Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-09, 19:55   #31
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

credema prietene ca nu se compara de atunci in coace nici o lancia cu un bmw M power la putere asa ca pliscu mic si joc de glezne no offece
__________________
Jocuri ,Programe ,muzica http://allshit4people.wordpress.com/ updateuri zilnic,se pot face si requesturi
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 20:25   #32
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Stai calm ca nu la putere m-am referit. Nu doar puterea face o masina sa fie buna.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 17:45   #33
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by cipri4n View Post
o fi ea cocheta dar le numeri pe degete iar thesis sunt si mai putine si oricum nu sunt pentru romanii care-si iau g3-4 cu 200k din germania, asta e clar de aia nu sunt multe in romanaia. ciudat e ca nici in italia n-am vazut multe si am stat cv timp acolo.
Daca e s-o luam asa, nici Ferrari nu e bun, pentru ca nu are romanu' bani sa isi cumpere. Isi cumpara Logan, si e mai bun ca Ferrari. Sau care e logica ?
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 18:08   #34
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Ma daca voi ziceti de calul ala ca-i al vostru, eu vi-l dau.
Chill, nu v-am insultat familiile, am insultat 2 jafuri.
iti dai si tu seama ca avem dreptate, se vede din modul tau de exprimare, nu esti deloc la subiect si nu ai niciun argument clar...
johhny is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 18:10   #35
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Un jaf mare insulta 2 jafuri mai mici. O disputa tampita numai ca unii se cred interesanti cand fac afirmatii de genu', destul de periculoase sa arate ce cunoscatori sunt .
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 23:23   #36
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

nu stiu de ce nu va calmati si sa vb din adevarate cunostinte si "adevaruri"
da...intradevar...audi are un atuu pentru acel quatro senzational,e ceva ce n-a mai inventat nimeni ( s-a inventat ceva asemanator dar niciodata la fel,spun eu cunoscator si fan mercedes care stiu ca nici bmw nici mercedes ( poate doar subaru ) n-are asa ceva ).intradevar sunt buni la asta,dar nu trebuie sa aruncati cu noroi.dar cu o "floare" ( un sistem de tractiune integrala ) nu se face primavara.
da,lancia e buna.a fost 1st in ceea ce a facut acum cu foarte mult timp in urma.acum nu mai e.dar asta nu inseamna ca nu poate sa revina pe acel loc 1.nu zic ca va reveni,dar are o sansa.si DA e extraordinar ca la aceasta clasa ofera ceva bi-turbo.
eu sincer consider ca lancia,din cauza trecerii timpului, a pierdut o sutime de secunda in fata concurentei.dar niciodata nu e tarziu sa revi,mai ales in acest segment!

P.S. : imi cer scuze pentru ca am facut paranteza in paranteza dar n`am vrut sa starnesc polemici,incerc doar sa`i fac pe unii sa inteleaga ca nu exista o marca suprema,aceasta remarca exista doar pentru o perioada foarte scurta de timp.
__________________
Stop trying to catch me and catch me!
Vand mazda 323f cu faruri escamotabile ! ! !
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 23:44   #37
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Dragi colegi forumisti , vorbiti aiurea din carti de povesti , lancia a participat la mai multe concursuri decat are bmw-u modele de cand e si pana acum , iar audi , audi va ramane intotdeauna o masina scumpa de pretentii ce nu poate eclipsa un mercedes , sub bmw oricum audi , dar asta nu face bmw-ul mai bun ) , nu am trait pe vremurile cand favoritele mele concurau din pacate , asa ca am cautat putin in istorie , m-am interesat , de am gasit bine , nu aia e , oricum cert este ca imi consider cunostintele ceva sub mediocre , dar tot stiu mai multe decat voi despre lancia , aceasta marca a concurat aproape cu orice model , cautati si singurei sa va convingeti , m-am saturat de versus , de care-i mai bun si care-i mai varza , nimeni nu ajunge nicaieri , un proprietar de bmw sau audi se va uita intotdeauna dupa o lancia , un proprietar de lancia nu se va uita niciodata dupa un bmw sau un audi , nu trebuie sa aduc in discutie delta s4 sau 037 , stratos v6 de ferrari in rally yaaa buay , cand bmw descoperea motoarele italienii faceau 4 sau 5 supape pe piston si 2 axe dar cum toti facem un off-topic gigant si probabil ne vor fi sterse posturile n-are rost sa mai scriu mare branza nu ? va rog sa va interesati inainte sa tastati , suntem pasionati auto pe un forum de tuning , nu suntem club bmw , audi si nici lancia , dar aici se vorbeste strict despre lancia aici inchei , adios .


PS: nice post turkishcarfan :P
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 00:05   #38
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

e o masina de nota 10 si o prezentare pe masura.......
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 00:19   #39
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
iti dai si tu seama ca avem dreptate, se vede din modul tau de exprimare, nu esti deloc la subiect si nu ai niciun argument clar...
Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Un jaf mare insulta 2 jafuri mai mici. O disputa tampita numai ca unii se cred interesanti cand fac afirmatii de genu', destul de periculoase sa arate ce cunoscatori sunt .
Deci de voi 2 tre' sa ma feresc cand ies din casa?
Sunteti absolut incapabili sa intelegeti ca pe mine nu ma intereseaza cat e de chic haudi si cat e de puternic bmw 316i /////////////////////////m powa'
Pentru mine, dragi 2 cai frumoshi, exista Lancia, Alfa Romeo, Saab, Volvo, Lexus, etc.

P.S. Na argumente clare, Ionel:

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Pentru cei care nu cunosc:
1. Delta e singura masina din clasa sa ce nu are motoare sub 100 cp.
2. Delta e singura masina din clasa sa ce are motoare exclusiv turbo.
3. Delta e singura masina din clasa sa ce ofera posibilitatea ajustarii banchetei spate, atat vertical cat si orizontal.
4. Delta e singura masina din clasa sa ce ofera un motor bi-turbo.
5. Delta e singura masina din clasa sa ce ofera piele Poltrona Frau ca optiune pentru tapiserie, aceeasi piele prezenta pe Maybach.
Propun s-o lasam moarta aici, mi-e lene sa ma iau in gura cu orice aligator.

In alta ordine de idei, pentru o masina PREMIUM din clasa compacta, Delta se vinde extraordinar de bine, aproape 70.000 de exemplare din ce-am citit pe net azi.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 00:37   #40
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

din ce-ai postat in paginile anterioare sa inteleg ca in ideea ta lancia e mai tare ca audi? inseamna ca ai probleme sincer...lanciile din ultimul timp fac parte din cele mai hidoase masini din lume...de 2 saptamani am mizera "ocazie" sa le vad zilnic, fiind intr-o tara de cacat pe nume italia si da, sunt absolut hidoase
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 08:57   #41
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

scuza-ma, dar daca tu consideri lancia delta ca fiind o masina hidoasa si un audi ca fiind o frumusete, atunci nu noi avem probleme.
audi este, posibil, cea mai anosta masina. chiar si cu noul aspect ce se da sportiv e anosta. nu cred ca exista ceva mai anost decat un audi tdi. poate doar un passat tdi.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 09:12   #42
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

un passat este de 2 ori mai frumos ca un A4, un golf este de 5 ori mai frumos ca un A3 and so on. Delta deja e la alt nivel !
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 09:16   #43
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Eu nu reusesc sa inteleg de ce va f*te grija ce preferinte auto am eu

Am uitat sa mai spun un motiv pt care Lancia e sub audi si bmw:
Lancia Delta e singura masina din clasa ei care ofera DOUA motorizari bi-turbo:
2.0 M-jet 190 cp (diesel) si
1.8 TBI 200 CP (benzina) +
Lancia e singura masina din clasa ei care ofera la motoarele sale tehnologia MultiAir.

zGb, pe tine te vad altfel, deci iti respect in totalitate parerea. Designul tine de gusturi, daca placea la toata lumea era plina europa de Lancia ca de golfuri. Exact ca si cu Subaru: ai fi preferat sa iubeasca toata lumea designul si prestanta masinii? Normal ca nu, altfel n-aveai loc de ele.
Umila mea parere e ca Delta, alaturi de 159, Mazda 6, Lexus IS, Mi.To si 500 sunt cele mai frumoase masini de cumparat la ora actuala.

Si da, in ideea mea Lancia e peste audi. De rs4/rs 6 n-am bani, asa ca nu ma incalzeste cu nimic, suv-urile nu-mi plac, si-n rest alternativele Lancia/Alfa Romeo/Fiat sunt superioare la orice pune la dispozitie audi.
Cumparati-va voi masini pentru ca top gear/forumuri/reviste/samsari zic ca-s bune, eu prefer sa mi le iau cu sufletul.

Last edited by ionut_cluj; 08-07-09 at 09:22.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 10:41   #44
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Pai ce alternativa are pentru A8 ? sau R8 ? Sau S5 ? Sau multe altele ? Nimic. Si faptul ca au doar 2 motoare bi turbo e fix pix. Si audi putea sa scoata toate motoarele din oferta si sa puna doar 2 TFSI si 1.4 TSI. Asta ii facea mai buni ? Poate nu toata lumea are nevoie de 200CP.

@ Amphetamine : de cand frumusetea unei masini este data de motorizare ? Un A4 3.2 FSI este mai frumos ca unu 1.6 ?

PS: Golf 6 e nasol rau fata de A3. La fel si Passat fata de A4 nou. Design-ul la Lancia este love it or hate it. Este ceva mai deosebit, iesit din tipar asa ca nu prea este cale de mijloc.

PS: Mi.To si 500 sunt dragute. Pentru o fata. Si din ce clasa face parte Delta ? Putem adauga ca Saab-urile alea au platforme tehnice de la alte masini banale, nu e nimic special la ele. Decat ca sunt mai rare, si ai falsa impresie ca esti mare cunoscator ca alegi ceva mai diferit, un aer de superioritate poate (ceva de genu "uite ba eu nu am fost prost ca tine sa imi cumpar bemve, eu am fost un prost mai special si mi-am luat altceva ). Daca erau asa bune fata de concurenta si peste brand-urile "traditionale" de ce nu se reflecta in vanzari ? Sau intr-un test calumea ceva ? Pana una alta nu uita care este scopul TUTUROR brandurilor de orice, de la masini la telefoane si orice vrei tu. Sa faca profit cat mai mare, si atata timp cat concurenta se vinde mai bine poti spune ca e mai buna, si-a atins scopul. Pe toti ii doare fix in >>>> de client, ei vor profit cat mai mare numai ca la unii le iese iar la altii nu.

Last edited by _anaconda_; 08-07-09 at 10:49.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 11:25   #45
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Lancia Delta 200HP, prezentare (video)

Ionut eu ma refeream strict la design exterior, nu la motoare and stuff...se pare ca m-ai inteles si mie imi placea lancia pe vremuri si acum imi plac masinile lor vechi...sunt de acord cu ce spui vis a vis de 159, is, 500 si mito (mi-as lua un mito gta de oras daca as avea niste extra cash ) dar delta nu ma atrage iar singurele masini care le-as cumpara de la audi ar fi A8/S8/R8...in ceea ce priveste subaru, personal imi place mai mult cum se conduce decat cum arata si din pct meu de vedere prestanta masinii este cu mult peste orice look al ei
zGb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -