Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-07, 16:54   #91
Aadryan

Stage 5
 
Aadryan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 374
Post Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Quote:
Originally Posted by smedy View Post
Sunt curios dak radarele fixe sunt in asfalt cum zice BoomPunk atunci cine le mai verifica lor radarele metrologic
Nu frate, alea nu sunt radare cum zic altii care vor si ei sa faca conversatie. Alea sunt niste fire prin care comunica radarele si camerele intre ele. Radarele sunt acele cutii amplasate langa camere si eventual alea in pamant sunt niste emitatoare de senzori care ajuta radarele.
__________________
*Strazile Nu Iarta*
Audi A4 2.0TDI 2007
Aadryan is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 21:40   #92
andy_like_andrew

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

fratilor, cine stie ce e cu aparatul ala care face poza cu blitz ,de la universitate, am trecut ieri pe acolo si am inaintat pe culoarea criminala,am vazut o lumina puternica in spatele meu.
abia atunci mi-am dat seama ce culoare era la semafor, nu il vazusem.
stie cineva in ce format si ce contine poza care o fac?
andy_like_andrew is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 22:51   #93
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Stiti ceva de vreun Seat albastru inchis ?
Mi se pare ca e Leon ...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 22:56   #94
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Astazi am fost la Sibiu ... iar la intoarcere, la Talmaciu era tras pe sens opus un Logan galben cu numere de bucuresti.... cu radaru pe el. Iar la urmatoarea localitate 10-15km, la Boita, Logan rosu ...
__________________
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 21:15   #95
Aadryan

Stage 5
 
Aadryan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 374
Post Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Stiti ceva de vreun Seat albastru inchis ?
Mi se pare ca e Leon ...
Da, cate ceva stiu despre el. Este un Seat Cordoba de culoare Bleumarin si de obicei este pozitionat in localitatea Potigrafu de pe DN1(Bucuresti-Ploiesti).Daca vroiai sa intrebi daca are radar raspunsul meu este da



Quote:
Originally Posted by Aaronnel^ View Post
Astazi am fost la Sibiu ... iar la intoarcere, la Talmaciu era tras pe sens opus un Logan galben cu numere de bucuresti.... cu radaru pe el. Iar la urmatoarea localitate 10-15km, la Boita, Logan rosu ...
Masinile pe care stiu eu ca le are politia sunt:Logane(galbene, albe, rosii, neinscriptionate bineinteles),Seatul ala Cordoba si Vw Vento albe.Eu am vazut cand ma intorceam de la Bucuresti acum vreo 6 luni un logan alb cu radar care avea o lada cu ceapa pe el sa creada soferii ca ala vinde ceapa


Quote:
Originally Posted by andy_like_andrew View Post
fratilor, cine stie ce e cu aparatul ala care face poza cu blitz ,de la universitate, am trecut ieri pe acolo si am inaintat pe culoarea criminala,am vazut o lumina puternica in spatele meu.
abia atunci mi-am dat seama ce culoare era la semafor, nu il vazusem.
stie cineva in ce format si ce contine poza care o fac?
Nu as putea sa-ti spun cu exactitate in ce procent se vede masina dar hai sa be gandim. Daca ar fi sa fie ca cele de pe DN nu se vede decat partea din spate a masinii fara a sti cine a condus acea masina. Dar daca zici ca era la semafor s-ar putea sa se vada toata masina, inclusiv semaforul pentru ca altfel nu ar avea cum sa-ti dovedeasca ca ai trecut pe rosu!
Aadryan is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 22:51   #96
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Hm.... si atentie si la un Renault mai vechi (cred ca 19) de culoare deschisa pe DN1 intre Bucuresti si Ploiesti (sta in zona Romanesti de obicei)....
Si am auzit ca exista un fel de spray cu care poti sa dai pe numar si-i da un efect glossy; atunci cand camera pozeaza are si blitz si blitz-ul o sa faca sa straluceasca numarul care devine ilizibil in poza... (am vazut pe un site, pe la americani, cred).... Super daca s-ar gasi si la noi....
__________________
Renault Megane 1.6 16v 107cp - one life one love
BMW 525i E34 200cp - голубое бумер
Ford Mondeo MK III - 2.5 V6
powered by Alpine, Infinity and Kicker
LIVING LOUD....VERY LOUD

Last edited by Khalis; 26-03-07 at 22:55.
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 10:59   #97
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

renault 19 chamade argintiu matuit asa. parca are nr. de mai dar nu sunt sigur.

sprayurile alea sunt ilegale.
tre is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 11:06   #98
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Din cate stiu yo camerele acelea nu fac cu blitz poate ma insel....
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 11:15   #99
F Sierra 2.0i Man

Stage 3
 
F Sierra 2.0i Man's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 88
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

poate imi explica siu mie cineva ce insemna treaba asta ca vazui ieri un taxi pe langa aeroport intradevar pe persoana fizica dar belea avea sris discret pe usa din stanga spate printre multe alte scrisuri atentie "Control trafic" tu-i in gat de bulangii \deci exista si sunt inscriptionate exact ca un taxi si cu pret pe ele asa ca aveti grija fratilor treaba se increteste
__________________
Fericirea este scumpa si daca masina reprezinta asta e cu atat mai greu!
F Sierra 2.0i Man is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 11:22   #100
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Quote:
Originally Posted by F Sierra 2.0i Man View Post
poate imi explica siu mie cineva ce insemna treaba asta ca vazui ieri un taxi pe langa aeroport intradevar pe persoana fizica dar belea avea sris discret pe usa din stanga spate printre multe alte scrisuri atentie "Control trafic" tu-i in gat de bulangii \deci exista si sunt inscriptionate exact ca un taxi si cu pret pe ele asa ca aveti grija fratilor treaba se increteste
Ce ai vzt tu kiar sunt taxiuri si e valabil "control trafic" numai pt. taxiurile de la firma respectiva...mai exact controleaza trafikul taxiurilor firmei respective (knd are client sa nu mearga pe naspa, sa nu faca drift,burn etc etc .......)
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 11:29   #101
F Sierra 2.0i Man

Stage 3
 
F Sierra 2.0i Man's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 88
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Quote:
Originally Posted by [-KiwY-] View Post
Ce ai vzt tu kiar sunt taxiuri si e valabil "control trafic" numai pt. taxiurile de la firma respectiva...mai exact controleaza trafikul taxiurilor firmei respective (knd are client sa nu mearga pe naspa, sa nu faca drift,burn etc etc .......)
ma asta e bine daca zici ca este asa cu toate ca e cam greu de crezut cum ar putea ala din control trafic sa verifice ca a luat un client si merge pe naspa si repet masina nu era de firma nu avea nici o inscriptionare cu firma sau nr de tel ca m-am uitat bine() dar insfarsit daca zici ca e asa stau mai linistit
apropo cica astea sunt cele zdemii de intersectii supravegheate daca intereseaza pe cineva si are rabdare sa le citeasca poate sunt folositoare :


Piata Victoriei

- Bd. Iancu de Hunedoara - Str. Roma; Bd. Iancu de Hunedoara - Calea Dorobantilor

- Sos. Stefan cel Mare - Calea Floreasca; Sos. Stefan cel Mare - Str. Barbu Vacarescu; Sos. Stefan cel Mare - Str. V. Lascar; Sos. Stefan cel Mare - Str. Grozovici ; Sos. Stefan cel Mare - Str. Lizeanu; Sos. Stefan cel Mare - Calea Mosilor (Obor)

- Sos. Mihai Bravu - Bd. Ferdinand I

- Bd. Ferdinand I - Str. Ritmului

- Sos. Mihai Bravu - Sos. Iancului (Piata Iancului); Sos. Mihai Bravu - Str. Vatra Luminoasa; Sos. Mihai Bravu - Bd. Basarabia (Piata Hurmuzachi); Sos. Mihai Bravu - Str. Baba Novac; Sos. Mihai Bravu - Bd. Camil Ressu; Sos. Mihai Bravu - Calea Vitan; Sos. Mihai Bravu - Splaiul Unirii; Sos. Mihai Bravu - Calea Vacaresti

- Calea Vacaresti - Sos. Oltenitei (Piata Sudului)

- Sos. Oltenitei - Sos. Berceni, Sos. Oltenitei - Bd. Ctin. Brancoveanu; Sos. Oltenitei - Sos. Giurgiului

- Calea Serban Voda - Sos. Viilor

- Sos. Viilor - Str. C. Istrati; Sos. Viilor - Str. Fabrica de Chibrituri; Sos. Viilor - Str. Odoarei;

- Str. Odoarei - Bd. T. Vladimirescu (Piata Chirigiu)

- Bd. T. Vladimirescu - Calea 13 Septembrie (Piata Jose Rizal)

- Calea 13 Septembrie - Str. Progresului

- Sos. Panduri - Str. F. Rainer; Sos. Panduri - Str. D. Bagdasar

- Bd. Timisoara - Str. Progresului - Bd. Geniului

- Bd. Vasile Milea - Bd. Timisoara; Bd. Vasile Milea - Bd Iuliu Maniu

- Sos. Cotroceni - Bd. Geniului

- Bd. Vasile Milea - Sos. Grozavesti; Bd. Vasile Milea - Sos. Orhideelor (Podul Grozavesti)

- Sos. Orhideelor - Calea Giulesti

- Calea Plevnei - Calea Giulesti

- Sos. Orhideelor - Calea Plevnei

- Sos. Nicolae Titulescu - Calea Grivitei (Statia de metrou Basarab); Sos. Nicolae Titulescu - Bd. Alex. Ioan Cuza; Sos. Nicolae Titulescu - Bd. Banu Manta; Sos. Nicolae Titulescu - Str. Maltopol; Sos. Nicolae Titulescu - Str. Iacob Felix

- Sos. Buc. Ploiesti - Aero. Baneasa; Sos. Buc. Ploiesti - Bd. Aerogarii; Sos. Buc. Ploiesti - Str. Elena Vacarescu

- Piata Presei Libere

- Piata Arcul de Triumf

- Sos. Kiseleff - Str. Ion Mincu

- Bd. Lascar Catargiu - Str. Gh. Manu; Bd. Lascar Catargiu - Bd. Dacia (Piata Romana)

- Bd. Dacia - Calea Dorobantilor

- Bd. Magheru - Str. George Enescu; Bd. Magheru - Str. Tache Ionescu; Bd. Magheru - Str. C.A. Rosetti

- Str. C.A. Rosetti - Str. Dionisie Lupu

- Bd. Balcescu - Str. Dem. I. Dobrescu; Bd. Balcescu - Str. Batistei

- Piata Universitatii

- Bd. I.C. Bratianu - Str. Coltei; Bd. I.C. Bratianu - Bd. Corneliu Coposu (Piata Unirii); Bd. I.C. Bratianu - Bd Unirii; Bd. I.C. Bratianu - Splaiul Unirii

- Bd. Dimitrie Cantemir - Bd. Marasesti; Bd. Dimitrie Cantemir - Bd. Tineretului

- Bd. C-tin Prezan - Bd. Aviatorilor (Piata Charles de Gaulle)

- Bd. Aviatorilor - Str. Ion Mincu

- Calea Victoriei - Str. Gh. Manu; Calea Victoriei - Bd. Dacia; Calea Victoriei - Calea Grivitei; Calea Victoriei - Str. Stirbei Voda; Calea Victoriei - Str. Ion Campineanu; Calea Victoriei - Bd. Regina Elisabeta

- Bd. Regina Elisabeta - Str. Academiei

- Piata Rosetti

- Bd. Carol I - Str. Armeneasca; Bd. Carol I - Calea Mosilor

- Bd. Pache Protopopescu - Str. Traian; Bd. Pache Protopopescu

- Str. Popa Nan; Bd. Pache Protopopescu - Str. Matasari

- Splaiul Independentei - Bd. Eroilor

- Bd. Eroilor - Bd. Eroii Sanitari; Bd. Eroilor - Str. C. Davila

- Splaiul Independentei - Bd. Unirii

- Bd. Unirii - Bd. Mircea Voda

- Bd. Mircea Voda - Str. Sfanta Vineri

- Bd. Unirii - Str. Nerva Traian; Bd. Unirii - Str. L. Blaga

- Calea Victoriei - Splaiul Independentei (Podul Operetei)

- B.I.R. - Splaiul Independentei

- Str. Halelor - Splaiul Independentei

- Bd. Corneliu Coposu - Str. Sfanta Vineri; Bd. Corneliu Coposu - Bd. Mircea Voda

- Calea Calarasilor - Str. Mantuleasa

- Fantana Miorita

- Sos. Kiseleff - Capat tramvai 41; Sos. Kiseleff - Str. Strandului; Sos. Kiseleff - Str. Docentilor; Sos. Kiseleff - Str. Monetariei

- Bd. Dimitrie Cantemir - Str. Radulescu Drumea

- Calea Victoriei - Str. Mihai Moxa; Calea Victoriei - Str. George Enescu; Calea Victoriei - Str. C.A. Rosetti; Calea Victoriei - Str. Matei Millo

- Piata Pache Protopopescu
F Sierra 2.0i Man is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 11:55   #102
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Da... Renault-ul are numere de mai....
Sprayul o fi ilegal.... dar trebuie sa te prinda mai intai...
Taxiurile cu control trafic sunt mai mult de forma, chiar in cadrul propriilor companii... sunt taxiuri normale numai ca au dreptul sa-i parasca pe ceilalti la sef daca ii prind ca incalca regulile de circulatie....
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 14:44   #103
F Sierra 2.0i Man

Stage 3
 
F Sierra 2.0i Man's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 88
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

e daca e asa pot sta linistit dar despre spray eu zic nu va riscati frate ca am un prieten care deja a facut bulangeria asta si i-au dat masina in urmarire chiar asa murdara cum era ca venea de la timisoara si nu mai zic cate rugaminti pe la comandant si comisii peste comisii sa-i dea neicepere la dosar pt ca binenteles i-au gasit masina asa ca nu faceti asa ceva ca e creata rau traba si nu e de joaca
F Sierra 2.0i Man is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 17:20   #104
Aadryan

Stage 5
 
Aadryan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 374
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Tot detectorul de radar ramane mai bun.........la ala nu au ce sa comenteze zdrentele........................
Khalis, acel spray se gaseste si pe la noi dar bineinteles ca nu pe toate tarabele si la magazine.........gasisem o data pe un site dar din pacate nu i-am retinut numele acestuia.
Aadryan is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 17:31   #105
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Quote:
Originally Posted by Aadryan View Post
Tot detectorul de radar ramane mai bun.........la ala nu au ce sa comenteze zdrentele........................
Khalis, acel spray se gaseste si pe la noi dar bineinteles ca nu pe toate tarabele si la magazine.........gasisem o data pe un site dar din pacate nu i-am retinut numele acestuia.
Adik dak esti prins ku detector de radar nu au ce sa.ti faca???
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -