Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-09, 12:26   #46
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

amphetamine -tu mai bine taci de cat o panarama de opel..... audi este net superior
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 12:34   #47
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

ha ha hah)) Audi superior? opel panarama?! tinere..cate masini ai avut la viata ta? eu am avut o panarama de opel care a fost de 10 ori mai buna ca un super audi , cu care nu am avut nici o problema! in schimb la audi, mi-a picat turbina, articulatiile VARZA..le schimbam la 6 luni si mergeam numai pe drum frumos cu ea, debitmetre x2 , da fum.. e o fumigena, SUNT URATE CU SPUME ! sunt ANOSTE, VECHI DE MOSI SI BABE !
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 12:36   #48
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Prietene ,tu ai avut ghinion ,Audi meu are 300 si ceva de mii de kilometri si singura investitie majora a fost vopsitul.aa si mai bine taci ca motoarele la VW si audi sunt la fel
__________________
Jocuri ,Programe ,muzica http://allshit4people.wordpress.com/ updateuri zilnic,se pot face si requesturi
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 12:42   #49
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by MM11AJJ View Post
Prietene ,tu ai avut ghinion ,Audi meu are 300 si ceva de mii de kilometri si singura investitie majora a fost vopsitul.aa si mai bine taci ca motoarele la VW si audi sunt la fel
singura investitie a fost vopsitul? ma mir ca mai merge masina aia! nu tu ulei, nu tu distributie, filtre.. cred ca merge in 3 misto ce sa zic ! audi si bmw rulllz 4eva'
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 12:44   #50
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
singura investitie a fost vopsitul? ma mir ca mai merge masina aia! nu tu ulei, nu tu distributie, filtre.. cred ca merge in 3 misto ce sa zic ! audi si bmw rulllz 4eva'
prietene tie foame ? ca ,cam halesti cuvintele am zis singura investitie majora!!
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 12:51   #51
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

a, deci intretinerea nu este o investitie majora nu? faptul ca dai 1200 ron odata la 20.000 km nu e o investitie majora nu? numai printr-un singur calcul iti dai seama ca ai investit in masina doar 18 milioane RON , in consumabile.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 12:53   #52
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Interesant cum la Audi pica toate . Apoi vine altu si zice ca la BMW pica toate si tot asa. Pana una alta imi puteti defini si mie cum sta cu anostitatea asta ? Cum se manifesta ? Doar pentru ca ai din toate (confort, sportivitate, design) nu inseamna ca e mai anosta ca una care este axata pe un singur scop si cand te sui in ea numai asta iti vine in minte .

Btw Audi l-ai avut nou ? Daca nu este irelevant. Toate cazanele nemtesti aduse la noi de bune apoi te miri ca iti pica. Lasati exagerarile si bazaconiile. Audi nu are nicio treaba cu Opel, fac parte din segmente diferite. Ma amuza cum se mai ajunge la concluzia ca Audi sta prost la design si sunt URATE CU SPUME, cand in ultimul timp asta este unul din chestiile apreciate cel mai mult la ei. Design. Vezi R8, A5/S5, A4 B8.

PS: Bani in consumabile bagi in absolut orice masina. El s-a referit la o investitie care nu e planificata.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 08-07-09 at 12:56.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 13:07   #53
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

anaconda..ma terifiaza mica ta fraza "toate cazanele nemtesti aduse la noi de bune apoi te miri ca iti pica."

Se pare ca nu ai fost in germania sau nu stii prea multe e de ce se intampla acolo!

Este adevarat, multe cazane sunt aduse in RO "de bune" pt ca toti romanii sunt chitrosi, calici, nu vor sa dea prea multi bani pe drum sau pe masina..si se duc ca desteptii in Nurnberg sau prin apropiere unde sunt handleri ROMANI, ARABI, TURCI, RUSI, POLONEZI ETC. care iau masini omorate, lovite sau cu km multi si le dau de bune! Normal ca ajung toate cazaturile in RO.. dar daca esti baiat destept si nu te uiti la 3-400 de euro , te poti duce in Bockel, in susul germaniei, mai exact la autohus , unde gasesti masini impecabile, sau poti cauta masini aproape noi..cu doar 10.000km rulati ! Stii tu vorba aia : " mancatu nu e asa simplu cum crede lumea"..cam asa e si in domeniul achizitiilor sh din DE

Anyway.. R8 e partial frumos, S5 este frumos pt cineva la 50 de ani poate.. ca mie mi se pare acelasi lucru cu A4 asta nou, care ambele sunt anoste. Dar noi vorbeam de masini care ni le permitem, ca daca n-ar fi limita de bani, atunci 90% din cei de aici ne-am uita la Ferrari si Lambo.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 13:13   #54
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

lasa ca ii masina tinereasca golful 5,sau golful 6 care are spatele de toareg,la fel si golful 5 care imparte fata cu jetta
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 13:24   #55
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Daca si un S5, Coupe este pentru 50 ani un E Klasse cum mai e ? . Sau un Passat e mai tineresc ? Golf 6 ? Plus ca nu am vazut pe nimeni in varsta la volan pana acum, nu pot spune acelasi lucru si despre majoritate VW (mai putin Scirocco). Nenea ala care a desenat-o (mai renumit de fel) a zis ca este poate cea mai frumoas masina desenata de el sau ceva de genu'. Referitor la gioarse din .DE stiu destul de bine cum sta treaba. Am un var care se mai ocupa cu asta si aduce la diverse persoane...tot cazane sunt. Ori e noua ori te lipsesti. Vrei masina x ? Bun atunci cumpar-o daca ai bani, daca nu inseamna ca nu e de nasu tau si tintesti mai jos, mult mai bine dpmdvd decat sa cumperi una "cica mai de fite", SH, omorata zeci/sute mii km in care s-a basit un neamt cativa ani de zile si tu dai o caruta de bani munciti (eventual) pe ea de buna pe post de achizitie noua.

E ok, fiecare cu parerea lui, poate sa ti se para anosta orice masina (subiectivitate) dar majoritatea decide si pana una alta la capitolul design Audi sta al naiba de bine in ultimul timp, mai ia si un premiu una alta. Oricum a deviat rau subiectu, nu prea vad legatura cu lancia in ultimele posturi. Bafta.

Last edited by _anaconda_; 08-07-09 at 13:27.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 13:27   #56
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by MM11AJJ View Post
lasa ca ii masina tinereasca golful 5,sau golful 6 care are spatele de toareg,la fel si golful 5 care imparte fata cu jetta
a8, a6 si a4 AVEAU acelasi BOT, AU ACELASI INTERIOR.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 13:29   #57
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

A8/A6/A5 au interioare diferite. La fel si botul. Asemanarea este mult mai mare la VW . La A4 seamana cu A5, Q7 ceva cu A6 si cam atat. Plus ca asta e valabila la absolut orice brand, doar nu ai vrea interioare total diferite pentru fiecare masina, sa se pastreze identitatea marcii. Uita-te si la BMW, Alfa etc. G5 are interior ca Octavia II, Jetta si aici chiar seaman izbitor.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ag_07a6avant_interior.jpg
Views:	39
Size:	205.4 KB
ID:	1000642   Click image for larger version

Name:	Audi-A5-Cabriolet-Interior-2-lg.jpg
Views:	44
Size:	146.1 KB
ID:	1000643   Click image for larger version

Name:	112_0712_04z+2008_audi_a8+interior.jpg
Views:	50
Size:	51.3 KB
ID:	1000644  


Last edited by _anaconda_; 08-07-09 at 13:32.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 13:32   #58
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

eu nu inteleg CE DRACU LEGATURA ARE VW in toata povestea asta? Daca un om are ferrari , aston si bugatti de vanzare, automat DETINE sau a avut masinile? POATE E SAMSAR ! voi 2 va purtati ca niste copii si va legati de faptul ca eu am un vw la vanzare.. nu vad legatura.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 13:34   #59
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Nici eu nu vad legatura cu tot tambalaul asta (aberant) in topicul cu Lancia Delta .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 20:51   #60
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

pai ati adus argmente concrete si clare ca audi, bmw si vw sunt peste Lancia

pt colegul (imi scapa acum cine) care-mi cerea alternative:
A5 - umm, pai... Brera?
R8 - ohohohoooo... Alfa 8C Competitzione, prietene
A8 - Thesis, desi asta e mai micut, probabil in clasa cu A6
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -