Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 12-03-07, 17:08   #406
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Zero Cool > mi se pare mie, sau BMW-ul tau a fost la ProMotor? poate confund...motor M5, nos, etc,etc...
P.S: am ramas in urma cu legislatia, nu prea am avut timp sa mai citesc...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 17:20   #407
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Ti se pare, ursul din avatar e de pe e30.de... ce ai vazut la ProMotor era TXA-ul...
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 17:21   #408
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Asa o fii, am vazut f putin din emisiune, cateva minute. Nu prea mai am timp sa ma uit la TV...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 19:00   #409
Pastiluta

Stage 3
 
Pastiluta's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 138
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by stelypro View Post
Vitan-- tuning to perfection
Eu stau pe Vitan in Bucuresti Si sincer aberati akuma poate e vitan si la voi in Cluj akuma nush dap e vitan nu exista nimik de tuning dekt cateva service care au doar genti cauciuri si niste arcuri Normal ( nu sport ) deci asta nu se poate numi tuning
__________________
MY LIFE IS SHORT BUT BRILIANT.
YOUR IS LONG AND BORING
Pastiluta is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 20:17   #410
stelypro

Stage 5
 
stelypro's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 393
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Pastiluta View Post
Eu stau pe Vitan in Bucuresti Si sincer aberati akuma poate e vitan si la voi in Cluj akuma nush dap e vitan nu exista nimik de tuning dekt cateva service care au doar genti cauciuri si niste arcuri Normal ( nu sport ) deci asta nu se poate numi tuning
man sa nu intelegi ca ne legam de cine locuieste pe acolo. nu avem treaba
eu unu nam fost pe acolo ca sa vad ce este si ce nu este, dar din spusele membrilor forumului am inteles ca daca vrei kitcs-uri ala ii locu potrivit din bucuresti dupa cum si in astealalte orase este cate un loc cu piese de "tuning"

fara suparare
__________________
Mess with the best or die like the rest.
stelypro is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 20:50   #411
D.K.Smoke

Stage 5
 
D.K.Smoke's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 312
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Drumurile expres si cele nationale europene...
Unii nu au mai citit legislatia dar ii inteleg deci nu vreau sa jignesc pe nimeni ... scz ... ms ca ma sustii ZerO CooL ... si nu ii vrajala cu ziaristu Lazarus ... care o vazut fasa stie
D.K.Smoke is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 06:14   #412
Pastiluta

Stage 3
 
Pastiluta's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 138
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

stely stai linistit k nu ma supar k oricum mi se pare de C***T cartieru chiar dak locuiesc in el singuru lucru bun fiind prieteni si Mallu de akolo .
Si magazin bun de tunning mi se pare cel din colentina
Oricum Da chiar nu stiu nici un magazin de tunning pe Vitan sunt doar service si un singur magazin kare Pune TOBE Genti si cauciucuri si sa zicem k ar avea si niste arcuri.
Inafara de ala chiar nu stiu nici unu Poate aia vad magazinele care se ocupa cu Materialele de constructie si ei se cred k e magazin de tunning.
Pastiluta is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 08:09   #413
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Pastiluta, adica tu ma faci prost pe fata, sau cum? Daca tu spui ca in tot targul Vitan nu exista decat un service si un singur magazin de "tuning"....atunci nu ai mai fost de vreo 10 ani pe acolo, ca sa nu zic ceva care te-ar putea jigni. Invata sa scrii mai intai si lasa tuningul pt mai tarziu, cand vei trece la liceu.
Sunt cel putin 3 standuri cu Jenti (cu Genti nu stiu, ca nu ma pricep la chestiile astea de dama), tobe "sport" gasesti iar la cel putin 3-4, dar "maruntisuri" gen nuca de schimbator, pedale, volan...gasesti peste tot la standurile alea. Normal ca exista si exceptii, magazine care au doar piese auto, dar si alea de o calitate indoielnica si la preturi uneori mai mari decat in unele magazine (mai ales in week-end). Tu poate nu ai intrat in viata ta in targ si ai vazut doar magazinul de afara, ala care are si biciclete si te-ai minunat ce frumoase si lucioase sunt...."tuning baa nene baaaa,ca la mtv" La cat am umblat eu in targul ala....habar nu ai tu. Cate duminici le-am petrecut acolo, si iarna si vara, cu masini la vanzare...
Hai sa inchei discutia asta, ca nu-si are rostul. Oricum 99% din bucurestenii de pe forum au fost cel putin odata in targ la Vitan si stiu ce-i acolo si pot sa confirme ceea ce am spus eu.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 11:00   #414
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

D.K.Smoke > nu am spus ca nu te cred pe tine, doar ca nu mai cred nimic de la zerO TV. Am vazut atat de multe prostii pe postul ala ca nici nu mai bag in seama ce apare pe sticla acolo...
legat de legislatie, vad ca ai 18 ani, deci probabil ca abea ti-ai luat permisul si ai cunostiintele proaspete in memorie. E normal sa stii legislatia, dar eu nu am mai avut timp nici sa spal masina, dar sa mai si citesc...ca sa nu mai zic ca am permisul de multi ani si legislatia s-a mai modificat de doua ori de atunci. Intr-adevar, necunoasterii legii nu e o scuza. Dar nu am zis ca nu e limita de 100 km/h, doar ca eu nu stiu...asta e, am ramas in urma. Si oricum, eu tot zic ca nu cred ca acei politisti sa fii abuzat chiar asa...si daca au abuzat, scrii la obiectii ca nu esti de acord cu sanctiunea, nu semnezi decat ca ai luat la cunostiinta si a doua zi faci contestatie.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 18:59   #415
Pastiluta

Stage 3
 
Pastiluta's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 138
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Bah desteptu lu peste in primu rand alea nu sunt magazine de tunning adevarate sunt 2 ,3 agarici k tine (k sa nu te jignesc nici yo pe tine) care au zis sa isi faca firma de tunning si monteaza si ei niste parti asa la plesneala sa suferi pe strada k domle am masina tunata da masina mea ma face si Dacia 1310 pe strada da.
Si in kaz k nu stiai yo stau pe Vitan Einstein si in fiecare zi merg pe akolo daaaaaaa deci nu imi spune tu mie ce magazine sunt.
Si piesele din targ ia iai tu pe aia la verificat care le vand si sa mai comentezi tu la mine dupa aia.
Pastiluta is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:04   #416
Pastiluta

Stage 3
 
Pastiluta's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 138
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Geo stai k mai am de spus k am citit si cealalta jumatate a postului bah in primu rand yo knd mergeam in targ la Vitan tu te incaltai cu fesu deci shhttt.
In kaz k te intrebi ce cautam akolo iti spun si de ce eu am prieteni care sunt bodyguarzi akolo si stai tu calm k nu stii tu ce se intampla akolo cu adevarat.
Si tu ai vazut un magazin cu tobe si mama ce magazin frate tunning k stiu deastia k tine cum vad un spoiler pe masina fratele meu ce masina tunata are ala ( si masina este stock ) dar nu asta conteaza.
Nu imi dai tu mie lectii de viata mai ales despre vitan!!!!
Pastiluta is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 20:43   #417
bdmy_yard

Stage 3
 
bdmy_yard's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 80
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

ba ati auzit ca cica acuma cursele ilegale sunt pedepsite cu inchisoareasi asta mai zic ca is normali:
bdmy_yard is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 20:48   #418
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

ba desteptilor..nu va mai certatzi )

geo calm..nu vezi ca ala nici nu stie sa scrie corect tuning
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 21:00   #419
D.K.Smoke

Stage 5
 
D.K.Smoke's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 312
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Naspa rau fratilor cu legislatia asta de shit
D.K.Smoke is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 22:21   #420
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

No comment
Ai dreptate Blowwind, ma abtin de la alte comentarii.

Bdmy_yard , a aparut undeva lege scrisa, sau doar ai auzit? Bine, ca zvonurile la noi de multe ori se transforma in realitate, deci nu se stie...orice e posibil. Oricum nu-mi fac probleme, nu am inca vreo masina smechera sa ma duc la curse cu ea. Si de Cielo meu mi-e prea mila sa-l tin in 6-7000 rpm .
Ma, intr-un fel parca nu e rau sa fie sanctiuni mai aspre, se mai raresc accidentele, mai ales cele grave. Parerea mea....nu-mi sariti in cap
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -