Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 16-08-06, 14:20   #46
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Pe valea Prahovei Seat Cordoba cu numere de PRAHOVA albastru ! Deci nu numai loganuri.
Skma is offline   Reply With Quote
Old 19-08-06, 22:11   #47
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

o intrebare am ... exista elicoptere cu radar ? cand veneam de la mare vineri seara un elicopter survola a2 ul si avea o chestie dubioasa care atarna de el si m am gandit k altceva nu poate sa fie....
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 13:54   #48
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Camera de supraveghere a traficului
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 15:06   #49
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
o intrebare am ... exista elicoptere cu radar ? cand veneam de la mare vineri seara un elicopter survola a2 ul si avea o chestie dubioasa care atarna de el si m am gandit k altceva nu poate sa fie....
da pe autostrada soarelui exista elicopter cu radar (nu survoleaza tot timpul,dar acum mai ales cand au fost luniile de vacanta da).a aratat la televizor cum din elicopter o prins o astra care mergea cu vreo 160 si doua motociclete cu 150.iar apoi prin statie transmiteau unui echipaj informatiile despre masini si apoi ii opreau.
__________________
Colin Forever!
tfsi is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 16:40   #50
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Camera de supraveghere a traficului
pai de ce ar mai pune o camera intr un elicopter , avand in vedere k deja sunt montate camere de supraveghere....
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 27-08-06, 21:35   #51
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Loganul galben cu radar a fost sambata noaptea pe Bd. Unirii langa (ruina unde ar fi trebuit sa fie) Biblioteca Nationala si duminica dimineata tot prin zona Unirii. Nr. de inmatriculare e B-23-AUB, echipaj doi politisti si o politista. Nu eram atent si m-a luat, m-am facut de o amenda acordata pe loc si platibila luni

Nota: daca ei au radarul standard (cu "borcanul" pe bord) si noi suntem atenti, ii putem depista din vreme, indiferent in ce masini circula sau pe ce drum se pun. Ajunge sa te uiti cu atentie in fata si sa vezi o masina parcata cu botul in directie contrara sensului de mers, acolo unde nu parcheaza nimeni - in mod sigur sunt "baietii veseli". In felul asta am evitat vreo 3-4 radare pe Autostrada Soarelui sper ca dupa ce vor citi mesajul asta nu vor muta radarele de pe bord...

Elicopterul cu radar nu e o idee prea buna - radarul ar trebui sa fie nemiscat pentru a avea un punct de reper in masurarea vitezei, deci pilotul ar trebui sa zboare la punct fix pana cand se inregistreaza viteza

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 29-08-06, 23:45   #52
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

b-21-alj zona turda ( pod grant urcare ) ... amenda .. acu cateva zile ( un amic ) ...dacie logan rosie parcata dupa o paragina de duba..pe contra sens ... noaptea
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 30-08-06, 17:52   #53
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Care merge la mare, pe portiunea cu limitare de 80 km/h pe autostrada, unde se circula pe cate o banda nedespartite, Logan de politie cu radar, zi-noapte este prezent. M-a luat cu 110 in zona de 80 dar nu a oprit. Astept postashul...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 30-08-06, 22:01   #54
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

bai ce scarbe!!! vineri seara, kisselef. imediat cand intram pe kisselef radar, e ok.. nu aveam viteza. iar apoi aproape de piata victoriei alt radar (deci la nici 500 m distanta)... pe ala l-am furat dar doar cu 102 km/h, lejer... e si zona de 60.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 30-08-06, 22:08   #55
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

astia cu ALJ sunt baetzi "da" treaba ....

cel putin aia pe care i-am prins noi in tura respectiva

cu d`alea la semafor.. alo .. sefu .. da da tu ala din dreapta, =)) punetzi centura te rog frumos ...
=))


am facut poze cu ei undeva..

baetzi "da" baetzi ....
adevarat vb ..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Hot Stuff 1 Car 2 Cops vs 1 anonymous member.jpg
Views:	270
Size:	233.5 KB
ID:	144500  
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 30-08-06, 22:11   #56
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

a da, am uitat esentialul din ultimul post... ambele erau loganuri galbene fara nici un marcaj, bineinteles. o sa ajung sa ma sperie taxiurile
teddy is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 11:39   #57
dmn

Stage 1
 
dmn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

solenzele au nr cu B39 sau de MAI. Loganurile sint fantome... Daca scoti radarul de pe ea si o sui pe mamaie la volan, juri ca e masina de familie nu de gabori...
Cat despre kiseleff aveti grija mare ca s-au smecherit oamenii... asta cu 2 radare e veche! treci de unul si-i dai talpa si te ia al doilea...
acum nu il mai pun nici in rond nici la scoala! il baga intre pomi si nu il vezi decat prea tarziu! si mai au un loc pe-acolo pe linga intersectia de la sectia 2, dar pe ala nu l-am gasit... era filtru mare in rond si trageau pe dreapta aproape tot... taloane, noxe si tot tacamul, printre care si pentru radar! dar unde era pus nu stiu, pt ca am luat-o de 2 ori de la arc pana in victoriei si nu l-am descoperit... o fi fost alta masina fantoma si poate d-asta...
Despre elicopter... stati linistiti! are si radar are si camera si vede tot! de ala nu prea poti sa scapi! ce vede ala de sus raporteaza celor de jos si astia te opresc...
Partea relativ buna e ca nu raporteaza chiar tot... adik numai infractiunile evidente sau pe aia care merg cu 250 toata autostrada...
Intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat, veti vedea ca vor fi elicoptere si deasupra bucurestiului! pt ca e vizibilitatea f buna si cum spuneam... de ala nu prea ai unde sa te ascunzi...
dmn is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 09:45   #58
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Magheru, intersectia de la Panipat, inainte de Universitate, este radar fix pe trotuar. Mai multi au zis ca li s-au facut poze cu blitz la stop.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 05-11-06, 17:59   #59
anothem

Stock
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Logan rosu pe Aviatorilor, parcat pe una din aleeile alea mici laterale.. Dracu l-a vazut pe ala la 3 dimineata. M-a luat si m-a si oprit atunci.
anothem is offline   Reply With Quote
Old 07-11-06, 18:23   #60
Ryan

Stage 3
 
Ryan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 118
Default Re: Ce stiti despre "taxiurile" cu radar???????

Logan Rosu si la grozavesti , lea facut poze la 2 in fata mea noroc ca vb la tel si nu mergeam tare
Ryan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -