Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-05, 14:48   #46
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default

sa dea domnu' sa fie asa de usor....ca dau mai mult de o bere
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 04-02-06, 02:43   #47
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

In cazul asta sa o bere si un pachet de tigari

Oricum bafta multa la transplant
NOS is offline   Reply With Quote
Old 08-02-06, 22:54   #48
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

Am facut p mine de ras cand am citit posturile voastre cu evenimente haioase .. oricum cel a lu ford e penal de tot .. cum sa faci asa ceva frate ... hahaha


avem si noi de la constantza .... cateva intampalri .. una din ele se intampla vara .. cand lumea buna se dadea la un magazin mare .. cash & carry ... asa .. si se striga .. garda ... toata lumea fuge care pe unde poate ... si nu mai shtiu p cine trbuia sa iau in mashina ... in fine cert e k ... am plecat fara el k nu`l gaseam ... si ... treceam pe langa unu .. p langa altu in mers i intrebam unde e X ... si tot asa vre`o 3 - 4 mashini ... pana il intreb pe x .. unde`i X .... si radea k prostu .. si pe noi ne urmarea garda ... alta .. s`a petrecut cu insanity .. cand s`a strigat garda a inceput sa alerge dupa mashina lu andrei ... si nu putea sa deschida usha ... in fine in seara aia cand ne`au alergat la M... cash & ... a fost o super chestie ... plecau mashinile in coloana .. cate 2 - 3 erau multe .. multe peste 30 ... si duba de politzie trasese in mijloc .. unii au luat`o spre stanga altii dreapta .. el era pe mijloc si nu shtie dupa care sa se duca ... ... sta da cu spatele pana la urma o ia invers decat fugeau toti .. in fine a fost super tare in noapte aia .. sa vezi mashinile fara faruri .. k ne`au facut filtru dar multi au scapat .. ne`u zis sa facem drepta sa parcam dar noi am facut stanga prin gropi prin hartoape ... cu farurile stinse ... si uite asa alergau pe strazile constantzei zeci de amshini cu farurile stinse si cu mult .. mult praf in spate ... eu alergam cu romeo .. si cu ink cineva dupa mine .. si dau sa fac pe prima sau a 2`a dreapta sa ies in bulevard .. dar acolo erau politzishti d`aia comunitari sau cum le zice .. de strada si da`i si fugi in continuare .. primesc a 2` zii telefon .. bah ce fugeatzi mah asa ) ... k dupa 10 min au venit si ei dupa voi )
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 09-02-06, 13:26   #49
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default

Hmmm...o multime de povestiri...am tot citit si nu stiu pe care s-o povestesc. Cand m-a alergat Solenza (albastra) in Bucuresti sau cand m-a alergat un Vento....o Solenza....si-un Transporter...in Ploiesti.

Ah stiu,....stiu una la care doar am fost pieton.
Timp: anul trecut in iarna. Locatie: o centura a Bucurestiului (sau vreo 2 cred). Participanti: MULTI...

Eu venisem cu un Audi (pasager). Ajungem la prima locatie, toate bune...1 'shesar' intr-un capat, inca unul in capatul celalalt, totu' ok. Eram in siguranta...ne punem pe treaba, stam vreo 20-30 de minute si deja ma gandeam ca stam prea mult si nu stiam cu ce sa ma intorc. Un tovaras comun de-al nostru era cu un Cherokee 2.4 TurboDiesel al lu' fra'su. Si avea doar doi pasageri (pe Tano si pe un baiat pe care-l stie TOATA LUMEA curselor, mai maricel el asa de fel ). Eu chiar langa Jeep si-l intreb p-asta...ba, daca e ceva, vin cu tine, el imi zice ca da si totu' bine. Evident, se-aude cuvantul magic, toata lumea-n masini...eu spre surprinderea mea eram kiar langa Jeep si imediat tzop in el....toti fugeau...in afara de noi...noi mai degraba ne taraiam. Masini pe langa noi, garda pe langa, noi nici o treaba...in fine, opreste pe cativa restu' scapam, ne ducem langa un magazin maaaare-maaaaaare cu nume frantzuzesc si iar sa ne punem pe treaba....incep unii sa faca ceva si la un moment dat ii suna telefonu' lu' \"Mititelu\"...si asta saracu' avea melodia aia cu sirene de politie la inceput...evident ca toti: GARDA, GARDA...si toti la masini, ce sa mai apucam sa le explicam alora ca lumea era deja in masini...in fine, a fost bine, pt ca dupa 2 minute kiar a venit garda....iar ne tiram....toti fugeau.........IN AFARA DE NOI!!! Iar ne taraiam.....faza cea mai jmekera a fost pe pod la intrare in Buc cand Vento-ul mergea paralel cu noi si se uitau in masina iar \"Mititelu' \" tipa la sofer....coaie da-i mai tare ca daca ne vad astia SIGUR ne-aresteaza...si aia tot se kinuiau sa vada cine e in masina si asta era pe sub scaune sa nu-l recunoasca aia....si noi tot pe sub scaune...dar de ras...in fine, ne cam inmaronisem si noi in bracinari...dar a fost fun...Si e marfa sa te duci cu un Jeep Diesel (care nu functioneaza in toate mintile lui) la \"gratar\" ca nici nu tre' sa fugi...ca nu te baga nimeni in seama... :P

Aviz baiatul care acu functioneaza cu o Octavie albastra acum....tot a lu' fra'su... :P
Te pupa fratele tau....
JKV is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 12:56   #50
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

mai stiu eu o intamlare haioasa cu un prieten care a ramas la start dar cu unul cu girofar langa ,poate va povesteste el
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 10:35   #51
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

hahahaahhahahha...povestea asta o stiu si eu.......super tare faza.
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 12:42   #52
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Sa va povestesc o intamplare de aseara? Cum e sa iei curba de la Romana spre Victoriei cu 120km/h? Cum e sa sari cu masina de pe partea ta de mers peste scuarul de pe Ana Ipatesc si sa ajungi cu masina pe contrasens.. fiind fotografiat de multe masini care mergeau regulamentar? Nu ati vrea sa stiti
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 14:40   #53
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default povestiri d-ale mele.. :))

pac...eram prin 2004-2005 iarna la o \"intalnire\" intre masini prin afara Bucurestiului... ca baietii ne dam, astea...NU mai zic ca nu aveam carnet ca ma leaga astia draq... ne dam noi, in fine, vine o dacie de politie de prin zona aia...ce fac eu, ma urc la volan... cei cu care eram cica bai...stai draq ca nu ai ...documente la tine si ... mai rau...plec, dar o iau tocmai pe unde nu se iesea, dar parca stiam eu...se mai ia un Urs(BMW) dupa mine...eu inchid farurile si merg pe drum pe acolo ( in stanga si dreapta padure) bezna totala, gropi, disperare...ajung in capul drumului si dau de o baza militara(poate ne impuscau aia)... muream...ce fac eu..o iau prin padure...nu va zic ca am rupt antena la masina, am zgariat-o, am jegarit-o cu noiroi de la A la Z si ...se urca unu la volan o mai si impotmoleste...muream..BMW u era cu noi..oprim motoare, lumini, tot...stam vreo juma de ora(am scos Dacia, taceam, inghetam, ne certam, planuri...d-ale noastre) si dam sa iesim..in capul aleii gavanarda...aprind si ei girofarurile, ca sa nu cumva sa-i ratam si ne opresc...le dam actele, incercam sa-i vrajim ca eram cu unele acolo(bineinteles ca femei nema ) si vb cu ei si scapam, am dat acolo o spaga, ca deh, suntem romani si aia a fost... CONCLUZIE(1 din ele): NU va distrugeti masina incercand sa scapati, mai ales daca nu stiti drumul, pt ca spaga te scapa..
__________________
Bling bling...money ain`t a fuckin` thing...but 4 u is everything... !
Meine Ehre heißt Treue !!!
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 14:53   #54
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default inca una...apropiata...

Iar mi-am adus aminte si sa-l f.t in gura pe Basescu ca ne-a inchis Herastraul... Asa...parca dupa ziua cu padurea ma intalnesc cu astia la Pescarus...mi-am lasat masina acolo si am plecat cu vreo 3 masini sa intram in Herastrau ca ni s-a pus pata...si stiam un pont care ar fi dus in parc...mergem noi, pica pontul...mergem la Miorita si intram ca panaramele ce suntem pe drumul ala(cica) plin de boscheti care e dupa statia de autobuz...Intram noi, masinile sa va zic ca luau toti copacii si boschetii(adik s-au zgariat ca draq)si mergem noi...am ajuns pe langa calea ferata cumva draq mai stie exact...si mergem mult , numai prin balarii si d-astea...ajungem noi la capat!!! nu mai aveam ce sa escaladam, ce sa exploram... stam pe acolo ne mai uitam...ciuciu, nimik...Ne-am intors si cand am iesit la lumina...toti iti puneau mainile in cap cand au vazut masinile... ) Oricum ne-a si apucat rasu ca eram singurele panarame care au fost pe unde nici draq nu intrase cu masinile...Acum tot vroiam sa intram... Mergem la H..intram pe acolo pe langa stalpii aia si coboram la vaporase... dar ne-a zis cineva ca cica sunt jandarmi si ne dau si ei vreo 10-15 milioane amenda daca ne prind, asa ca ne-am intors...si din pacate n-am gasit metoda sa intram in parc..!!! NASPA...Macar ne-am distrat )
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 15:09   #55
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default Daca tot am inceput....si n-am ce face :)

Prima oara cand mi-au luat permisu...Eram in primu an de permis(pana sa aflu unde erau curse si astea) si era vreo 3-4 dimineata, eu pe Magheru cu un tovaras...plec de la Universitate cu viteza(nici nu am boala ei... ) inspre Victoriei...Merg cu viteza pe Magheru, trec pe rosu, pe galbene...(la limita se puneau..cica) muzica la maxim, de uitat in oglinda..draq... Si ii dau ...in curba la lupoaica vreo 120 km/h cu Dacia......merg, merg...aproape de Victoriei aud parca ceva, cand ma uit putin in stanga mea, botu de la Vento cu girofaruri si nebunii...pac pe dreapta... opresc, inchid muzica...documentele, bla,bla,bla... Erau 2 gabori, ies ei si direct...\"Ba tu esti nebun??Pai noi te alergam de la Inter si tu fugi de noi??Mai treci si pe rosu, pe galben, mergi cu 100 si ceva prin orash, in curba la Romana ai avut vreo 120 la ora...ba tu esti normal? \" Eu cu d-alea cum ca \"Domne ma grabesc si eu ca e tarziu si ma asteapta ai mei ca m-au sunat sa vin urgent si ....\" vrajeli...nah...aia iar...\"bah, tu stii ca acum vreoi saptamana era unu cu o Alfa-Romeo si tot cu 100 si ceva a luat curba si s-a oprit in stalp??Tu esti nebun cu janghina asta faci d-astea..si de acum...\" mi-au mai zis ei ca te lasa masina si ...nu stii ce si cum(aveau dreptate, dar mie s-au gasit sa-mi spuna ) Acum mi-au zis ca-mi iau carnetu....aualeu...belea...m-am gandit de unde sa iau bani la ora aia..eu nu mai aveam, ala cu care eram la fel...muream..si n-am avut ce sa fac si le-am dat carnetu...oricum au fost de treaba...dar daca nu aveam ce sa dau si eu ...nah...si nici eu nu m-am agitat sa ma rog de ei, astea...ca era pt 1 luna... Dap...si cam asta a fost...atunci...Oricum in luna aia...ehh...shhhtt ca ma leaga..
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 16:41   #56
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Sa va povestesc o intamplare de aseara? Cum e sa iei curba de la Romana spre Victoriei cu 120km/h? Cum e sa sari cu masina de pe partea ta de mers peste scuarul de pe Ana Ipatesc si sa ajungi cu masina pe contrasens.. fiind fotografiat de multe masini care mergeau regulamentar? Nu ati vrea sa stiti
nu stiu daca era gheata dar ud era sigur aseara...

cum draq ai reusit
DnI is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 17:46   #57
DJ77VLD
eXtreme USER

Stage 5
 
DJ77VLD's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 773
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Hooligane , tu esti nebun ma! Odata ai baut si o bere!
DJ77VLD is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 18:27   #58
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DnI\"
Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Sa va povestesc o intamplare de aseara? Cum e sa iei curba de la Romana spre Victoriei cu 120km/h? Cum e sa sari cu masina de pe partea ta de mers peste scuarul de pe Ana Ipatesc si sa ajungi cu masina pe contrasens.. fiind fotografiat de multe masini care mergeau regulamentar? Nu ati vrea sa stiti
nu stiu daca era gheata dar ud era sigur aseara...

cum draq ai reusit
Nici eu nu stiu ce-a fost in capul meu am intrat in curba dinspre romana spre victoriei cu 120km/h si am inceput baletul ca sa nu intru in stalp si alte chestii.. iar in final am sarit peste scuar .
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 18:48   #59
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

pai si a scapat vie si nevatamata ???
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 19:23   #60
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Mi s-a spart prelungirea din fata si sa vad la articulatii daca nu am nimic. Vad ca nu trage stanga dreapta... se comporta frumos. Norocul a fost mare oricum... Am scapat ieftin..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -