Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-06, 20:36   #46
CT-01-DXA

Stock
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 5
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Most_Wanted\"
BAH al draq prost de unde atata vrajeala frate .....astia nu aveau ce sa dea la tv..............in ultimul tim cam arata deastea la tv si au vazut ca tine...hai sa facem un reportaj la vrajala...........mie imi pare rau de ala care era cu msina de la firma (din cate stiu a fost decat 1 masina sau 2 de firma..)ca din cauza lu unu care ii era foame ....poate fi dat afara de la munca
URASC REPORTERII
Acum sigur garda calare pe portul tomis
De dat afara nu m-au dat da nu mai imi da masina seara acasa.Oricum vad ca incep sa se linisteasca apele si cred ca din weekend o am iar acasa....Si garda de atunci in fiecare seara da cate un tur prin port....s-au simtzit atacatzi ca au zis la tv ca nu au luat masuri....Sa vezi ce reportaj le trag la ziar sapta viitoare de-or sa faca razie sa ma gaseasca....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	imag019_221.jpg
Views:	115
Size:	336.0 KB
ID:	70921  
CT-01-DXA is offline   Reply With Quote
Old 22-02-06, 21:34   #47
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

ce reportaj mah ?!
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 22-02-06, 22:06   #48
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-01-DXA\"
Quote:
Originally Posted by \"Most_Wanted\"
BAH al draq prost de unde atata vrajeala frate .....astia nu aveau ce sa dea la tv..............in ultimul tim cam arata deastea la tv si au vazut ca tine...hai sa facem un reportaj la vrajala...........mie imi pare rau de ala care era cu msina de la firma (din cate stiu a fost decat 1 masina sau 2 de firma..)ca din cauza lu unu care ii era foame ....poate fi dat afara de la munca
URASC REPORTERII
Acum sigur garda calare pe portul tomis
De dat afara nu m-au dat da nu mai imi da masina seara acasa.Oricum vad ca incep sa se linisteasca apele si cred ca din weekend o am iar acasa....Si garda de atunci in fiecare seara da cate un tur prin port....s-au simtzit atacatzi ca au zis la tv ca nu au luat masuri....Sa vezi ce reportaj le trag la ziar sapta viitoare de-or sa faca razie sa ma gaseasca....
MAH bine ca nu teau dat afara ........asta e masina nu o mai vezi pt un timp.....dar nu se vedea bine masina in reportaj de unde a stiut seful tau ca esti tu..........si de unde a stiut national tv ca vine lume in port..cine ia trimis
Normal ca garda o sa fie calare pe port acum.........ca ia facut de rahat la tv )
Si ce ai de gand sa faci acum...ce reportaj??
__________________
pictures
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 22-02-06, 23:31   #49
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Johnny_C\"
Nu ii felicita garda ca si-au facut masinile tari, dar nici nu se lua de viata lor degeaba...
Chestia era ca ... fiind politisti in acele tari ... ei trebuie sa respecte legea, si sa serveasca cetatenii (protect and serve ) nu sa se comporte ca si cum legea nu se aplica pt ei si ca si cum cetatenii ar fi sclavii lor.
Nu stiu daca au fost totdeauna asa ... dar frica unui proces face din oameni si din politisti adevarati gentlemen.

(stiu prin bacau cum mai vad... politisti trecand pe rosu si incalcand tot felul de reguli si asta cu masina personala ... inafara serviciului
sau cel mai misto ... unu cu o solenza de politie ... facea curse prin mijlocul centrului cu o tipa pe care cred ca vroia sa o impresioneze ... depasea aia linia continua ... nu se lasau unu pe altu sa depaseasca ... dar deh ... cu vreo 2 seri in urma tot masina aia m-a oprit ca de ce am detector de radar ... ca.... cu ce viteza pot sa merg eu prin oras de am nevoie ... si imi spunea si ca daca vrea poate sa ma controleze (fizic) sa vada unde-i detectorul ... ca le-am spus ca pot sa controleze in masina pana maine ca nu gasesc acolo nimik ... si cand le-am zis ca ei se cred in filme faceam misto ... cum de nu stiu eu ca el are voie sa ma controleze corporal ... si dupa ce m-a rugat vreo 10 minute sa recunosc ca am detector, de parca eram idiot sa spun ca da ... m-au lasat sa plec.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 01:14   #50
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

asta cu mashina personala sa seinampla peste tot in tara stai calm nu numai la voi ... asa k ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 06:31   #51
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Nu s-a plictisit lumea de vorbit?
Ce se face pentru a nu se mai vorbi eronat?
De ce nu spun ca la unele ilegale se ajunge cu masini de presa in convoi , ei ncurajeaza asta sa aiba ce da pe post.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 09:37   #52
CT-01-DXA

Stock
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 5
Default Re:

MAH bine ca nu teau dat afara ........asta e masina nu o mai vezi pt un timp.....dar nu se vedea bine masina in reportaj de unde a stiut seful tau ca esti tu..........si de unde a stiut national tv ca vine lume in port..cine ia trimis
Normal ca garda o sa fie calare pe port acum.........ca ia facut de rahat la tv )
Si ce ai de gand sa faci acum...ce reportaj??[/quote] Se vede masina...si se vede si cand ma invurteam ca e tico,iar cand plec de la start cu clio se vede si numaru ca e de buc.Azi a venit directoru general la firma si a zis ca daca l-am facut p'ala cu clio si nu l-am facut de ras e bine prea tare tipu.Si se mai vede si matizu care e al colegului meu si tot eu eram la volan.Asta e.....Iar reportajul care o sa iasa,referitor la reporterii de la natzional care au mancat *** fara sa stie mai nimic despre \"intalnirile noastre spectaculoase\" din portul tomis. Si daca tot s-a facut public faptul ca .... masinile de la firma,sa va arat si cateva mostre cu alte masini de la firmele precedente Sunt mai multe da....n'ar fi frumos sa le vada cine nu trebuie.....
Attached Files
File Type: 3gp video_0310_188.3gp (403.1 KB, 67 views)
File Type: 3gp mov00015_209.3gp (214.9 KB, 48 views)
File Type: 3gp video_0329_762.3gp (656.5 KB, 51 views)
File Type: 3gp video_0361_849.3gp (539.7 KB, 54 views)
File Type: 3gp video9_645.3gp (181.0 KB, 39 views)
File Type: 3gp matiz_170_486.3gp (167.0 KB, 49 views)
CT-01-DXA is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 10:26   #53
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Pai atunci de ce draq le pui aici???
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 10:33   #54
CT-01-DXA

Stock
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 5
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Alfa_band\"
Pai atunci de ce draq le pui aici???
ce-a fost a fost......
CT-01-DXA is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 11:40   #55
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-01-DXA\"
Quote:
Originally Posted by \"Alfa_band\"
Pai atunci de ce draq le pui aici???
ce-a fost a fost......
shaw e nebun ... nici nu trebe sa ma mai uit la filme .. 90 % din ele le shtiu .. bine dxa`ule
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 11:50   #56
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
asta cu mashina personala sa seinampla peste tot in tara stai calm nu numai la voi ... asa k ...
nu ziceam ca nu se intampla ... ziceam doar de ipocrizia lor ... ei fac ce vor ... dar noi daca gresim ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 12:01   #57
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
asta cu mashina personala sa seinampla peste tot in tara stai calm nu numai la voi ... asa k ...
nu ziceam ca nu se intampla ... ziceam doar de ipocrizia lor ... ei fac ce vor ... dar noi daca gresim ...
pai daca nu eshti politist ... ehh oricum iti spun eu k daca erai poate faceai si tuh la fel shtiindd k nu are cine sa t amendeze .. o parte din ei aici al ctza se mai suie si spritzuti la volan
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 12:24   #58
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
asta cu mashina personala sa seinampla peste tot in tara stai calm nu numai la voi ... asa k ...
nu ziceam ca nu se intampla ... ziceam doar de ipocrizia lor ... ei fac ce vor ... dar noi daca gresim ...
pai daca nu eshti politist ... ehh oricum iti spun eu k daca erai poate faceai si tuh la fel shtiindd k nu are cine sa t amendeze .. o parte din ei aici al ctza se mai suie si spritzuti la volan
Si la noi ... peste tot de fapt. Dar enervant e ca desi fac si ei asta ... cand faci tu ... parca ai omorat un om ... cand iti dau amenda pt viteza sau altceva.... macar sa dea amenda si sa ne lase ... sa se poarte frumos ca tot noi ii platim ... din taxe si amenzi .... si din spagi
SFW is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 13:00   #59
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
asta cu mashina personala sa seinampla peste tot in tara stai calm nu numai la voi ... asa k ...
nu ziceam ca nu se intampla ... ziceam doar de ipocrizia lor ... ei fac ce vor ... dar noi daca gresim ...
pai daca nu eshti politist ... ehh oricum iti spun eu k daca erai poate faceai si tuh la fel shtiindd k nu are cine sa t amendeze .. o parte din ei aici al ctza se mai suie si spritzuti la volan
Si la noi ... peste tot de fapt. Dar enervant e ca desi fac si ei asta ... cand faci tu ... parca ai omorat un om ... cand iti dau amenda pt viteza sau altceva.... macar sa dea amenda si sa ne lase ... sa se poarte frumos ca tot noi ii platim ... din taxe si amenzi .... si din spagi
Corect (si ei sunt platiti din banii nostrii).... desi exista o lege prin care se reglementeaza comportamentul organelor de politie rutiera, ei nu il respecta aproape niciodata. Chestia cu \"protejaza si ajuta\" la noi e \"persecuta si abuzeaza\".... Le trebuie multe, multe reclamatii la cei care fac abuzuri..... Doar asa se vor potoli, asa cum ei se pun pe noi cu amenzile, asa trebuie si noi sa ne punem pe ei cand fac abuzuri si nu se comporta civilizat....
__________________

Street Vision Racing Team
13RvR is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 03:23   #60
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

voi uitati ca traim in romania,tara tuturor posibilitatilor
referitor la comportamentul polititstilor.....deja pt ei abuzul a devenit o normalitate...odata a urlat dupa mine un politai cu expresia \"BA\" pt ca am trecut linia continua....apoi nu s-a legitimat,apoi mi-a zis direct..\"hai,cat ai pe tine\".raspunsul meu?\"decat sa-ti dau tie spaga mai bine cumpar dulciuri si le trimit la un orfelinat\" si am plecat......a zis ceva?neah....
din cate stiu io,politistii trebuie sa vorbeasca cu \"dumneavoastra\" nu \"tu\" sau \"ba\" ca nici nu e frate cu mama,nici nu-l stiu \"de la cutremur\",apoi trebuie sa se legitimeze.....pai eu cum ma pot prezenta unei persoane straine?.....
dar cea mai mare problema.......deci..va spun cu mana pe inima,dar asta vara am dat de unu analfabet care m-a oprit pt viteza in localitate.....deci era cu buletinu meu in mana,imi facea PVul,ma intreaba cum ma cheama.ii zic.se uita in buletin \"mda asa este\" apoi,scrie pe PV alt nume...fratilor......ANALFABET!!!
__________________
Make a wish
needBrain is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -