bine.
Si masina din banii nostrii ??? bani nostrii merg la stat, nicidecum la politie, chiar si amenzile tot la stat merg.. Si decat sa faca porcii aia de la stat vile pe banii nostri mai bine sa mearga la politie si sa se echipeze calumea..
johhny is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 02:14   #62
gurau_gury

Stage 2
 
gurau_gury's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 67
Member of:
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

sa basit mireasa....nu aveau ce face....ca o sa prinda fix p**a cu ea, tot acasa iti trimite amenda...nu alearg el dupa tine
gurau_gury is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 07:08   #63
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

am vazut ca macar un baiat cu capul pe umeri (jonny) si-a dat seama ca amenzile platite nu se duc la nicio politie. TOTUL MERGE IN VISTERIA STATULUI ROMAN !!! Politia oricum nu mai are bunuri de benzina pt amaratul ala de cotetz (Logan) asa ca mare sperietura nu trebuie sa trageri. Oricum daca vor sa puna radarul il pun stationat, asa ca tot vor fi amendati cei care merita. SI PANA LA URMA CINE STIE SA VORBEASCA CU UN POLITIST ARE DE CASTIGAT. Basinosi sa isi mai tina nasul acasa. ps. Vorba dulce mult aduce!
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 07:12   #64
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Si daca nu a observat nimeni statul se duce in P__A mea de rapa. ex. greva ptofesirilor, cereristilor etc. Daca gestioneaza in continuare amarati aia de bani luati de la noi o sa ajungem in copaci cu o bata in mana precum predecessori nostri.
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 07:32   #65
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by apocaliptica View Post
dak ati lucra macar 1 zi la Rutiera ati intelege dar numai ... incuiati cine va pune sa alergati ca idioti si p urma sa vin io la accident si sa stau sa o tin p mama ta departe d tine pt ca u numai ai nici maini nici picioare
sunt perfect de acord cu tine. Dupa parerea mea toata Politia Rutiera ar trebui dotata cu masini performante.

Si vad ca toti bateti campii cu Loganul de 80.000 de euro, dar cati dintre voi stiti ca de fapt 80.000 de euro nu costa loganul , ci duba de la CRIMINALISTICA ?
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 07:37   #66
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

nu a costat nimic 80 de mii, aici era vb de dotare ex. noile statii gps. care pot face verificare in timp real, lanterne, noile radere pe banda K cele cu hd, etc pai numai un mobil computer care l-au instatalat in unele logane costa 10 mii, si daca le aduni treptat iti da acel pret. Acum depinde numai de tine cum intelegi asa. Poate te-ai nascut cu o bata in mana cum ai spus mai sus. fara suparare pt una lume
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 09:09   #67
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Tare Seatul,dar nu stiu daca va face fata intr-o urmarire cu un Audi,BMW,Porsche .....
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 09:13   #68
catalin_486

Stage 4
 
catalin_486's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

stai linistit ca nu o sa alerge politisti dupa uni cu seaturile astea, o sa incerce daca nu merge iti trimit acasa "recomandata" si nu isi risca pielea in accidente, mai ales ca pe autostrada nu se alearga cu 80-100 ca in localitate.
catalin_486 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 10:03   #69
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

maşină luată din banii poporului.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 10:45   #70
TAZMANIAN DEVIL

Stage 2
 
TAZMANIAN DEVIL's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 28
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

care imi zice shi mie dak sunt chior sau vad bine?.....in poza aia din lateral conduce o femeie sau nu?
TAZMANIAN DEVIL is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 11:22   #71
don_costelo

Stage 3
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 133
Member of:
[AUDI]
Lightbulb Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by gurau_gury View Post
sa basit mireasa....nu aveau ce face....ca o sa prinda fix p**a cu ea, tot acasa iti trimite amenda...nu alearg el dupa tine
in sfarsit un comentariu realist Luati aminte toti cei care visati urmariri ca-n filme vorba reclamei "Ce-ti mai plac filmele americane!"in rest 100% reclama cel mai probabil masina mocca si se plateste eventual echipamentul care oricum depaseste de 3-4 ori valoarea masinii
__________________
durerea la banana dauneaza grav celor din jur !!!
don_costelo is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 11:34   #72
B-76-WOT

Stage 4
 
B-76-WOT's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 210
Member of:
[DACIA]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

ok... uni se agita degeaba ca masina daca va fi data pe rol va fi cumparata din banii nostri( din taxe, impozite, etc.) sincer eu nu am nici o problema sa cumpere pentru ca nu ar cumpara daca participantii la trafic ar fi corecti nu?
Oare daca gheorghe nu alearga cu bmw-ul de einjdemii de iiieuro cu 250 pa soarelui in nori mai e nevoie de masini performante pt politie? Nu! Nu neaparat sa te alerge ei pa tine dar utie ca gasesc o motivatie ca domne tre sa ne luam supercaruri ca nu se mai poate domne cu astia care alearga! Pentru imaginea porsche romania, a politiei este facuta propaganda asta!
Sanatate si conduceti mai prudent!
__________________
...........
1) Esti pe net
2) Esti pe 4tuning
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi
Sa ai o zi buna!
B-76-WOT is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 12:25   #73
razvyy21

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 84
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Multi pe aici vorbiti sa va bagati in seama aiurea, nu prea sunteti la curent cu lucrurile. Daca tot nu stiti nu ar fi mai bine sa nu comentati aiurea? sau scrieti sa va laudati ca dehh e la moda sa scrii pe forum;

1. Banii din amenzi NU se duc catre politie. Politia nu castiga niciun ban din amenzi, banii se duc catre primaria locului unde s-a produs contraventia.
Asa ca ..... lasati prostiile ca domneee o sa ne rupa la amenzi ca sa isi scoata banii pe masina.
2. Masina dupa cum se spune e data in folosinta doar pana in noiembrie. in proportie de peste 90% va zic sigur pe masina nu s-a platit niciun LEU. Probabil ca e un parteneriat prin care SEAT isi face imagine, reclama .. iar politia se foloseste de masina. Simplu . Asa ca nu va mai plangeti ca din banii vostrii s-au luat cupra si nu stiu ce alte aberatii.

Mai bine v-ati concentra asupra tipului ala de radar. Din cate am inteles putine detectoare il vor detecta, pentru ca e de generatie ff noua.
Mai ziceati unii ca le trebuie cursuri de pilotaj la politisti. ce aberatie...sa mergi cu o masina chiar si de 240cp pe autostrada iti trebuie sa fii pilot ?!

Iar pentru cei care zic ca in romania nu exista educatie in trafic ca se baga nu stiu care cu 120 in depasire pe autostrada cand vine altu cu 200 din spate, pai ia zi e de vina ala care merge cu 120 adica REGULAMENTAR sau ala care vine cu 200 adica cu 70km PESTE limita legala ?!
Ok, toti am mers cu viteze de 160-180+ si stim ca e aiurea sa se bage vreunul in fatza si sa fii nevoit sa franezi, insa trebuie sa vedem lucrurile in mod normal, ca ala nu are nicio vina ca merge regulamentar.

O alta chestie interesanta e ca e bagat MIDOCAR in treaba asta; Midocar nu importa seat, iar masina e luata in leasing de la PORSCHE ROMANIA. Destul de dubios cum de s-a bagat midocar in treaba asta, probabil ca au vreo intrare la cineva din politie, dat fiind faptul ca si prin 2000 cand s-au cumparat passaturile alea break de rutiera, tot de la midocar s-au luat.

edit: Si nu asteptati sa vedeti masina mergand cu 180-200 pe autostrada, pentru ca situatia de la politie e destul de grea in privinta banilor de benzina . Am inteles de la cineva ca sunt destule masini trase pe dreapta din cauza ca nu le ajung banii sa bage benzina in toate.

Last edited by razvyy21; 01-05-09 at 12:27.
razvyy21 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 12:45   #74
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

Quote:
Originally Posted by apocaliptica View Post
cine va pune sa faceti curse si la sfarsit sa luati p unu p capota sa va rasturnati si etc si la fel ... etc
la faza asta ai fost gabor curat dar cine stie poate esti
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 12:56   #75
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii

pentru APOCALIPTICA-mai bine nu mai faceti voi cu instructorii "smekerii" sa-si ia orice prost permisul sa ne faca praf pe sosele,aviz (baiatu' ce ne da lectii de mers pe a1-a2 regulamentar) sunt curios daca a auzit de prioritate la schimbarea benzii de rulare si de asigurare inaintea schimbarii benzii+aprecierea fata de masina ce se vede ca vine atunci cand se uita in retrovizoare (daca se uita). Si acum o-ntrebare de specialitate: DACA EU CIRCUL PE CONTRASENS PE UN DRUM PRIORITAR IAR O ALTA MASINA IESE DE PE UN DRUM SECUNDAR SI MA ACROSEAZA,CINE ESTE VINOVAT?
adrian74 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -