Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-09, 23:00   #61
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by MM11AJJ View Post
amphetamine -tu mai bine taci de cat o panarama de opel..... audi este net superior
de ce te iei de opel? am introdus eu cumva opel in discutie? am comparat eu opel cu audi cumva? sau am zis eu cumva ceva de audi overall? m-am limitat la design si la ideea de a avea o masina cu design anost.
de banii pe care i-am dat pe opelul meu (luat de nou) puteam sa iau un audi a6 cum ai tu acolo in semnatura. de ce n-am luat? pentru ca eu consider ca un audi a6 vechi de 6 ani este o panarama fata de opelul meu luat cu 0km la bord, si nu invers.

ionut_cluj: nu baga thesis. baga maserati quattroporte. sunt convins ca intre un audi a8 cu aceeasi putere ca a maserati-ului si un quattroporte nu exsita o diferenta considerabila de bani. si ghici care e "mai tare".

Last edited by 22VIN; 08-07-09 at 23:02.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 16:48   #62
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
de banii pe care i-am dat pe opelul meu (luat de nou) puteam sa iau un audi a6 cum ai tu acolo in semnatura. de ce n-am luat? pentru ca eu consider ca un audi a6 vechi de 6 ani este o panarama fata de opelul meu luat cu 0km la bord, si nu invers.
asa este o panarama si fata de logan ca il cumperi nou si cu 0 km in bord, dar nu e vorba de asta, tine doar de preferinta fiecaruia, si oare cine va fi vazut mai panarama pe strada opelul tau nou sau acel a6 vechi de 6 ani ??

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
ionut_cluj: nu baga thesis. baga maserati quattroporte. sunt convins ca intre un audi a8 cu aceeasi putere ca a maserati-ului si un quattroporte nu exsita o diferenta considerabila de bani. si ghici care e "mai tare".
era vorba de lancia nu de maserati.. plus ca maserati nu prea se poate compara cu audi, el face parte din acel grup la fel cum face parte bentley in vag, si daca tot bagi maserati compara-l cu un bentley atunci..
johhny is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:11   #63
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Ce legatura are Quattroporte cu A8 ? La capitolul confort are toate sansele sa fie mult sub Audi si A8-ul pentru asta e facut. Si era vorba de alternative Lancia la Audi nu din toata Italia . Referitor la Brera, nu prea are legatura cu A5-ul dpdvd al design-ului. Mai de graba cu Scirocco la cum arata.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:13   #64
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

"Are toate sansele..." aaa...aaaree... ce? ce?? Cum iti place tie sa povestesti, fiule, fara sa te fi suit in vreuna. De-aia te respect si mi-esti asa de drag


Mie mi-e greu sa le incadrez in clase, dar zic Brera vs A5 si GT vs scirroco.
Da, stiu ca era vorba de alternative Lancia, dar Lancia e o marca mult prea exclusivista si mult prea mica, nu e capabila sa ofere tot felul de modele si modelute pentru vesnica pomenire a cocalarilor.
__________________

Official Porsche hater.

Last edited by ionut_cluj; 09-07-09 at 19:27.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:35   #65
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Postez acum si ma uit dupa cateva zile , sa mor de ras iar... de unde si pana unde mito de fata ? de cand audi sportivitate ? ca au nevoie de motoare mari ca sa aiba putere ? nu aia nu-i sportivitate , comportamentul de barca , da aia da sportivitate , sa ma simt ca pe apa in curbe , sportivitate nu ? am vazut mito pe viu , e departe de a fi masina femeiasca , noul 500 , de ce de fata ? pentru ca esti incapabil sa apreciezi dincolo de marime ? eu am 600 si nu mi-e rusine cand eclipsez audi-urile de langa mine , sa nu vorbim de 500 abarth , foarte femeiesc , la 930 kg si 200 cp , foarte foarte... mai bine un audi de 2 tone si 130 de cai decat o " masina de fata " cu mai bine de o tona mai usoara si mai puternica , cu opel ce aveti ? din toate masinile nemtesti mercedes sau opel prefer eu personal , si mi se par mai rasarite , nu de alta dar am simtit pe pielea mea mergand cu ele nu vorbind din cartile de bucate , care vinde mai bine care nu mai stiu ce , calitate etc. de mercedes cobra ce ziceti ? hai sa-l punem langa un haudi la capitolul fiabilitate , asa vechi cum e... copilarii inutile
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:42   #66
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
"Are toate sansele..." aaa...aaaree... ce? ce?? Cum iti place tie sa povestesti, fiule, fara sa te fi suit in vreuna. De-aia te respect si mi-esti asa de drag


Mie mi-e greu sa le incadrez in clase, dar zic Brera vs A5 si GT vs scirroco.
Da, stiu ca era vorba de alternative Lancia, dar Lancia e o marca mult prea exclusivista si mult prea mica, nu e capabila sa ofere tot felul de modele si modelute pentru vesnica pomenire a cocalarilor.
In A8 am mers destul, stai linistit . Si daca tu chiar crezi ca acel Quattroporte ar fi mai confortabil ca un A8.....e ok .

@ Denver. Nu e vorba de marime ci de design. De exemplu imi place mai mult cum arata Toyota IQ decat 500. Si 500 imi place mai mult ca Mi.To.

Referitorl a Audi. Ce motoare mari ? De fapt au toata paleta de motorizari, mari / mici cum vrei. Comportament de barca ? Inteleg ca iti place sa vorbesti asa, tralalala, dar generalizezi in ultimul hal. Sunt jdemii de tipuri de suspensii si modele, la care te refereai ? Plus ca niciun Audi actual nu are comportament de barca, nici macar A8. Sau cand spui lipsa de sportivitate te referi la RS4 ? Sau S4 ? S5 ? R8 ? Ah, stai RS6 . Astea sunt adevarate barci .

Last edited by _anaconda_; 09-07-09 at 19:44.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:44   #67
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

N-am zis ca e mai confortabil, dar nici n-am zis ca "are toate sansele sa fie mult peste audi". Genius...
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:45   #68
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Pai avand in vedere ca nu am mers cu Quattroporte de aia am zis ca are toate sansele. Era frumos sa zic din start (cu toate ca sunt destul de sigur) ca este mai putin confortabila doar din citite ? .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:51   #69
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

daca si quattroporte e mai slab ca audi a6/a8.... atunci ar trebui sa ne lasam de fenomenul asta numit: automobile .
dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 19:52   #70
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

AI citit printre randuri ? Era vorba de confort unde asa e. Si era vorba de A8 fiindca pe acolo se invart ca pret desi nu au legatura ca masni. Quattroporte are alt target, Panamera eventual. Asta e cand nu citesti calumea. Sau ce intelegi tu prin "mai tare" respectiv "mai slab" ?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 20:03   #71
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Lancia Delta anyone?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 20:07   #72
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Cum sa nu .

Cam mare diferenta intre cele 2 interioare. Primul e ok, nimic special in timp ce al doilea arata chiar misto. (la scaune suportul lateral nu pare prea grozav).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20_lanciadelta-debut2.jpg
Views:	59
Size:	175.3 KB
ID:	1002047   Click image for larger version

Name:	01_lanciadelta-debut1.jpg
Views:	46
Size:	129.8 KB
ID:	1002048   Click image for larger version

Name:	2009-lancia-delta-executi-1_1600x0w.jpg
Views:	63
Size:	180.8 KB
ID:	1002049  

_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 20:21   #73
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

E un interior cald si primitor, care duhneste a drumuri lungi si muzica simfonica, nu te imbie la curse la semafoare, desi cu biturbo si 200 de cai ai si cu ce.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 20:22   #74
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Pai primul nu prea e cald si primitor. Se vede ca e de la o versiune mai ieftina. Arata destul de rece si gri cam cum gasesti si la multe masini nemtesti. Al doilea da, arata mult mai bine si tema de culori si materialele (multa piele).
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 04:44   #75
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
R8 - ohohohoooo... Alfa 8C Competitzione, prietene
8c e o masina frumusica foc si am inteles ca s-a dovedit a fii tare doar in linie dreapta care poate visa la handlingul unui r8 ... overall e considerata ca un fel de esec la banii care-i cer italienii pe dansa
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -