Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-07, 17:56   #1
admin
Administrator

Stage 3
 
admin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 158
Exclamation Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale:

În 01.02.2007, orele 22:00, în zona Sălii Sporturilor “Horea Demian” din Cluj si a platoului aferent, a fost organizată o acţiune pe linia depistării conducătorilor auto care organizează sau participă la adunări, organizate sau spontane, în vederea promovării curselor de autovehicule fără acordul politiei şi depistării autovehiculelor care au montate articole tuning pe autoturisme, fără a avea acest drept.
Au fost depistate aproximativ 80-85 de autoturisme şi aproximativ 300 de persoane, din care au fost legitimate aproximativ 180 de persoane şi 50 de autoturisme.
S-au aplicat 123 sancţiuni contravenţionale in valoare de 145 puncte ; s-au aplicat 175 puncte de penalizare ; s-au reţinut 9 permise de conducere în vederea suspendării.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	a1.jpg
Views:	30733
Size:	57.2 KB
ID:	210036   Click image for larger version

Name:	a2.jpg
Views:	20027
Size:	55.6 KB
ID:	210037   Click image for larger version

Name:	a3.jpg
Views:	15765
Size:	51.7 KB
ID:	210038  

admin is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:29   #2
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

mdea...
adica... dak am sticker pe masina imi da amenda???
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:32   #3
HORIA_STI

Stage 3
 
HORIA_STI's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 98
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

or fii mandrii de ce au facut ? in orice caz nu doresc la nimeni frigideru lor...))
HORIA_STI is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:35   #4
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Nasol fratilor...
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:35   #5
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

cred ca politia sa uitat prea mult la fast n furios si a jucat prea mult Most Wanted!! de parca omoara cu ceva tuningu...fac din tuning ceva extra ilegal .ptr ei tuning =curse ilegale ceea ce e extrem de gresit.cred ca ar trebui trimisi pe undeva prin germania sa fie scolarizati sa vada ca tuning e tuning... curse ilegale le faci si cu caruta nu iti tre neaparat tuning!
__________________
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:40   #6
Doctorul

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 311
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

a inceput politia sa se puna serios pe meserie,vad ca nu ne mai suporta..
Doctorul is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:41   #7
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Acum depinde ce tuning ca nu ai voie sa faci orice dar de exemplu spoilere praguri ai voie m-am interesat si ai voie. Jante mai late sau mai mari fara autorizatie nu ai voie (cu autorizatie ai voie la fel ca si cu folia)...
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:42   #8
HORIA_STI

Stage 3
 
HORIA_STI's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 98
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by frozzen View Post
cred ca politia sa uitat prea mult la fast n furios si a jucat prea mult Most Wanted!! de parca omoara cu ceva tuningu...fac din tuning ceva extra ilegal .ptr ei tuning =curse ilegale ceea ce e extrem de gresit.cred ca ar trebui trimisi pe undeva prin germania sa fie scolarizati sa vada ca tuning e tuning... curse ilegale le faci si cu caruta nu iti tre neaparat tuning!
MAIMUTA CA SA FACA SARCINI MAI COMPLEXE TREBUIE MAI INTAI SA FOLOSEASCA SCULE PRIMITIVE SI TU II TRIMITI PE ASTIA IN GERMANIA SA SE SCOLARIZEZE PAI VREI DRAQ SA LI SE BLOCHEZE PROCESOARELE ALEA NU VEZI CA NU LE-AU AJUNS 17 SA SE TREZEASCA MAI LASA-I UN PIC.
__________________
TRUCKER BY DAY,BIKER BY NIGHT
HORIA_STI is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:49   #9
Sarris

Stage 4
 
Sarris's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 288
Member of:
[DACIA]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Vai de mama lor ii deranjeaza cuvantul tuning, ce stiu ei ce-i aia "ARTA"
Sarris is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:50   #10
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by HORIA_STI View Post
MAIMUTA CA SA FACA SARCINI MAI COMPLEXE TREBUIE MAI INTAI SA FOLOSEASCA SCULE PRIMITIVE SI TU II TRIMITI PE ASTIA IN GERMANIA SA SE SCOLARIZEZE PAI VREI DRAQ SA LI SE BLOCHEZE PROCESOARELE ALEA NU VEZI CA NU LE-AU AJUNS 17 SA SE TREZEASCA MAI LASA-I UN PIC.
deaia au politistii masini cu folii ,jante..si alte minuni!da pt ei e legal...numai noi daca avem ceva acolo pe masini gata tre sa avem nos si alte tampenii!democratie pe naiba...astia vor sa avem masinile stock ca la mama natura,daca se poate sa nici nu mergem cu ele si ei sa stea cu burta la soare fara sa faca nimik.
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:51   #11
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

intradevar glumele cu politistii nu sunt inventate mai mult nu cred ca e nevoie sa zic
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 19:02   #12
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

intrebare:
s-au organizat curse in seara aia sau doar baietii se stransesera la o "samanta"??? e foarte important!!!...nu cred ca este legal ceea ce fac si eu cred ca asta esta ABUZ!!!

sa povesteasca cineva care a fost acolo!!!...se poate actiona in judecata politia cluj? eu daca as fi patit asa ceva fiind nevinovat muream cu ei de gat!!!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 19:21   #13
the_fury

Stage 3
 
the_fury's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 153
Member of:
[VW]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

In alte tari e legal si NOS-ul.... ce, nu e bun la depasiri?
the_fury is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 19:31   #14
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by the_fury View Post
In alte tari e legal si NOS-ul.... ce, nu e bun la depasiri?
are vreo legatura ce ai scris tu cu ce s-a intamplat?
S-au aplicat 123 sancţiuni contravenţionale in valoare de 145 puncte ; s-au aplicat 175 puncte de penalizare ; s-au reţinut 9 permise de conducere în vederea suspendării.
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 19:36   #15
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

astia sunt nebuni .. daca stateau pur si simplu nu trebuiau sa prezinte actele la masini si etc ..
Psycho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -