Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAY Revenge Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-06, 00:30   #211
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: RS4 - Dezamagire

eu zic ca nu-si au rostu discutziile astea.nu prea poate sa schimbe nimeni parerile altuia.si iubitori de masini vor exista intotdeauna egal de la ce firma provin ele.
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 21-06-06, 08:43   #212
BYG'u
VW Driver

Stage 5
 
BYG'u's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 501
Member of:
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: RS4 - Dezamagire

la cluj la KO Racing , RS4 (altul nu cel de la oradea) , s-a km pis..t pe Evo , si pe M3 si pe Porsche Carrera 4 S , si de 2 ori cu fiecare , si distanta era cam categorica , nu cred k se poate compara deocamdata RS4 cu EVO , prea mare dif in favoarea lu RS . fara suparare celor care au EVO , este o masina buna si mie imi place f mult , dar RS este "altceva".
__________________

389 hp GTI
BYG'u is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 00:22   #213
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by SFW
Am impresia ca tu vii cu argumente stupide ... singurul tau argument ... e faptul ca un rs4 a fost facut la o liniutza de un subaru (MODIFICAT)

Am mai zis o data ... chiar crezi ca intereseaza pe cineva care ar dori sa-si ia un rs4 (si ar avea posibilitati materiale) de asta??

Ziceai ca de ce la raliuri e plin de evo-uri ....

Nu stiu cum sa-ti zic si cum sa-ti explic ... dar ... daca tot esti un impatimit al raliurilor ... poate te uiti putin prin istorie ... la un audi ... numit quattro ... care a facut ravagii la raliuri....

Audi nu mai e implicat in raliuri pt ca nu vrea ....

Intelegem toti ca v-a sarit inima in sus cand ati vazut ca un subaru sau un evo are sanse la o masina ca RS4 ... da ... gata ... eu zic ca a venit momentul sa mergeti mai departe ... viatza are si alte momente interesante ... inafara de aceasta cursa banala ... ce nu zice NIMIK>..
Doar ca un rs4 a fost facut pe 400 metri de un impreza .... altceva nimic ...

Felicitari posesorului subarului ! pt ca el merita aprecierile noastre ... dar nu confundati un subaru stock cu acel subaru ...

Bafta ...
Da sa stii ca daca nu imi spuneai tu de Audi Quattro S1 sa stii ca nu stiam.Am si vazut unul pe probe
Aici vorbim de prezent nu de trecut.Ce a fost a fost.

Audi NU vrea ??
Participarea in WRC este foarte costisitoare.Acesta este motivul.Si nu numai la Audi.
Citroen care are o masina foarte tare,poate cea mai tare a refuzat sa mai partcipe in wrc adtorita costturilor imense.
Un WRC costa in jur de 600.000 de euro.

CAnd o fii un Audi la 1600 de cai sa fie si cat de cat fiabil,atunci ma inclin in fatza lui,pana atunci JAPAN POWER !!
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 00:30   #214
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by AR33COP
eu sint posesor de audi.si am dat o gramada de bani pe masina aia ca imi luam vreo 4-5 evo sau subaru.nu pot sa spun ca-mi pica bine cind aud ca un rs4 model nou o ia de la un subaru.cunosc cit de cit masina aia si am auzit ce poate.e buna si nu m-as incorda cu una cu doua desi sint constient ca logic ar fi sa il fac.....dar repet.nu se stie.sint multe chichitze care conteaza si ajuta sau nu citusi de putzin.si vorba lu sfw cind audi facea legea la raliuri fiind prima masina cu quattro din istorie la raliuri probabil ca cei de la mitsubishi atunci inca faceau risnitze de cafea sau altzi robotzi de bucatarie.....nu acuma serios.fiecare firma isi are istoria ei.
Sunt multi care plang ca si-o iau de la un Renault 5 gt turbo.
Poate si un rs4 din mers.
Subaru lu Staici nu are atatea modificari precum se crede sau se aude.
DAca vrei un MAybach,care sa coata sub 10 sec. pe 400 de m, sa stea beton in viraje si sa si consume 8 in oras e cam imposibil.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 09:30   #215
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Smile Re: RS4 - Dezamagire

da ... stiu ... le merge cam rau la astia din grupul vag .... fata de cei de la mitsubishi. .....


Presupuneam ca stii de quattro ... da ziceam ca chestie ... m-ai intrebat de ce nu e implicat audi ... ca nu poate ... si eu ti-am dat un exemplu ... de ce a facut cand a vrut....

Da ... oare o sa reuseasca audi vreaodata sa faca o masina buna ... nu stiu ....


Vezi ca multi au fost sceptici cand audi a bagat un diesel la Le mans ... da ... vorba aia ... cine rade acum?


da ... eu zic ca si-o ia rs4 de la tot ...

Tu chiar nu vrei sa intelegi ce spunem noi .... ca nu ne intereseaza cas si-a luat-o ... ca daca mi=as permite sa imi iau un rs4 l-as lua ... pt ca nu traiesc pt liniutze ... pt ca e mai placut sa conduci prin viraje decat pe 400 metri linie dreapta

Nu stiu cat de modif e subaru ala .... oricum ... numai respect pt masina aia si pt proprietarul ei ...

Ca chestie ...in mom in care lambo-ul lui ono si-a luat-o la casa poporului de la subaru lui andrei ... daca te-ar fi pus cineva sa alegi intre una din cele 2 masini ... sa o ai tot timpul ... ce masina ai alege?

Cateodata nu e vorba numai de putere ....
SFW is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 09:37   #216
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Da sa stii ca daca nu imi spuneai tu de Audi Quattro S1 sa stii ca nu stiam.Am si vazut unul pe probe
Aici vorbim de prezent nu de trecut.Ce a fost a fost.

Audi NU vrea ??
Participarea in WRC este foarte costisitoare.Acesta este motivul.Si nu numai la Audi.
Citroen care are o masina foarte tare,poate cea mai tare a refuzat sa mai partcipe in wrc adtorita costturilor imense.
Un WRC costa in jur de 600.000 de euro.

CAnd o fii un Audi la 1600 de cai sa fie si cat de cat fiabil,atunci ma inclin in fatza lui,pana atunci JAPAN POWER !!
va rog eu terminatzi cu JAPAN POWER BMW POWER BENZ POWER POWER PUFF GIRLS POWER etc ca incet sa ma irit cand aud de astea.
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 10:30   #217
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by SFW
da ... stiu ... le merge cam rau la astia din grupul vag .... fata de cei de la mitsubishi. .....


Presupuneam ca stii de quattro ... da ziceam ca chestie ... m-ai intrebat de ce nu e implicat audi ... ca nu poate ... si eu ti-am dat un exemplu ... de ce a facut cand a vrut....

Da ... oare o sa reuseasca audi vreaodata sa faca o masina buna ... nu stiu ....


Vezi ca multi au fost sceptici cand audi a bagat un diesel la Le mans ... da ... vorba aia ... cine rade acum?


da ... eu zic ca si-o ia rs4 de la tot ...

Tu chiar nu vrei sa intelegi ce spunem noi .... ca nu ne intereseaza cas si-a luat-o ... ca daca mi=as permite sa imi iau un rs4 l-as lua ... pt ca nu traiesc pt liniutze ... pt ca e mai placut sa conduci prin viraje decat pe 400 metri linie dreapta

Nu stiu cat de modif e subaru ala .... oricum ... numai respect pt masina aia si pt proprietarul ei ...

Ca chestie ...in mom in care lambo-ul lui ono si-a luat-o la casa poporului de la subaru lui andrei ... daca te-ar fi pus cineva sa alegi intre una din cele 2 masini ... sa o ai tot timpul ... ce masina ai alege?

Cateodata nu e vorba numai de putere ....
Vad ca tu nu intelegi.
Nu am intrebat de ce Audi nu se implica in WRC ??
Am spus de ce sunt atatea EVO in campiontul nostru de raliuri si nu RS4
LA noi nu au nici o treaba cu uzina,sau cu echipele de uzina.
IA citeste mai atent si vezi unde am scris ca EVO si Subaru nu sunt facute pt liniutze.
Si daca vrei sa le coparti pe un traseu virajat atunci RS4 va fii chiar batut cu secunde bune.
Daca tu crezi ca eu ma duc la Raliuri si sunt liniutzar te inseli amarnic, si nu mai are rost dicutzia noastra.
O sa iti atasez o poza cu mine la 18 ani si dupa cum vezi nu este pe 400 de m ci la un VTM

CA chestie daca vrei sa agatzi femei iti iei lambo.
Dupa mine daca as avea bani as merge cu WRC-ul pe strada.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	kad1_195.jpg
Views:	59
Size:	194.9 KB
ID:	117321  
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 11:05   #218
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Wink Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Vad ca tu nu intelegi.
Nu am intrebat de ce Audi nu se implica in WRC ??
Am spus de ce sunt atatea EVO in campiontul nostru de raliuri si nu RS4
LA noi nu au nici o treaba cu uzina,sau cu echipele de uzina.
IA citeste mai atent si vezi unde am scris ca EVO si Subaru nu sunt facute pt liniutze.
Si daca vrei sa le coparti pe un traseu virajat atunci RS4 va fii chiar batut cu secunde bune.
Daca tu crezi ca eu ma duc la Raliuri si sunt liniutzar te inseli amarnic, si nu mai are rost dicutzia noastra.
O sa iti atasez o poza cu mine la 18 ani si dupa cum vezi nu este pe 400 de m ci la un VTM

CA chestie daca vrei sa agatzi femei iti iei lambo.
Dupa mine daca as avea bani as merge cu WRC-ul pe strada.
Ce am vrut sa spun e ... ca ... daca audi vroia sa faca o masina care sa aiba succese la raliuri facea ...

Si daca tu crezi ca cei de la lamborghini fac masini pt a agata tipe ... e bine ...
Eu as vrea ambele ... dar daca ar fi sa aleg ... as alege lambo ... asa ... daca ar fi sa aleg intre subaru lui Sebastian si rs4 ... as alege rs4, binenteles subiectiv ... chiar daca m-ar face, pt ca ... fiecare cu ce il intereseaza la o masina ...

Si daca nu te intereseaza numai 400 de metri ... de ce pui asa mare pret pe ce s-a intamplat la oradea? pt ca a sarit inima in fanii japonezi ... de asta ....

Hai ca nu ajungem nicaieri cu discutia asta ... fiecare cu pararea lui ... dar ... daca ati facut un topic in care vreti sa ne convingeti ca rs4 e o dezamagire ... atat va rugam ... sa ne lasati sa fim de alta parere ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 11:13   #219
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Nu eu am facut acest topic.Pur si simplu l-am vazut si am postat aici.Simplu.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 11:16   #220
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Nu eu am facut acest topic.Pur si simplu l-am vazut si am postat aici.Simplu.
NU ma refeream neaparat la cel ce a facut topicul, ci la cei care au considerat datorita evolutiei de la oradea RS4 drept o dezamagire (vezi ca am vb la plural)
SFW is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 12:54   #221
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by SFW
NU ma refeream neaparat la cel ce a facut topicul, ci la cei care au considerat datorita evolutiei de la oradea RS4 drept o dezamagire (vezi ca am vb la plural)
lasa mah ca japan power rules....e ok asa cum vor astia galbenii cu ochii mici si scula mica
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 17:04   #222
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Bineinteles ca discutia asta nu are nici un rost pentru ca niciodata fanii RS4 nu vor ceda in favoarea japonezelor si nici ceilalti pentru Audi. Poate ca ACEL RS4 a dezamagit la ACEA cursa si cu ACEL pilot.Nu este nimeni dispus sa zica nimik despre masina, ca nu poate sau ca nu stie pilotul meserie dintr-o cursa.Eventual daca rezultatele sunt aceleasi dupa 4 .. 5 .. 6 .. curse se poate da un verdict pentru ca nu mai poate fi numita intamplare, dar atata timp cat la o cursa a rupt si la una a dezamagit nu poate fi numit dezamagire..

Cat despre portbagajul plin sau numarul de persoane din masina, asta tine doar de sofer..

EVO au renume mai mare in domeniul curselor, liniutzelor, etc. poate pentru diferenta de pret stock..

Vom vedea alte rezultate si pareri dupa 8 Iulie la CJ in cazul in care ne va bucura cu prezenta RS4..

Pana atunci..tineti aproape
__________________
Dura lex, sed lex!
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-06, 20:46   #223
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Pilot ?? )
Care pilot?
Poate sofer
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-06, 09:04   #224
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Mda...stiai la ce ma refer...
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-06, 10:38   #225
tom

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 102
Default Re: RS4 - Dezamagire

din puctul de vedere al senzatiilor pe care ti le da maisna NICIODATA nu s-a ridicat, nu se ridica si nu se va ridica o masina germana la nivelul japonezelor.

da audi a fost primul care a adus quattro si datorita acestiu fapt exista Evo Sti sau Skyline...dar asta a fost acum 30 de ani......

si mai e o problema de concept: RS4 este derivat din manina de strada A4 pt ca Audi sa aiba un produs si in clasa masinilor sport....pe cand Evo a fost de la inceput gandit ca masina sport, super car (lucuru care conteaza enorm in fabricatie)din care a derivat masina de strada Lancer...invers fata de Audi
__________________

come to the DARK SIDE....we have cookies
tom is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -